Alanya Dim Çayı - Antalya
Alanya Dim Çayı - Antalya

Dim Çayı, Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bir doğa harikası olarak misafirlerini doğa severleri ağırlamayı bekliyor. Bölgenin sulama ihtiyacının karşılanmasında çok büyük bir rolü olan Dim Çayı’nın Alanya sıcağından kaçıp kurtulmak isteyenler için de eşsiz seçenek olduğunu söylemek gerekir.

Çayın havzasında bulunan ormanlık alan ve bu alana konumlandırılmış mekânlarla Dim Çayı, Alanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Siz de Alanya sıcağından bunaldığınız anlarda kaçacak bir yer arıyorsanız bu doğal güzelliği tercih etmelisiniz.

Kısa bilgi: Antalya‘nın bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden sen olmak istersen; Antalya gezilecek yerler listemize mutlaka bir göz atın. :)

Mekan’dan Kısa Bir Video

Daha fazla video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Dim Çayı ve Yapılacak Aktiviteler

Doğal oluşumlu bir çayın havzasında kurulan yaşam alanında zaman geçirmek hem Alanyalılar hem de Alanya’ya gelen turistler için oldukça etkileyici.

Alanya Dim Çayı Nerede ve Aktiviteler
Dim Çayı Nerede ve Aktiviteler

Dim Çayı’na gelenlerin adeta Alanya’da olmadıklarını hissettirmesi nedeniyle burada olmak saatler boyunca tercih edilebilecek bir durum. Peki, bu eşsiz noktada sizi bekleyenler neler? İşte Dim Çayı’nda sizi bekleyen aktiviteler!

Kahvaltı ve Akşam Yemeği Deneyimi

Dim Çayı çevresinde bulunan onlarca mekân misafirlerine lezzetli yemekler sunuyor. Havanın sıcak olduğu Alanya’da ağaçların gölgesinde ve esen serin rüzgârların sunduğu konforla yemek heyecanını mutlaka yaşamalısınız.

Dim Çayı Kahvaltı Yeri
Dim Çayı Kahvaltı Yeri

Çok sayıda mekân arasından hem menüsü hem de fiyatlarıyla size hitap edece bir seçenek bulmak mümkün. Üstelik oturduğunuz mekânlarda sürekli kalkmanız için sizi gözleyen garsonlar da yok. Oturduğunuz mekânda saatlerce serinliğin ve doğallığın keyfini çıkarabileceksiniz.

Yüzme ve Eğlence

Serin bir ortam olmasına rağmen Dim Çayı’nda suyun keyfini çıkarmanız da mümkün. Ayağınızı dahi sokamayacağınız bir serinlik sunması ilk etapta sizi endişelendirse de Dim Çayı’nda yüzmek oldukça keyifli.

Üstelik bazı mekânların kendilerine ait havuzlarının olması ve Aqua Park deneyiminin bulunması da etkileyici. Sadece bu imkânlar nedeniyle bazı mekânların daha kalabalık olduğunu söylemek gerekiyor. Siz de bu harika deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka mekân seçiminizi titizlikle yapmalısınız.

Eşsiz Doğa Manzaraları

Doğal bir güzellik olan Dim Çayı’nda doğa fotoğrafçılığı yapmak da mümkün. Alanya’nın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz doğallığı sizlerle buluşturan Dim Çayı bu yönüyle bölgenin en ilgi çekici mekânı. Fotoğraflara ilginiz varsa ve unutulmaz anılar biriktirmek istiyorsanız Dim Çayı tam da size göre!

Ziyaret Saatleri ve Kahvaltı Ücretleri: 2023

Kahvaltı ücreti: Burada kahvaltı yapabileceğiniz bir çok mekan var bu yüzden fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor ama ortalama kişi başı: 250 TL. kahvaltı yapabileceğinizi söylersek çok ta yanlış bir bilgi vermiş olmayız.

Ziyaret saatleri: Alanya’nın en ilgi çekici noktalarından bir tanesi olan Dim Çayı, ziyaret saati ya da giriş ücretine tabi bir yer değil. Çünkü burada zaman geçirmek istediğinizde restoran ve piknik alanı olarak hizmet veren alternatiflerden bir tanesini tercih etmeniz yeterli. Bu mekânların çoğu da gece geç saatlere kadar hizmet veriyor.

Dim Çayı Ulaşım Bilgileri

Nerede?: Alanya’nın en özel noktalarından bir tanesi olan Dim Çayı’na toplu ulaşım ya da özel araçla ulaşmak mümkün. Alanya Belediyesi’ne bağlı otobüslerin sefer yaptığı Dim Çayı’na ulaşmak için 10 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Hem gidiş hem de dönüş yolunda sizi Dim Çayı’na götürecek olan otobüsler yaz aylarında 10 – 15 dakikada bir sefer yapıyor.

Nasıl gidilir?: Dim Çayı’na gitmek istediğinizde merkezden Tosmur tarafına doğru ilerlemelisiniz. Eski Gazipaşa Caddesi üzerinde ilerledikten sonra Dim Çayı Caddesi’ne doğru sola saparak yaklaşık 15 km ilerlemelisiniz.

İlerledikçe göreceğiniz mekânlardan birini seçtiğinizde aracınızı park ederek Dim Çayı’nda zaman geçirmeye başlayabilirsiniz. Her mekânın kendine ait otoparkının olması büyük bir kolaylık sağlıyor.

Konum Bilgisi