Bostancı LunaPark
Bostancı LunaPark

Bostancı Gösteri Merkezini hemen yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor. Burası asla eskimeyen bir yer. Sürekli yeniliyor kendini, sürekli daha ilgi çekici daha vazgeçilmez hale geliyor.

Her yaşa hitap eden bir çok oyuncağı içerisinde bulunduran parkta, atlıkarınca, zincir, uçak, çarpışan araba, ahtapot, korku tüneli, star fire, gondol ve çocuk treni ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mutlaka fırsat yaratıp gitmeli insan.  Çocukları anlamak bazen de kendi çocukluğumuza dönmek için.

Bostancı Lunapark Tarihi

Luna Lunapark, 1983 yılında Ümit-Savaş CELASUN kardeşler tarafından Limited Şirket olarak kurulmuş ve İstanbul Anadolu yakasında Bostancı Lunapark adı ile bu şirkete bağlı ilk yerleşik Lunaparkını açmıştır. CELASUN Ailesinin 1940 senesine dayanan Lunapark geçmişi, Luna Lunapark’ın gerek kalite gerekse yenilikçilik anlamında büyümesinde büyük rol oynamıştır.

Bünyesinde bulundurduğu tüm oyuncakların İtalyan yapımı oluşu BOSTANCI LUNAPARK’ın ve CELASUN adının güven teşkil etmesini sağlamıştır. 2008 senesinde “Anonim Şirket” olarak yeni dönemine geçen Luna Lunapark, 2010 senesi itibarıyla Bostancı Lunapark’ının yanı sıra Çekmeköy/Taşdelen Lunaparkını da hizmete sunmuştur.

Ziyaret Saatleri ve Bilet Fiyatları: 2023

Ziyaret saatleri: Bu eğlence dolu yeri ziyaret etmek isterseniz 10:00 ile 00:00 saatleri arasında giriş yapabilirsiniz.

Giriş ücreti: Biletler: 25 Tl. – Jetonlu makınalar ise: 10 Tl. dir.

Bostancı Lunapark, Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Bostancı,34744 Kadıköy / İstanbul

Telefon: (0216) 410 1111

Toplu taşıma ile; Bostancı istikametindeki otobüsler ve minibüsler ile kolaylıkla bulabileceğiniz, minibüs yolu üzerinde Bostancı son durakta sol tarafta bulabilirsiniz.

Araç ile; gidecekseniz sahil yolu Bostancı sapağından girdiğinizde yol sizi Lunaparkın önüne kadar götürecektir.

Konum Bilgisi