Antalya doğal güzellikleri, denizi, tarihi yapıları ve daha pek çok güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi durumunda. Özellikle plajları ile dikkat çeken Kaş ilçesi deniz ve doğa severlerin isteklerini karşılama konusunda oldukça cömert.

Kaş plajları arasında en özelleri arasında bulunan Büyük Çakıl Plajı, genel bilgiler ve özellikleri yanı sıra giriş ücreti ve ulaşım bilgileri yazımızda.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Büyük Çakıl Plajı Hakkında Genel Bilgiler

Büyük Çakıl Plajı Hakkında Genel Bilgiler
Büyük Çakıl Plajı Hakkında Genel Bilgiler

Plaj Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlıdır. Kaş’ın doğusunda bulunan plaj merkeze yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım araç ile sağlanmaktadır. Ama yine de Kaş’ın eşsiz doğal güzelliklerini yürüyerek geze geze gitmek isterseniz ortalama 40-50 dakikada plaja ulaşabilirsiniz.

Plaja ilk vardığınızda saklanmış olan doğal güzellik ile karşılaşıp etkilenmemek mümkün değil. Turkuaz rengi denizi, şeffaf ve temizliği ile içerisinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz bir güzelliğe sahip.

Yaklaşık 800 – 1000 kişiyi ağırlayabilen plajda yeme / içme hizmeti veren özel işletmeler bulunmaktadır. Ayrıca plajın ziyaretçileri için özel otoparkı da bulunmaktadır.

Plajda akşam saat 18:00’a kadar cankurtaran hizmeti de verilmektedir.

Büyük Çakıl Plajın Özellikleri

Plajın en büyük özelliği, denizin içerisinde bulunan soğuk su kaynağıdır. Bu kaynak en kavurucu Antalya sıcağında bile denizin soğuk olmasını sağlar.

Plajın yapısı adından da anlaşıldığı gibi çakıllıdır. Bu nedenle buraya gelmeyi düşünüyorsanız muhakkak deniz ayakkabılarınızı veya terliklerinizi yanınıza almanızı öneriyoruz.

Plaj kısmı çakıllarla kaplı olsa da denizin iç kısmı genel olarak kum zemin olma özelliğine sahiptir.

Tatilin keyfini doya doya yaşayacağınız plajda hem denizin hem güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Bol bol dinlenme olanağınızın yanı sıra doğa ile iç içe olma özelliğine sahip plajda bütün yılın yorgunluğunu atacak ve enerjinizi tekrar toplayacaksınız. Yeşil ve mavinin birleştiği bu güzellik içerisinde bulunmak zihnen ve bedenen sizlere de iyi gelecek.

Büyük Çakıl Plajı Giriş Ücreti 2022

Büyük Çakıl Plajı Giriş Ücreti
Büyük Çakıl Plajının Giriş Ücreti

Plaja girişte herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Giriş ücretsizdir.

Ayrıca plaj içerisinde bulunan şemsiye ve şezlonglar da tamamen ücretsizdir.

Büyük Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Büyük Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Büyük Çakıl Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Hükümet Cd. Andifli Mahallesi, Büyük Çakıl Plajı – Kaş / Antalya

Ulaşım: Kaş merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden karayolu ile ulaşım vardır. Jandarma binasının önünden geçen asfalt yolu takip ederek özel aracınızla rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)