Antalya Kaş; Gezilecek Yerler, Konaklama ve Tatil Önerileri

Antalya’nın bir ilçesi olan Kaş, tarihin ve doğal güzelliklerin bir arada görüldüğü, Akdeniz’in en gözde tatil merkezlerinden bir tanesi. Özellikle sakin ve dingin bir atmosferde tatil geçirmek isteyenlerin sıkça tercih ettiği bu beldede pek çok antik kalıntı da yer alıyor.

Geçmişten bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapan belde, bugün dünyanın çeşitli yerlerinden konukları misafir ediyor. Her zaman için mutlu ve huzurlu bir tatil yapabileceğiniz, bol oksijene doyacağınız bu beldede her an huzuru hissedebilmek mümkün.

Yabancı turistler tarafından çok sık tercih edilen Kaş’ta pek çok doğa yürüyüşü parkuru da mevcut. Özellikle, kendinizi Akdeniz’in keyifli ormanlarına bırakmak ve her günü huzura doyarak geçirmek istiyorsanız burada tüm beklentilerinizin karşılanacağından emin olabilirsiniz.

Kaş Hakkında

Antalya Kaş
Antalya Kaş

Akdeniz’in tarihini en iyi şekilde yansıtan beldelerin başında gelen Kaş’ta özellikle Karia ve Likya medeniyetlerine dair çok fazla iz bulabilmek mümkün. Tarihi dokusu sayesinde turistlerin çok fazla ilgi gösterdiği bu bölgede, sadece tek bir medeniyete değil onlarca farklı kültüre ait izlere rastlanıyor.

İlk adı Habesos olan Kaş, antik dönemlerden bu yana aktif bir yerleşim yeri olarak kullanılmış. Antiphellos gibi isimlerle de anılmış olan Kaş, eskiden Karia ve Likya uygarlıklarının bağlantısını sağlayan bir köprü olarak biliniyor. Büyük İskender’in seferleri sırasında ele geçirilen bu bölge, tarihin her döneminde önemli bir şehir olmasıyla tanınıyor.

Kaş, özellikle Roma İmparatorluğu zamanında fazlasıyla değer kazanan bir merkez. Bizans dönemine gelindiğinde ise piskoposluk merkezi olarak kullanılan kentte tarihin sokaklarında yolculuk yapabilmek mümkün.

Bugün, sahip olduğu doğal güzellikler, muhteşem plajları ve ilgi gören tarihi eserleriyle oldukça popüler bir tatil beldesi olan Kaş, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden turist çekiyor. Özellikle, kaş kiralık villa tatili için fazlasıyla uygun olan yapısı, bu bölgede villa tatilini fazlasıyla ayrıcalıklı hale getiriyor.

Villa Tatili

Kiralık villa tatili, konuklarına eşsiz avantajlar sunuyor. Farklı bölgelerde, ister şehir yaşantısına yakın bir noktada isterseniz doğanın tam ortasında tatil yapabileceğiniz bu villalarda hayallerinizin çok daha ötesinde bir tatil sizi bekliyor.

Konuk kapasiteleri ve villa temaları ile herkese uygun olan kiralık villalar, balayı çiftlerinden geniş ailelere ve arkadaş gruplarına kadar herkesi misafir etmeye hazır. Konforlu mobilyalarla donatılan, kiralık villa güvencesi ile kiralayabileceğiniz bu villalarda pek çok özel olanak da seçiminize bırakılmış.

Jakuzi, sauna, hamam ve buhar odası gibi özel olanakları bulunan bir villada tatil yapabilmeniz mümkün. Bunlar ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu villalarda, yılın her günü, unutulmaz bir tatil konuklarla buluşturuluyor. Sevdikleriniz ile bir arada olacağınız, ruhunuzu dinlendiren bir deneyim yaşayacağınız Kaş kiralık villaları, her anı mutlu bir deneyim için sizi bekliyor.

Muhafazakar Kaş kiralık villalarından kapalı ve ısıtmalı havuza sahip alternatiflere kadar, hayallerinizdeki tatili yaşamanızı sağlayacak onlarca villa seçeneği, her zaman iyi fiyatlar ile ufak bir internet aramasıyla mevcut.

Kaş’da Gezilecek Yerler

Kaş’ın bu derece zengin tarihinin bir neticesi olarak pek çok gezilecek yerin, mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinin ortaya çıkması kaçınılmaz olmakta. Sadece tarihi dokusu değil aynı zamanda doğal güzellikleri, plajları ve çok daha fazlasıyla sizi memnun edecek olan Kaş’ta, mutlaka görmeniz gereken çok sayıda yer mevcut.

  • Antiphellos Antik Tiyatrosu: Bir dönemler Kaş’a adını veren bu antik şehirde, eşsiz bir manzaraya sahip bir tiyatro sizi bekliyor. Denizin her tonunu görebileceğiniz bir manzarayı sunan bu tiyatronun en üst basamaklarına çıkmayı, bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
  • Kral Mezarı: Kaş’ın merkezinde yer alan Kral Mezarı, milattan önce dördüncü yüzyıla uzanan bir tarihe sahip. Hakkında araştırmalar hala devam eden bu tarihi eser, merkeze yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.
  • Uzun Çarşı: Kral Mezarı’nı ziyaret ettikten sonra hemen birkaç adımda ulaşabileceğiniz Uzun Çarşı, Kaş’ın adeta kalbi niteliğinde. Bölgede yetişen doğal ürünleri satın alabileceğiniz, el yapımı ürünlerle sevdiklerinize hediye bulabileceğiniz bu çarşı oldukça hoş bir görünüme sahip. Eski Kaş evleri arasında yürüyebileceğiniz Uzun Çarşı’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
  • Patara Antik Kenti: Likya medeniyetinin en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Patara Antik Kenti, Kaş merkeze yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunuyor. Oldukça etkileyici görüntüler sunan bu tarihi kenti mutlaka görmeniz, ziyaret etmeniz tavsiye ediliyor.
  • Xanthos Antik Kenti: UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu antik kent, Kaş’ın mutlaka görülmesi gereken tarihi eserlerinden bir tanesi. Yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuktan sonra ulaşabileceğiniz antik kent, tarih boyunca pek çok medeniyet arasında el değiştirmiş.

Kaş’ın doğal güzellikleri ve tarihi dokusunda daha görülecek çok yer var. Her zaman için konuklarını büyüleyen Akdeniz’in incisinde, her güne büyük bir keyifle başlayacaksınız.

Kaş’da Konaklama

Kaş’ta oteller bulunuyor olsa da bu muhteşem beldeyi keşfetmenin en iyi yolu kiralık villalardan geçiyor. Kendinizi kalabalıklar yerine sadece sevdiklerinizle bir arada olacağınız bir yerde görmek, doğanın tüm huzurunu hissederek farklı medeniyetlerin izlerini keşfetmek, dilediğinizde muhteşem kumsallarda güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, Kaş kiralık villaları sizin için en iyi konaklama alternatifi olacaktır.

Farklı özelliklerdeki bu villalarda, bir otel tatilinden çok daha özel ve keyifli bir deneyim yaşayabilmeniz mümkün.