Ataşehir Gezilecek Yerler
Ataşehir Gezilecek Yerler - İstanbul

İstanbul’un en hızlı gelişen semtlerinden biri olan Ataşehir artık gezilecek yerler konusunda da iddialı olmaya başladı. Bu semt, yalnızca modern mimarisiyle değil şehrin içerisindeki lüks yapıları ile de dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Ataşehir’de bulunan parklar, alışveriş merkezleri ve müzeler gibi birçok farklı yer, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Ayrıca semtin lezzet durakları da yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Ataşehir’de keyifli bir zaman geçirmek isteyenler için birçok seçenek mevcuttur. Hazırsanız, siz de bu semtin tadını çıkarmak için harekete geçebilirsiniz!

Kısa bilgi: İstanbul‘da yeni yerler keşfetmek istiyorsanız; İstanbul Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Ataşehir’de Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul’un en sevilen ve en beğenilen illerinden biri Ataşehir’de gezip görebileceğiniz hafta sonu güzel vakit geçirip eğlenebileceğiniz birbirinden farklı güzel mekanlar ve yerler bulunmaktadır. Sosyal açıdan gezilebilecek, eğlenilecek ve aktivite yapabileceğiniz yerleri sizler için sıraladık.

1. Kayışdağı Ormanı

Kayışdağı Ormanı
Kayışdağı Ormanı

Kayışdağı Ormanı temiz hava severler ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için oldukça ideal bir mekandır. Hafta sonları ailecek gidip eğlenebileceğiniz bir mekan olan Kayışdağı Ormanı bol oksijene, yeşil alanlara ve doğal güzelliklere sahip olmasından ötürü çocuk sahibi olan ailelerin en gözde mekanlarından biridir.

Kayışdağı Ormanında hafta sonları yürüyüşler yapabilir, paintball oynayabilir, koşular yapabilir ve dilerseniz piknik alanlarında piknik yapıp hafta sonunuza eğlence katabilirsiniz. Ailecek rahat ve sakin bir haftasonu geçirmek isterseniz eğer Kayışdağı Ormanı en ideal alandır.

2. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Botanik parkın içerisinde dünya üzerinde bilinen bir çok bitkiye yer verilirken, botanik araştırmalar yapılmasına da imkan verilmiştir. İçerisinde her çeşit bitkinin ve çiçeğin bulunduğu Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi türleri azalmakta olan bitkileri de koruma altına alarak onlara özenle bakılmaktadır.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi içerisinde bir sürü alan bulunmakta ve bu alanlar içerisinde her biri birbirinden farklı bahçeler yer almaktadır. Trakya Adası, Merkez Ada, Anadolu Adası, Ertuğrul Adası, Meşe Adası, Mesire Adası, Arboretum Adası, İstanbul Adası olmak üzere toplam 7 adet ada bulunmakta ve her biri birbirinden farklı bitkiler barındırmaktadır. Bu adalara gidip birbirinden farklı bitkileri görmeden hemen önce kütüphaneden gerekli kaynakları elde edip bitkiler hakkında daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesinde hem bitkileri inceleyebilir hemde botanik araştırmalara şahit olabilirsiniz. Bitki severler için en gözde mekanlardan biri olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi bitki severlerin odak noktası haline gelmiştir.

3. Ülker Sports Arena

Ülker Sports Arena -istanbul
Ülker Sports Arena – Ataşehir Gezilecek Yerler Listesi

Ülker Sports Arena, Fenerbahçe Ülker Basketbol takımına ev sahipliği yapan mekandır. Ülker Sports Arena içerisinde toplam olarak 15 bin seyirci ağırlanabilmekte ve bu alanda birçok etkinlik düzenlenmektedir. Ülker Sports Arena’nın sponsorluğunu ise Ülker Holding yapmaktadır.

Ülker Sports Arena içerisinde sadece basketbol maçları değil birbirinden eğlenceli ve güzel konserler, sahne gösterileri ve aileler için özel gösterilerde yapılmaktadır. Fenerbahçelilerin en gözde mekanlarından biri olan Ülker Sports Arena her daim ziyaretçilerine açık olan bir mekandır.

4. Watergarden

Watergarden
Watergarden

Ataşehir’in ilginç ve en gözde mekanlarından biri olan Watergarden, Ataşehir’de görülmesi gereken en gözde yerlerden biridir. Watergarden içerisinde dilerseniz yemek yiyebilir, dilerseniz alışveriş yapabilir, dilerseniz de kültür – sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.

Watergarden içerisinde saat başı gerçekleştirilen havuz gösterileri hem çocukların hem de büyüklerin en ilgi duyduğu şeylerden biridir. Watergarden içerisinde gerçekleştirilen havuz gösterisinin yanı sıra burada ışık, lazer, müzik ve en eğlenceli su gösterileri de yer almaktadır.

Watergarden Alışveriş Merkezi içerisinde ayrıca bowling oynayabilir, sinema izleyebilir, gösterilere katılabilirsiniz. Watergarden Alışveriş Merkezi ayrıca çocuklar için lunapark alanı da bulunmaktadır.

Watergarden Alışveriş Merkezi içerisinde hem çocuklar hem de büyükler için birbirinden ilginç ve eğlenceli alanlar bulunmaktadır. Watergarden Alışveriş Merkezi içerisinde yeni tatlar keşfedebileceğiniz hem Dünya hem de Türk mutfağına ait birçok restoran bulunmaktadır.

5. My Museum Otomobil Müzesi

My Museum Otomobil Müzesi
My Museum Otomobil Müzesi

Ataşehir’in en gözde ve en ilgi duyulan mekanların biri olan My Museum Otomobil Müzesi içerisinde Dünyanın birçok yerinden getirilen en güzel ve en farklı tarza olan klasik arabalar sergilenmekte ve birçok özel koleksiyona da yer verilmektedir.

Klasik araba severlerin en gözde mekanların biri olan My Museum Otomobil Müzesi içerisinde otomobil sektörü ile ilgili yapılan birçok organizasyon için birçok farklı ve özel alanlarda ayrılmıştır. Klasik araba severlerin uğrak noktası olan My Museum Otomobil Müzesi haftanın her günü ziyaretçi ağırlamaktadır.

Bu bölgedeki yeme içme yerlerine bir göz atmak isterseniz; Kadıköy’deki Mekan Önerileri listemiz tam size göre.