Büyükada’da En Çok Tercih Edilen 7 Plaj

İstanbul’un havası artık bunaltıcı derecede sıcak olmaya başladı. Bu sıcaklarda herkes kendisini plajlara atıyor. Bu hafta sonu siz de kendinizi İstanbul’un serin sularına atmak isteyebilirsiniz.

Büyükada’da En Çok Tercih Edilen Plajlar Listemiz

İstanbul’un bunaltıcı havasından ve kalabalığından kurtulup kendinizi Büyükada’ya atmaya evet derseniz, sizler için derlediğimiz Büyükada’nın Plajlarını tercih edebilirsiniz.

Kısa bilgi: Fiyatlar: 2023 Tarihinde güncellenmiştir. Tüm okurlarımıza duyurulur.

1- Büyükada Naki Bey Plajı

Büyükada’da bulunan Nakibey Plajı Büyükada “damsız girilmez” özelliği ile ailelerin ve çiftlerin gözdesi olarak her yıl hizmet veriyor. Aile plajı olarak kendini konumlandıran Nakibey Plajı, her geçen gün kalitesini arttırarak, tatilcilerin beğenisini toplamayı başarıyor.

Hafta İçi: 320 TL

Hafta sonu: 350 TL

7-12 yaş arası çocuklar için ise 225 TL olarak belirlenmiştir.

Ücrete dahil hizmetler: Şemsiye, şezlong, sehpa, duş, tuvalet, giyinme kabini

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 21:00

2- Büyükada Aya Nikola Halk Plajı

Adanın en sakin plajlarından biridir. Ayrıca yüzme bilmeyenler için ideal bir plajdır. Plaja çarşıdaki iskeleden motor seferleri ile ulaşım mümkündür. Yürüyerek 1 saat, bisiklet ile 30 dakikada da ulaşabilirsiniz.

Hafta içi – hafta sonu: 250-300 TL

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

3- Prenses Koyu Plajı

Plaja çarşıdaki iskelenin yanından ücretsiz seferler düzenlenmektedir. Yürüyerek ya da Bisiklet ile gitmek için aşıklar yolunu takip etmeniz gerekmektedir. 350 kişi kapasiteli plajda yemek ve konaklama hizmetleri de verilmektedir.

Hafta İçi: 300 TL

Hafta Sonu: 430 TL

Duş ve tuvalet, emanet dolabı, şezlong, şemsiye ücrete dahil.

Can Kurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

4- Yörükali Plajı

Büyükada plajarı arasında en çok ilgiyi gören plajdır. Büyükada beach kültürünü yaşatan plaj, hem konaklama hem de motel hizmeti veren Yörükali tesislerine aittir. Plajı farklı kılan yanı ise cankurtaran hizmeti yanı sıra çocuklar için oyun alanına sahip olmasıdır. Aynı zamanda motelde konaklayanlar için plaj ücretsizdir. Plaja ulaşım çarşıdaki iskeleden ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hafta İçi ve Cumartesi: 320 TL

Pazar ve Bayram Günleri: 350 TL

5- Kumsal Aile Plajı

Adından da anlaşılacağı üzere aile plajı. Sakin ve huzurlu olması açısından ailecek gideceklere önerilen plajda şemsiye ve şezlong hizmetleri fiyata dahildir.

Hafta içi: 350 TL

Hafta sonu: 400 TL

6- Eskibağ Plajı

Eskibağ Butik Otel’in işlettiği 150 kişilik özel plajdır. Restoranında düğün, parti gibi dilediğiniz organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. İskeleden kalkan motorlarla plaja ulaşabilirsiniz. Büyük tur yolu üzerinde yer aldığı için yürüyerek de gidilebilir.

Hafta İçi : 300 TL.

Hafta Sonu: 450 TL

7- Halik Koyu Plajı

800 metre sahil uzunluğu ve 450 kişilik kapasitesiyle Büyükadanın en büyük plajı olma özelliğini taşır. Plajın etrafında kamp ve piknik alanı da mevcut. Büyükada plajı Halik Koyu tertemiz denizi ve sessiz ortamı ile özellikle sakinlik isteyenlere uygundur.

Hafta İçi: 200 TL

Hafta Sonu: 350 TL