Beykoz'un Sokakları
Beykoz'da Denize İnen 4 Muhteşem Sokak

İstanbul’un en güzel ilçeleri arasında bulunan Beykoz, tarihi dokusu ve denize inen sokakları ile dikkat çekici bir yapıya sahiptir.

Sosyal medya platformlarında çok yoğun bir şekilde paylaşılan görselleriyle birbirinden özel sokakları olan Beykoz’a daha yakından bir göz atmak ister misiniz?

Kısa bilgi: Güzel şehrimiz İstanbul‘u gezerken; Beykoz’da Görmeniz Gereken Yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atabilirsiniz. :)

Beykoz’da Denize İnen 4 Muhteşem Sokak

Görsellikleriyle kendine hayran bırakan ve mutlaka yakından görmeniz gereken bu noktaların nereler olduğunu merak ediyor musunuz?

İstanbul’un en güzel noktalarını da barındıran Boğaziçi’nin bir parçası konumundaki Beykoz’da birbirinden güzel ve sonu denize çıkan 4 muhteşem sokağı inceleyelim!

1. Baharatçı Sokak

Baharatçı Sokak - Beykoz
Baharatçı Sokak – Beykoz

Beykoz’un Yalıköy mahallesine bağlı olan Baharatçı Sokak, görenleri kendine hayran bırakan bir yer. Sağlı sollu yükselen rengarenk binalarında arasından geçen daracık sokak herkesin dilinde.

Çünkü sokağın sonu denize bağlanıyor. Muhteşem Marmara Deniz’i manzarasına sahip olan Baharatçı Sokak, pek çok insanın fotoğraf çekinmek için tercih ettiği bir yer.

Sokağın sağında ve solunda bulunan binaların renkleri de ilgi çekiciliği arttıran detaylardan sadece bir tanesi.

2. Meydan Sokak

Meydan Sokak Beykoz
Meydan Sokak Beykoz

Beykoz’un denize çıkan sokaklarından bir tanesi de Meydan Sokak. Yalıköy Mahallesi’ne bağlı olan Meydan Sokak, geniş bir meydana sahip olduğu için bu ismi almıştır.

İnsanların gün içinde çok yoğun kullandığı bu sokak görsel anlamda etkileyici manzaralar sunar. Bu yönüyle Beykoz sahiline yakın bir konum bulunan Meydan Sokak özellikle havaların ısındığı dönemlerde çok tercih edilen noktalardan bir tanesidir.

Siz de İstanbul’da çok özel noktalardan bir tanesi olan Meydan Sokak’ta kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3. Seyrek Selviler Sokak

Seyrek Selviler Sokak
Seyrek Selviler Sokak Beykoz’da Denize İnen 4 Muhteşem Sokak

Beykoz’un en merkezi noktalarından bir tanesi olan Seyrek Selviler Sokak Merkez Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Listemizde bulundan diğer sokaklarla kıyaslandığında çok bilindik bir yer olmaması ve dar bir sokak olması Seyrek Selviler Sokak’ı farklı kılıyor.

Sokağın tam olarak denize açılmadığı bilinse de sokağın üst kısımlarından eşsiz deniz manzarasını gözlemlemek mümkün. Çünkü sokağın sonu bir çıkmaz olduğu için üst kısımlardan manzarayı izlemek oldukça keyifli.

4. Fıstıklı Yalı Sokak

Fıstıklı Yalı Sokak - Beykoz
Fıstıklı Yalı Sokak

İstanbul Beykoz’da görselliğiyle kendine aşık edecek noktalardan bir tanesi olan Fıstıklı Yalı Sokak deniz manzarasına açılan eşsiz bir nokta. Deniz manzarasını sevenler ve denize karşı yürümek isteyenler için İstanbul’un mutlaka görülmesi gereken noktalarından olan bu sokakta siz de unutulmaz bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Listemizde bulunan diğer sokaklara nazaran daha geniş bir yolu da barındıran Fıstıklı Yalı Sokak sizin için de enfes bir fon olmayı başaracaktır.

Bu yazımızda sizlere Beykoz’da Denize İnen 4 Muhteşem Sokak hakkında kısa bir keşif hazırlamak istedik. Listemize eklenmesini istediğiniz yerler varsa bize yorum olarak yazmayı unutmayın. :)