İstanbul’u panoramik olarak fotoğraflamak isteyenler için harika bir yer Duatepe Parkı. Sarıyer’de bulunan bu parkı gelin birlikte inceleyelim.

Kısaca Duatepe Parkı Tanıtımı

19.800 metrekare alan üzerine kurulan park eşsiz bir Boğaziçi manzarasına sahiptir. Pek çok fotoğraf tutkununun güzel bahar günlerinde uğrak mekanı haline gelen park konumu itibari ile de oldukça ilgi çekicidir. Rumeli Hisarı ve Boğaziçi köprüsüne elinizi uzatsanız dokunacakmışsınız hissini size sunan bu parkın içerisinde çocuklar için 2 tane oyun parkı, 1 tane aletli spor alanı ve 1 adet de süs havuzu vardır. Yazın süs havuzu faal haldeyken sonbahar ve kış aylarında oldukça sessiz.

Parkın üst kısmında faaliyet gösteren eşsiz manzaraya sahip 2 tane restoran bulunmaktadır. Restoranlar eşsiz manzaranın yanı sıra birbirinden güzel menüleri ile hem göz zevkinize hem de damak zevkinize hitap ediyorlar. Buralara kadar gelmişken en azından oturup bir çay içmenizi, boğazı dinlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Eğer bu manzaranın tadını 4 duvar arasında çıkarmak istemeyenlerdenseniz güzel havalarda burada semaver ile çay satan birilerini bulabilirsiniz. Elinizde sıcak çayınız, karşınızda tüm güzelliği ile İstanbul manzarası ve bu manzaraya karşı yaşayacağınız eşsiz keyif. Daha ne ister ki bir insan?

Duatepe Parkı’nın Eksileri

Otağtepe kadar güzel bir konum ve manzaraya sahip bu park ne yazık ki o kadar gelişmemiş. Hatta Otağtepe ile aynı kefeye koymak bile büyük bir hata olur. Otağtepe ile kıyaslamamızın tek nedeni eşsiz manzarası. Hemen hemen aynı güzellikteki iki park ama bir taraf diğerine göre adeta harabe. Gerçi Otağtepe’nin nasıl geliştiğini de biliyoruz. Bilmeyenler daha önce yazdığımız Otağtepe yazımıza göz atabilirler.

Çevre düzenlemesi ve bakım çalışmaları burası için çok yetersiz. Üstelik İstanbul’da oldukça güzel hizmet veren Sosyal Tesislerden bir tane de buraya yapılamaz mı? Diye düşünüyor insan. Harika bir manzara, eşsiz bir konum ve kolay ulaşım ile burası Sosyal Tesis için deyim yerindeyse biçilmiş kaftan diyebilirim. Umarım en kısa zamanda yetkililer buraya bir el atar ve gerekli çalışmalar yapılır.

Duatepe Parkı Fotoğrafları

Duatepe Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Rumeli Hisarüstü – Sarıyer/Merkez

Nasıl Gidilir:  Hisarüstü durağından geçen tüm otobüsleri kullanarak bu durağa ulaşabilirsiniz.

Metro ile gelmek isteyenler; Levent-Hisarüstü metrosunu kullanarak bu parka ulaşabilirler.

Araç ile gelmek isteyenler; ilk önce Baltalimanı’na gelmelidirler. Daha sonra buradan tabelaları takip ederek parka ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.