Çeşme’nin en ünlü plajlarından birisi olan, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda sörf tutkununa ev sahipliği yapan Çark Plajı detaylı bilgileri ile bu yazımızın konusu. Çark Plajı nerede? nasıl gidilir?, özellikleri, giriş ücreti gibi bilgileri yanı sıra genel bilgileri ile bu yazımızda sizlerle.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Çark Plajı Genel Bilgiler

Çeşme yarımadasının güneyinde bulunan plaj bölgenin en ünlü plajı olma özelliğini taşır. Tropikal bir görünüme sahip bu plaj her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Dört mevsim boyunca rüzgar alması nedeni ile sörf tutkunlarının uğrak yeridir. Yerli ve yabancı çok sayıda sörf tutkununun şovlarını izlerken aynı zamanda deniz ve kumsalın tadını da çıkarabilirsiniz. Plaj da çok sayıda sörf okulu olduğunu ve dilerseniz burada eğitim alabileceğinizi de ayrıca belirtelim.

Rüzgar sörfçüleri nedeniyle denize girilebilen yerler daha çok Beachler ve halk plajı kısmıdır. Altınkum Plajı’nın devamında bulunan plaj gün boyu esen rüzgarı ve serin denizi ile yaz sıcaklarından bunalanlar için en uygun yerlerden birisidir.

Çark Plajı Özellikleri

Deniz oldukça berrak ve temiz. Mavinin en egzotik renklerini burada görmeniz mümkün.

Suyu genelde ılık olan plajın deniz tabanı ve sahil kısmı ince kum taneleri ile kaplı.

Deniz derinliğinin sığ olduğunu bu nedenle de yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Plaj da özel Beachler bulunuyor. Dilerseniz buralardan birisini de tercih edebilirsiniz.

Plajın yanında bulunan koy içerisinde sörf tutkunlarının şovlarını izleyebilirsiniz. Hatta bu koy içerisinde sörf eğitimi alabileceğiniz pek çok sör okulu da mevcut. Dilerseniz siz de eğitimini aldıktan sonra bir sörf sporcusu olabilirsiniz.

Çark Plajı Giriş Ücreti 2022

Çark Plajı Giriş Ücreti
Çark Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için giriş ücretsiz. Ancak içerisinde çok sayıda özel Beach bulunmakta. Bu bachlere giriş ücretleri kişi başı 50-80 TL arasında değişmekte. Kimisinde şezlong şemsiye ücreti bu fiyata dahil iken kimisinde de ayrıca ücret talep edilmekte. İyice araştırdıktan sonra birisini seçmekte fayda var.

Sadece şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler de var. Buralardan da

Şemsiye: 25 TL

Şezlong: 25 TL

Olmak üzere kiralama bedeli ödeyerek gün boyu daha rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Çark Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Alaçatı Mahallesi Çeşme / İZMİR

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Çeşme merkezden Alaçatı istikameti yönünde ilerleyerek buraya tabelalar yardımı ile çok kolay ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise; Alaçatı-Çeşme minibüslerini kullanarak buraya ulaşabilirler.