Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?
Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Antalya Havalimanı’nda indiğinizde karışılacağınız yüksek taksi ücretleri ile tatiliniz zehir olsun istemiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Antalya Havalimanı, özellikle yazın oldukça yoğun bir seyrüsefer trafiğine sahip. Turizm sezonu ile başlayan hareketlilik sezon çıkına kadar devam ediyor. Bu süreçte yaklaşık 18 milyondan fazla yolcu ağırlanıyor. Bir nevi Antalya’nın diğer ülkelerle bağlantısını oluşturan havalimanında takvi ve ulaşım hizmetlerine verilen önem büyük.

Kısa bilgi: Antalya planlarınıza keşfedilmemiş birbirinden güzel yerler katacak; Antalya gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Büyük bir taksi filosuna sahip havalimanında hem iç hem de dış hatlarda 7/24 hizmet veren sarı, turkuaz ve lüks sınıf ticari araçlar yer alıyor.

Havaalanı Konumu, Merkezlere Uzaklığı

Antalya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alıyor. Muratpaşa ilçe sınırları içerisindeki havalimanı Kemer’e 57 km, otobüs terminaline ise yaklaşık 18 km mesafede bulunuyor. Ayrıca turizmcilerin gözdesi Alanya’ya uzaklığı ise 125 km. Antalya Havalimanı Mersin-Antalya karayolu hattı üzerinde yer aldığından özel araçla ulaşmak isteyenlere konumu itibariyle avantaj sağlıyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Antalya Havalimanı Ulaşım Bilgileri
Antalya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Antalya Havalimanı’na ulaşmak için ucuz ve pratik alternatifler arasında Antobüsler ilk düşünülen ulaşım araçları arasında. Hemen hemen her ilçeden Antalya Havalimanı’na sefer yapan 600 ve 800 numaralı Antobüsler ile Antalya Havalimanına ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra Antalya Havalimanı’na doğrudan sefer düzenleyen HAVAŞ ile çok daha hızlı şekilde havalimanına ulaşım sağlanabilir. Hem rahat hem de daha hızlı bir çözümse taksilerle havalimanına ulaşmak.

HAVAŞ ile havalimanına ulaşım ortalama 35 dakika ile bir saat arasında değişiyor. Akdeniz Üniversitesi, Öğretmen Evi, İstikbal, 5M Migros, Sanayi Kavşağı ve merkezi noktalardan her saat başı sefer düzenleyen HAVAŞ ile 15-50 lira arasında bir ücret karşılığında ulaşım sağlanması mümkündür. HAVAŞ tarafından düzenlenen seferlerin son saati akşam dokuzdur.

Antalya Havalimanı Taksi Tarife Ücretleri ve Fiyat Bilgisi

Antalya Havalimanı taksi açılış tarifesi 5,5 liradır. Her kilometre başına ise 4 lira ekleniyor. Havalimanından Antalya’nın ana hatlarına taksi ile ulaşmak için ödenen en düşük ücret 55 lira ile Terracity AVM meydanıdır.

Terminale veya terminalden havalimanına ulaşım ise ortalama 75 liradır. 5M Migros’a 70 lira, Akdeniz Üni. Mekrez Kampüse ise 75 liraya taksi ile ulaşım sağlanıyor.

Antalya Havalimanından Belek taraflarına giderseniz ödeyeceğiniz ücret: 200 TL. bile geçebiliyor. Bu yüksek ücretler karşısında araç kiralamak bile daha ucuza gelebilir.

Sizlerde Antalya Havalimanı taksi ücretleri konusunda bir şeyler eklemek isterseniz bize yorum olarak mutlaka yazın.