Doğatepe Cafe Restaurant, Nerede, Nasıl Gidilir, Kahvaltı Fiyatları – Rumelihisarı / İstanbul

Doğatepe Cafe Restaurant
Doğatepe Cafe Restaurant

Doğatepe Restaurant’ı şöyle özetleyebiliriz, genelde bir çok yerde okumuşsunuzdur; boğaz manzaralı Cafede kahvaltı diye, işte burası tüm boğaz manzaralı cafeleri gölgede bırakacak cinsten. Öyle bir manzarası var ki rahatlıkla boğaz benim diyebilirsiniz, size o atmosferi yaşatıyor. Buraya geldiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınıza eminim. Personeli gayet profesyonel ve ilgili. Ücretsiz oto parkı ve sizi kapıda bekleyen valeler eşlik ediyor. Tabi böyle bir manzara ve hizmetin de bir bedeli oluyor, fiyatı yüksek diyen azınsanacak cinsten değil ama İstanbul geneline bakıldığında da bu manzaraya sahip sayılı mekan olduğunu düşünürsek hakkıdır demekten başka çaremiz yok ama ara ara fırsat sitelerinde çoğu zaman indirim kuponları oluyor ve kuponla geldiğiniz diye kesinlikle size farklı davranışlarda bulunmuyorlar, bunu kuponla giden biri olarak bizzat söyleyebiliriz. İndirim kuponu alanlar bilir bazı mekanlar kupon satarken hoş güzeldir ama hizmete gelince suratlar değişir, bunu da çok gördük, neyse konu dışına çıkmadan doğatepe de neler varmış neredeymiş bir göz geçirelim.

Kendi Kalemlerinden Doğatepe

Doğatepe Brunch

Rumeli Hisarı, gün doğarken dalgaların üzerine vuran güneşin sarısı, boğazı ve tarihi surları ile huzura, mutluluğa davet eder insanı. Bu Doğatepe Restaurant’ın muhteşem manzarası ile eşsiz lezzetlerden oluşan açık büfe kahvaltı keyfini bir araya getiriyor!
Doğatepe Restaurant, eşsiz manzarasının yanı sıra, hizmet anlayışı, şık dekorasyonu, özenli servisi ve her şeyden önemlisi mutfağının lezzeti ile sizi vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlık kazanmaya davet ediyor!
‘’Doğatepe’de Brunch ‘’her pazar günü aşçıları tarafından büyük bir özenle hazırlanıp konuklarının beğenisine sunuluyor. Artık marka olmuş Doğatepe Brunch, misafirlerinin yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor. Pazar günleri saat:10:00 – 14:00 arası

Doğatepe Mutfak

Akdeniz  mutfağı  çalışan Doğatepe ’de  bu  birim  açık  mutfak  olarak  hizmet  vermektedir. Mutfak şefi ,  yardımcıları ve aşçılardan oluşmaktadır. Ana  mutfakta  hazırlama ve pişirme üniteleri bulunmaktadır..
 Başlıcaları  rasyonel fırınlar, olis  kuzineler  vb  oluşmaktadır. Uluslararası  sağlık standartlarına  uygun  pişirme  yöntemleri  kullanan  tesisimizde  kömürlü  ızgara yerine taşlı ızgara kullanılmaktadır.  Pişirme   üniteleri   doğalgaz   ve   elektrik  ile çalışmaktadır. Soğutma  üniteleri ( buzdolapları, derin dondurucular ),  çalışma  tezgahları, tezgahaltı  dolapları, kuru  erzak  muhafaza dolapları,  bacalı  havalandırma  sistemi,    davlumbaz,  aspiratör,  sebze  yıkama  makinesi,  evyeler, atık su gider yeri bulunmaktadır.
 Doğatepe ’de  pastahane  bölümü  cafe & restaurantın  ekmek  ihtiyacı başta olmak üzere çeşitli ekmek  ürünleri  ve  pastaları konukların hizmetine sunmaktadır.Bunun için sveba dahlen 4 katlı fırın kullanılmaktadır.
Mutfak bölümünün yıkama ünitesi tabak ve bardak yıkama makineleri, ayrı ayrı düzenlenen katı ve sıvı atık gider yerleri ile hijyen mutfağı özelliğini desteklemektedir.
Mutfağa personel  girişleri dışardan açılan kapıdan sağlanmakta, sıcak ve soğuk ayarlı klima ve hava perdesi bulunan mutfakta  sipariş edilen ürünler de banko üzerinden salona servis edilmektedir. Servis takımları yıkandıktan sonra kurulanarak mutfaktaki raf ve dolaplarda istif edilmektedir.
Soğuk hava deposunda taze gıda muhafazasının yanında kuru gıda ve diğer malzemelerin muhafaza edildiği stok bulundurma avantajı sağlayan depolar da mutfak üniteleri olarak bulunmaktadır.
Doğatepe Restaurant
Doğatepe   Cafe  &  Restaurant   tesislerinin   tesislerinin   Fatih  Sultan  Mehmet Köprüsü  ve  çevre  yoluna yakınlığı şehir içi ve şehir dışından gelişlerde ulaşım  kolaylığı sağlamaktadır. Etiler Nispetiye Caddesi üzerinde  olması  da  ayrıca  geliş  kolaylığı  sağlamaktadır. Konuklarımız  kendi  özel  araçlarıyla  çok rahatlıkla gelebilecekleri gibi Taksim, Sarıyer, Şişli, Eminönü , Kadıköy gibi merkezlere de toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca özel taksi hizmetinin alınmasına da tesisimizde yardımcı olunmaktadır.09.11.1992’de Gerçek Kişi olarak yiyecek ve içecek sektöründe hizmet vermeye başlayan Doğatepe  26.10.2001’de  bu defa da Tüzel Kişilik kazanarak aynı iş kolunda devam etme kararı almıştır. Bu karar aşamasına gelinmesinde hizmette kalite anlayışımızın  olumlu karşılık bulmasının yanı sıra tesis konumunun  iç ve dış turizme sağlayacağı artıların doğal motivasyonu da sözkonusudur.
Doğatepe  Cafe  &  Restaurant adının  Doğa ’sını eşsiz doğa panoramasından, tepe’sini de  İstanbul’un  yedi  tepesinden  birinde konumlandığı için almıştır. Yerli ve yabancı  turistin ilgisini çeken de  işte  bu  eşsiz panaromasıdır. Büyükşehirlerdeki betonlaşmaya  inat;  tarih,  doğa  ve  denizin bileşimi  işte Doğatepe…  Eteklerini binlerce yıllık tarihin tanığı Rumeli Hisarlarına emanet eden, İstanbul Boğazı’nın en görkemli panoramasına hakim tepede konuşlanan tesisimiz, doğanın bütün cömertliğini muhteşem manzarasıyla paylaşıma açıyor. Yaz akşamlarının bunaltıcı sıcaklığının tatlı bir serinliğe  dönüştüğü  Doğatepe   kış aylarının  kar  yağışlı  manzarasını  adeta  resmettiriyor. Gündüz gök  mavisi  ile deniz  mavisinin  yarışına  hakemlik  eden  yeşilin tonlarına,  ilkbaharlarda  erguvan güzelliğinin tanıklığı ekleniyor. Gece  laciverde  büründüğünde  manzara,  gökteki  yıldızların denizdeki yakamozla  bütünleştiği  ayrı  bir  güzellik sergiliyor. İşte  bu  noktada  Doğatepe  ayrıcalığı belirginleşiyor.
Doğatepe,dünya mutfaklarından çok çeşitli lezzetler sunmaktadır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yiyebileceğiniz öğle yemeği veya akşam yemeklerinin yanı sıra Doğatepe öğlen veya akşam düzenlenen iş yemekleri için ideal bir restorandır. Doğatepe öğle yemeği için Pazartesi-Cumartesi günleri arasında 12:00 – 3:00 arası ve akşam yemeği için her gün akşam 7:00’den gece yarısına kadar hizmet vermektedir.Tüm bu özellikleri ile ülkenin önemli iş adamları, sanatçıları, devlet adamları sürekli Doğatepe’nin misafiri. Ayrıca çeşitli konsolosluklar ve uluslararası misafirleri de Doğatepenin bu eşsiz manzarası ve ortamından sürekli yararlananlar arasında.  Onlar Doğatepe’ye sadece ne manzara, ne de yemek için geliyorlar..Cünkü Doğatepe’nin büyülü havası insanları bulundukları dünyadan alıp başka bir dünyada lezzet ve keyif yolculuğuna çıkarıyor adeta.Kısaca,; görmek, yaşamak ve karar vermek lazım.

Doğatepe Cafe Restaurant Fiyatları

Kahvaltı Ve Brunch Fiyatları: 35 – 45 TL. arasındadır.
Seçtiğiniz menüye göre değişkenlik göstersede bir akşam yemeği kişi başı: 40 – 90 TL. arasındadır.

Doğatepe Cafe Restaurant, Nerde, Nasıl Gidilir?

Adres: Nispetiye Cad. Duatepe Parkı No. 4-6 Sarıyer – Rumelihisarı, İstanbul – Avrupa
Telefon: 0212 257 43 91

Nasıl Gidilir?: Otobüs ile: Rumeli hisarustu otobus duraklarinin hemen yaninda bulunmaktadır.
Araç İle: Tem yada Sahil yolunu takiben Sarıyer den giderek kolayca rumelihısarına ulaşabilirsiniz. Rumelihısarına geldiğinde Nafi baba Sk. girdiğinde sizi doğatepe’ye çıkaracaktır.

Doğatepe Cafe Restaurant Resimleri