Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti

Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı
Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı - Kırklareli

Balkaya Saklı Şelale ve Kamp Alanı, Trakya Bölgesi’nin en dikkat çekici noktalarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bölge halkının şehrin kalabalığından kaçıp kurtulmak adına tercih ettikleri bu bölge doğallığı fazlasıyla yaşamayı sağlar.

Şelale ve çevresinde bulunan ağaçlık alanda kamp başta olmak üzere pek çok deneyimi yaşayabilirsiniz. Küçük ve şirin bir köyün yanı başında bulunan doğal bir güzelliği siz de keşfederek sıra dışı bir deneyim yaşama şansına sahip olabileceksiniz.

Kısa bilgi: Trakya Bölgesi‘nin bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Kırklareli gezi yazılarımıza mutlaka bir göz atın. :)

Saklı Şelale Kamp Alanı’ndan Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı Hakkında Önemli Bilgiler

Kırklareli’nin Vize ilçesine Bağlı Balkaya Köyü sınırları içerisinde bulunan Balkaya Şelalesi doğa tutkunları için kusursuz bir nokta olarak dikkat çekiyor. Şelalenin çevresine hayat verdiği bir ortamda doğa severler için dikkat çeken birbirinden farklı deneyimler mevcut.

Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı - Kırklareli
Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı

Ağaçlar, buz gibi su ve geniş bir alanda sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek adına bölgeyi tercih edebileceğinizi unutmamalısınız. Mesire alanından kamp deneyimine kadar pek çok fırsatla buluşmanızı sağlayan bölgeyi siz de mutlaka keşfetmelisiniz.

Yapılabilecek Aktiviteler

Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı Nerede
Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı Nerede

Kırklareli Bölgesi’nde bulunması nedeniyle gizli kalmış güzelliklerden bir tanesi olan bu eşsiz yer pek çok fırsat sunmayı başarıyor.

Üstelik doğallığını kaybetmeyen noktaları keşfetmek isteyenler için de vazgeçilmez bir yer. Siz de Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı içerisinde unutulmaz bir deneyim arıyorsanız aşağıda sıraladığımız fırsatları değerlendirmelisiniz.

Kamp Alanı: Doğal bir ortamda yapılabilecek en ideal aktivite kesinlikle kamp atmaktır. Suyun huzur veren sesi ve ağaçların gölgesinde yaşayacağınız kusursuz deneyimi kesinlikle bir değerlendirmelisiniz.

Balkaya Şelalesi ve Kamp Alanları bu konuda ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermeyi başarıyor. Üstelik kaliteli bir deneyim yaşarken bölgenin bütün fırsatlarından yararlanmanız da mümkün.

Kalabalıktan uzak ve hiç kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir nokta arıyorsanız tercihinizi kesinlikle kamp yapmaktan yana kullanmalısınız.

Doğa Yürüyüşü: Kamp atmak konusunda bir deneyiminiz yoksa ve Balkaya Şelalesi bölgesinde kısa bir deneyim tercih ediyorsanız doğa yürüyüşü tam size göre bir alternatif olacak.

Bölgenin güzelliklerini yakından keşfedebileceğiniz doğa yürüyüşü için rahat yürüyüş ayakkabıları, rahat kıyafetler ve bir sırt çantası ile harekete geçebileceksiniz.

Patika yolları takip ederek doğanın bütün güzelliklerine daha yakından göz atma şansına sahip olabileceksiniz.

Piknik: Balkaya Şelalesi’nin yanı başında uzanan geniş alanda piknik yaparak harika bir deneyime kapı aralayabileceğinizi unutmamalısınız.

Bu konuda yapmanız gereken tek şey yiyecek ve içeceklerinizi aracınızın bagajına koyarak yola çıkmak. Bölgenin doğallığı iştah açıcı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

Üstelik gölgelik alanların bulunması sıcağın etkisini de hiç hissetmeden zaman geçirmenizi mümkün kılacak.

Mağara Turizmi: Balkaya Köyü sınırları içerisinde bulunan mağaralar Balkaya Şelalesi ve Kamp Alanları etrafında sizi bekleyen en özel deneyimlerden bir tanesi.

Bu nedenle de yapmanız gereken sadece mağaraları keşfe çıkarak size özel bir deneyim yaşamak adına harekete geçmek. Sıra dışı bir deneyim yaşarken doğallığın size getirdiği kusursuzluğu da yaşama şansına sahip olabileceksiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti: 2022

Ziyaret saatleri: Giriş saatlerinde de bir sınır yok. Bölgeyi dilediğiniz zaman kamp yapabilir veya gezebilirsiniz.

İşletmeci saat: 22:00 dan sonra bölgeyi terk etmektedir. Bu saatten önce bölgede olmanızı öneririz.

Kamp ve Giriş ücreti: Güncel fiyatlar kısa şu şekildedir;

Giriş Ücreti: 20 TL.

Masa Ücreti: 20 TL.

Çadır Ücreti: 100 TL.

Karavan Ücreti: 200 TL.

Balkaya Saklı Şelale Kamp Alanı Ulaşım

Adres: 39400 Balkaya – Vize / Kırklareli

Telefon: 0530 501 39 26

Nerede?: Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Balkaya Şelalesi ve Kamp Alanları’na ulaşmak için Vize sınırlarındaki Balkaya Köyü’ne doğru yola koyulmalısınız.

Nasıl gidilir?: Köye ulaştığınızda tabelaları takip ederek Şelale ve Kamp Alanlarını görebilirsiniz. Özel aracınızla ulaşabileceğiniz bu noktaya Vize otobüs garajından Balkaya minibüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi