Antikköy Nerede, Nasıl Gidilir ve Kahvaltı Fiyatları

Antikköy Kahvaltı

Yaz mevsimine giderek yaklaştığımız şu günlerde özellikle hafta sonları ailecek gidilen piknik alanları ve tesisler fazlasıyla rağbet görmektedir. Günü birlik de olsa iş yoğunluğundan ve haftanın yorucu atmosferinden uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz tesislerden biri de Çatalca yolu üzerinde bulunan Antikköy ile ilgili detaylar yazımızın devamında.

Antikköy Çatalca Genel Bilgiler

Hafta sonu için nereye gitsem diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. İstanbul’un boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşmak ve Büyükçekmece Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde piknik, mangal ve çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz Antikköy için bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Antikköy Kahvaltı
Antikköy Kahvaltı

Özellikle hafta sonları yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahip olan Antikköy’de çocuklu aileler de unutulmamış. Tesislerin içinde küçük de bir hayvanat bahçesi bulunuyor. Burada tavus kuşu, horoz, ördek, tavuk, kaz, keçi, kuzu, koyun, midilli, at, deve ve eşek bulunuyor. Özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği eşeğe binmek, hem size hem çocuklarınıza keyifli bir hafta sonu tatili sunacak.

Gün boyunca dilerseniz hamaklarda yatabilir, dilerseniz yer minderlerinde otururken bir yandan da semaverde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Antikköy’e kahvaltı yapmadan gelmeyi düşünüyorsanız tesislerde herşey dahil kahvaltı ve kendin pişir kendin ye seçenekleri de bulunmaktadır.

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında serin, tertemiz havasıyla ve muhteşem göl manzarasıyla yeşilin tüm renklerini ziyaretçilerine sunan Antikköy’de düğün, nişan gibi etkinlikler de düzenlenmektedir.

Antikköy Gezi Videomuz

Hazır Antikköy’e gitmişken sizlere daha iyi fikir olması açısından bir kaç kare görüntü çekti, umarım beğenirsiniz. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun.

Antikköy’de Sunulan Hizmetler

Açık Büfe Kahvaltı: Şehrin gürültüsünden uzakta olmasına rağmen bir o kadar da şehre yakın olan Antikköy’de doğal ve organik köy ürünlerinden oluşan açık büfe ile kahvaltı yapabilirsiniz. Hafta sonları açık büfe, hafta içi de bol çeşitli kahvaltı seçenekleri sizleri bekliyor.

Mangal İmkanı: Tesislere yakın bölgede yetiştirilen koyun, kuzu ve dana etlerinden ağzınıza layık şekilde hazırlanmış lezzetleri mangal ile buluşturabilirsiniz. Kasaplar tarafından hazırlanan etlerden dilediğinizi seçtikten sonra et ve pişirmeye hazır olan mangalı sizlerle buluşturuyor. Yine köy ayranı ve salata ile mangal keyfiniz daha da artacağından şüpheniz olmasın.

Semaver: Karnınızı doyurduktan sonra günün keyfini semaverde pişen çay ile devam ettirebilirsiniz.

Nargile: Ziyaretçilere özel olarak hazırlanan çeşit çeşit nargileler ile göl manzarası eşliğinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Diğer Lezzetler: Antikköy’de sunulan hizmetler yukarıda bahsettiklerimizle de sınırlı değil.  Bıldırcın eti, cevizli kabak tatlısı, Hamsiköy sütlacı, kara kazan kavurması, pişi hamur gibi lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz.

Antikköy Kahvaltı ve Mangal Fiyatları 2023

Kahvaltı fiyatlar: Sabahları sadece köy kahvaltısı verilmektedir. Kişi başı kahvaltı fiyatı: 200 TL. dir.

Mangal fiyatları: Mangal için her tür kırmızı et çeşidi bulunmakta ve ortalama kişi başı 300 TL ödemeniz gerekmektedir. İstediğiniz kadar da seçerek tarttırıp ona göre ödeme yapabilirsiniz.

Hayvanat bahçesi her gün ziyaretlerinize açıktır. Giriş ücreti kişi başı 50 TL dir. 3 yaşına kadar olan çocuklardan ücret alınmaz.

DipNot: Hafta sonları çok fazla kalabalık olabiliyor bu yüzden erken saatleri tercih etmeniz burada büyük önem taşıyor yoksa o yoğunlukta garsonlara ulaşmak pek mümkün değil. Anladığımız kadarı ile garson sayılarında bir yetersizlik söz konusu.

Antikköy Fotoğrafları

Antikköy Nerede, Nasıl gidilir?

Adres: Çatalca – İstanbul çıkışı Doktor Çeşme Bölgesi, Antikköy

Telefon: 0212 789 61 24, 0530 500 06 65

Nasıl gidilir?: Antikköy’e gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanacak olanlar; Yenibosna’dan Çatalca’ya giden otobüslere binerek yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından tesislere ulaşabilirler. Kendi aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız TEM gişelerden yaklaşık 20 dk sürmektedir. E 80 Avrupa Otoyolu’na çıktıktan sonra Çatalca istikametine giderek Antikköy’e ulaşabilirsiniz.

DipNot: Google maps dan aradığınızda size aynı isimde iki yer gösterecektir. Doğru adres kaleiçi olarak geçen yerdir.

Konum Bilgisi