Antalya Sarısu Kadınlar Plajı 01

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı – Konyaaltı / Antalya

Sadece kadınların gidebileceği ve sadece kadınların denize girebileceği bir sosyal tesis burası. Bu Tesisin Asıl adı Sarısu kadınlar plajı ama Antalya Kadınlar Plajı olarak da geçmektedir.

Sarısu sosyal tesisin açılışını Ak Partili Belediye Başkanı Menderes Türel yapmıştır. Bu yazımız da elimizden geldiğince Antalya Sarısu plajı hakkında kafanıza takılan soru işaretlerine cevap bulmaya çalışacağız.

Bilgi: Antalya’yı biraz daha gezme fırsatınız varsa; Sizler için oluşturduğumuz Antalya gezilecek yerler listemize bir göz atmanızı öneririm. :)

Plajın Kısa Bir Videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı

300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa, duş, tuvalet ve soyunma kabinleriyle kadın ziyaretçilerine en iyi hizmeti vermeye çalışmışlar.

Aynı zamanda bir sosyal tesis ve yaşam alanı olarak düzenlenen Sarısu Kadınlar Plajı bünyesinde; kebap evi, balık evi, kır bahçesi, sahil büfe, market, 6 dükkandan oluşan Sarısu çarşısı, çocuk oyun parkı, spor parkı ve mescit bulunmakta.

Engelliler İçin Hizmet Verilecek

Engellilerin de unutulmadığı bu tesiste engellilere plaj ve özel tuvalet yapıldı. Peyzaj düzenlemesi ile çiçek bahçesine dönüştürülen Antalya Kadınlar Plajı, kentin yeni sosyal yaşam merkezi haline getirildi.

Çalışanlar Kadın mı?

Tesiste ki, cankurtaran, güvenlik görevlileri, mali işlerden sorumlu tüm çalışanlar da dahil hepsi kadınlardan oluşmaktadır.

Plaj Güvenli Mi? – Gözlerden Ne Kadar Uzak?

Antalya’da yapımı tamamlanan Kadınlar Plajı, yüksekten ve sahilden görülemeyecek şekilde Çam Ağaçlarıyla tamamen kapatıldı. Ayrıca denizden de görüntü alınmaması için belirli bir mesaafen sonra plaja yaklaşılması yasak olduğu edinilen bilgiler arasında.

Çalışma Saatleri ve Giriş Ücreti

Gündüz 08.00 ile 19.00 saatleri arası kadınlara özel hizmet vermektedir.

Tesis ayrıca 19.00- 24.00 saatleri arasında ise karma olarak ailelerin buluşma noktası.

Plaj hizmetlerinin şimdilik ücretsiz olduğu açıklandı. Ücret alımı başladığında bu yazımız düzeltilecektir.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Ulaşım Bilgileri

Adres: Liman, 07130 – Konyaaltı / Antalya

Nasıl Gidilir?: Antalya, Konyaaltı ilçesindeki Sarısu’da toplu ulaşım araçlarının son durağında olması nedeniyle
Kadınlar Plajı’na ulaşım gayet kolay.

Ayrıca edindiğimiz bilgiye göre Kadınlar, aktarmalı ulaşımın iptal edilerek hatların birleştirilmesiyle, kentin tüm noktalarından tek otobüsle Kadınlar Plajı’na ulaşabilecek.

Konum Bilgisi

İlginizi çekebilecek benzer makaleler