Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Tuzla Kuş Cenneti, özellikle kuş gözlemcileri ve doğa severlerin uğrak noktası. Kuşların göç mevsiminde ziyaretçi akınına uğrayan bölge, Ege Denizi ve tatlı su kaynağı Tuzla Gölünün buluştuğu noktada yer almaktadır. Tatilinizi Muğla, Bodrum ya da bu civarlarda yapmayı düşünüyorsanız muhakkak uğramanızı tavsiye ettiğimiz bu yer hakkında merak edilen tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Tuzla Kuş Cenneti genel bilgileri yanı sıra ziyaret saatleri, giriş ücreti, nerede? ve nasıl gidilir? bilgileri ile bu yazımızda sizlerle.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Genel Bilgiler

Bodrum’a 25 kilometre uzaklıkta bulunan bölge tam bir doğa harikası. Ege Denizinin Tuzla Gölü ile buluştuğu noktada yer alan bölge toplam 125 farklı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Kuşlar tüm yiyecek ihtiyaçlarını Tuzla Gölünden karşılıyorlar.

Burada en çok ilgiyi hiç şüphesiz Flamingolar görüyorlar. Flamingolar haricinde allı turna, karabatak, meke ve yaban kazı gibi çok nadir görünen kuş türleri ile karşılaşmanız da oldukça yüksek ihtimal.

Tuzla Kuş cenneti özellikle kuşların göç mevsimlerinde pek çok kuş gözlemcisini ağırlamaktadır. Gözlemciler ve doğa severler bu göç zamanlarında kuşların ortaya çıkardığı görsel şöleni izlemek ve fotoğraflayabilmek için adeta birbirleri ile yarışıyorlar.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Ziyaret Saatleri

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Ziyaret Saatleri
Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Ziyaret Saatleri

Burası bir doğa harikası. İsmine yakışır şekilde güzellikte. Herhangi bir işletme ya da tesise bağlı olmayan bölge tamamen doğal. Bu sebeple günün her saati gelip ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Giriş Ücreti 2022

Yukarıda da belirttiğim gibi bir işletme ya da tesise bağlı olmayan bölgeye giriş tamamen ücretsiz.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Dörttepe Mahallesi, Muğla Bodrum Yolu, Milas – MUĞLA

Ulaşım: Milas – Bodrum yolu üzerinden gelindiğinde Bodrum yarımadasının başlangıç noktasında kalıyor. Araç ile gelenler Bodrum’dan Milas istikametini kullanarak buraya çok rahat ulaşabilirler. Zaten yol boyu tabelalar sizi yönlendiriyor.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum – Milas minibüslerini kullanarak öncelikle Milas’a gelmeliler. Buradan geri kalan kısmı doğa yürüyüşü ile tamamlayabilirler. Bölgeye yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş sonunda ulaşabilirsiniz.
Konum bilgisi için tıklayın.