Atatürk Kent Ormanı İstanbul | Nerede, Nasıl Gidilir? ve Giriş Ücreti

Atatürk Kent Ormanı İstanbul
Atatürk Kent Ormanı İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarıyer ilçesine bağlı Hacıosman Korusu’nun dönüştürülmesi ile İstanbul’a nefes alacak bir alan yaratılmasını amaçlayan Atatürk Kent Ormanı halkı ile buluştu.

İstanbul’da şehir hayatının yorucu temposundan kaçıp doğanın güzellikleri ile buluşmak isteyen vatandaşlar için alternatifler her geçen gün artarken yepyeni bir proje kapsamında İstanbullulara sunulan bu kent ormanı büyüleyici atmosferi ile görenleri kendine hayran bırakacak cinsten.

İstanbul Büyük Şehir Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürülmesi sayesinde 2020 yılının en görkemli mesire ve dinlence alanlarından bir tanesi olmasına imkan sağladı.

Atatürk Kent Ormanı sadece nefes almak isteyenleri değil aynı zamanda harika fotoğraflar ile en mutlu anlarını ölümsüzleştirmek isteyenleri de fazlası ile memnun edeceğe benziyor.

Kısa bilgi: İstanbul için bir gezi düşünceniz varsa; İstanbul’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Atatürk Kent Ormanı Videosu

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

En Güzel Fotoğrafları

Atatürk Kent Ormanı İstanbul Hakkında Bilgiler

İstanbul’a kazandırılmış bir cennet bahçesi olarak nitelendirilebilecek olan bu mekanın kapladığı alan ve içerisinde bulunan sosyal tesisler gerçekten de İstanbulluların ve bölgeye ziyaret amacı ile gelenlerin aklını başından almaya yetiyor.

Yaklaşık 110 hektar üzerine kurulan ve devasa özellikte olan Atatürk Kent Ormanı İstanbul; bu devasa alanda doğal ortam bozulmadan ortaya konmasından dolayı aynı zamanda bir doğal yaşam alanı da olmayı başarıyor.

Atatürk Kent Ormanı Yürüyüş Yolu
Yürüyüş Yolu

Kapladığı muhteşem alan içerisinde doğal yaşamlarına dokunulmayan canlıların kent ormanına ayrı bir hava katması sağlanırken kent ormanında oluşturulan sosyal tesislerin de halka eğlenme imkanı sağlaması amaçlanıyor.

Kent ormanını nefes alma ve yürüyüş yapma yeri olarak tanımlayan yetkililerin sözlerini parkın içerisinde barındırdığı 12 km uzunluğundaki yürüyüş parkuru desteklemeye yetiyor. Ayrıca içerisindeki seyir terasından İstanbul’a farklı bir gözle bakabilir ve gölet çevresinde berrak suların ile orman havasının ahengini izleyebilirsiniz.

Atatürk Kent Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir?
Nerede ve Nasıl Gidilir?

Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Giriş ücreti: Şuanda her hangi bir giriş ücreti alınmaktadır.

Ziyaret saatleri: Ormanı haftanın her günü saat: 05:00 – 22:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Atatürk Kent Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Çamlıtepe, 34457 – Sarıyer / İstanbul

Nasıl gidilir?: İstanbul’un Sarıyer bölgesine kurulan ve konumu ile oldukça harika bir dinlence alanı olmayı başaran bu kent ormanı ulaşım imkanları sayesinde de İstanbul halkını memnun etmeyi başarıyor.

Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 10-15 dk süren bir yürüyüşle kent ormanına ulaşabilirsiniz.

Kendi aracı ile ulaşmak isteyenler aşağıdaki konum bilgisini kullanabilirler.

Konum Bilgisi