akvaryum01 e1373207828429

Antalya Aquarium | Nerede Nasıl Gidilir ve Yemek Yerleri

Antalya Aquarium Maldiv adalarından esinlenerek inşa edilmiş. 5 milyon litrelik ana tank kapasitesiyle Avrupa’nın 2′nci, dünyanın 5′inci büyük akvaryumu özelliğini taşıyan, 131 metre uzunluk ve 3 metre genişliğiyle Avrupa’nın en uzun akvaryum tünelini içinde barındırıyor. Akvaryum içerinden 20 binden fazla balık ve su altı canlısı bulunuyor.

Bilgi: Antalya’yı biraz daha gezme fırsatınız varsa; Sizler için oluşturduğumuz Antalya gezilecek yerler listemize bir göz atmanızı öneririm. :)

Antalya Aquarium Hakkında Bilgiler

Aquarium’da 800 metrekare üzerine inşa edilmiş, özel ısı dengeleyici kıyafetler giyilerek girilebilen, geçek kar yağan mekanlarda var.

Dışarıda sıcaklık 40 dereceye ulaşırken kar bölgelerinde sıcaklık eksi 5 derece. Gerçek karların kullanıldığı bölgede makinelere küçük su parçacıkları püskürtülüyor ve aynen doğada olduğu gibi yere kar tanecikleri olarak düşen sular mevsim içerisinde mevsim yaşatıyor.

Aquarium dünyanın en berrak akvaryum suyuna ev sahipliği ediyor. Ana tankın mimarisi İtalyan heykeltraş Benedetti tarafından Güney Afrika’da hazırlamış. Tankın içerisinde gerçek boyutlarda bulunan bir gemi, bir uçak ve birde denizaltı bulunuyor.

Yemek İçme Yerleri

Akvaryumu gezerken yemek yiyebileceğiniz mekanlar; Mc Donals, Mado Cafe, Antalya Sofrası, Sushio

Antalya Aquarium Ulaşım Bilgileri

Adres: Arapsuyu, Minicity and Hillside Su Hotel eastern corner of Konyaaltı Beach, Dumlupınar Blv. No:502, 07200 – Konyaaltı / Antalya

Nasıl gidilir?: Antalya Aquarium, Konyaaltı plajının doğu köşesinde, 5M Migros alışveriş merkezi, Minicity ve Hotel SU arasında bulunmaktadır.

Havaalanı : Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta, şehir merkezinin sağında ve Cam Piramit yanında bulunmaktadır. Ayrıca Kundu Turizm Merkezine 22, Belek’e ise 45 km uzaklıktadır.

Antalya Havalimanı Taksi: +90 242 330 31 07 – 08

Konum Bilgisi

İlginizi çekebilecek benzer makaleler