Ana sayfa Türkiye Antalya

Antalya Aquarium

Antalya Aquarium Maldiv adalarından esinlenerek inşa edilmiş. 5 milyon litrelik ana tank kapasitesiyle Avrupa’nın 2′nci, dünyanın 5′inci büyük akvaryumu özelliğini taşıyan, 131 metre uzunluk ve 3 metre genişliğiyle Avrupa’nın en uzun akvaryum tünelini içinde barındırıyor. Akvaryum içerinden 20 binden fazla balık ve su altı canlısı bulunuyor.

Aquarium’da 800 metrekare üzerine inşa edilmiş, özel ısı dengeleyici kıyafetler giyilerek girilebilen, geçek kar yağan mekanlarda var. Dışarıda sıcaklık 40 dereceye ulaşırken kar bölgelerinde sıcaklık eksi 5 derece. Gerçek karların kullanıldığı bölgede makinelere küçük su parçacıkları püskürtülüyor ve aynen doğada olduğu gibi yere kar tanecikleri olarak düşen sular mevsim içerisinde mevsim yaşatıyor.

Aquarium dünyanın en berrak akvaryum suyuna ev sahipliği ediyor. Ana tankın mimarisi İtalyan heykeltraş Benedetti tarafından Güney Afrika’da hazırlamış. Tankın içerisinde gerçek boyutlarda bulunan bir gemi, bir uçak ve birde denizaltı bulunuyor.

Gidip görülmeye değecek bir yer olduğunu belirttir, iyi gezmeler dileriz.

Antalya Aquarium Yemek İçme Yerleri

Akvaryumu gezerken yemek yiyebileceğiniz mekanlar ;

Mc Donals

Mado Cafe

Antalya Sofrası

Sushio

Antalya Aquarium Resimleri

Antalya Aquarium Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, Minicity ve Hotel SU arasında bulunmaktadır. Konum için tıklayın.

Havaalanı : Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta, şehir merkezinin sağında ve Cam Piramit yanında bulunmaktadır. Ayrıca Kundu Turizm Merkezine 22, Belek’e ise 45 km uzaklıktadır.

Antalya Havalimanı Taksi: +90 242 330 31 07 – 08

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.