Edirne Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir? Genel Bilgiler

Bugünkü yazımızda sizler için Edirne Kent Ormanı’ndan bahsetmek istiyoruz. Eminiz sizlerin de dikkatini çekmiştir, son yazılarımızda Edirne ve çevresindeki alanlara ağırlık verdik. Boş bir gününüzde Edirne’ye gezi düzenlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Selimiye Camii’nden Meriç Köprüsü’ne kadar pek çok tarihi mekanı görmenizi bir kez daha tavsiye ederken dilerseniz şimdi de Edirne Kent Ormanı’ndan da bahsedelim.

Artık yaz mevsimini geride bıraktık ve sonbaharı tüm güzelliğiyle karşıladık. Yaz mevsiminde tatilin tadını çıkaranlar bol bol denize girip sosyal medya hesaplarından bu anlarını sevdikleriyle paylaşmayı da ihmal etmedi. Deniz, kum ve güneşi şöyle kenara bırakacak olursak artık gezi planlarını sonbahara göre ayarlamak gerekecek. Bizler de bu durumda üzerimize düşeni yapıyor ve sizler için mümkün olduğunca tarihi mekanlara, müzelere ve doğal ortamlara ağırlık verecek şekilde makaleler hazırlamaya gayret gösteriyoruz.

Edirne Kent Ormanı Genel Bilgiler

Eğer sizler de haftanın yorgunluğunu atmak için sesten ve her türlü gürültüden uzak bir ortama gitmek istiyorsanız rotanızı Edirne Kent Ormanı’na doğru çevirebilirsiniz. Edirne’nin temiz hava ve yeşil alan yükünü çeken Kent Ormanı, başta Edirneli’ler olmak üzere pek çok insanın hafta sonları için tercih ettiği mekanlardandır. Edirne merkeze yaklaşık olarak 2 km uzaklıkta olan Kent Ormanı, Edirne – Karaağaç yolu üzerinde ve Meriç Nehri kıyısında bulunmaktadır.

Ormanda çeşit çeşit ağaçlar da bulunmaktadır. Bunlardan belli başlıları; ak söğüt, saplı meyveli karaağaç, ovakaraağacı, titrek kavak, yabani erik, armut, muşmula gibi daha pek çok ağaç çeşidi bulunmaktadır. Tertemiz havada sevdiklerinizle dinlenebilir, piknik yapabilir ya da sadece gelip muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Edirne Kent Ormanı’nda Bulabileceğiniz Hizmetler

Eğer Kent Ormanı’na hazırlıksız bir şekilde geldiyseniz ya da yolunuzun üzerindeyken uğradıysanız ne yer ne içeriz diye düşünmenize gerek yok. Çünkü burada pek çok hizmet sunulmaktadır. Tunca Ltd. Şti. tarafından kiralanan ormanda firmanın çeşitli tesisleri ve hizmetleri bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Hazır Mangal Keyfi: İsteğe göre sizler için hazırlanan mangalları kullanarak, yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Üstelik mangalları kullandıktan sonra yıkama, temizleme derdi de bulunmuyor.

Kasap Reyonu: Kent Ormanı’nda bulunan kasap reyonunda tavuk ve et çeşitlerini temin edebilirsiniz.

Market Hizmeti: Orman içinde bulunan marketten her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hazır Piknik: Eğer mantığınız ‘Ben hiçbir işle uğraşmam’ ise sizin için mangal yakılıyor ve siz sadece afiyetle yemenize bakıyorsunuz.

Eğlence Alanları: Kent Ormanı içinde plaj voleybolu, çocuklar için oyun alanları, bisiklet parkurlarının yanı sıra langırt, tavla, okey ve daha pek çok eğlence ile iç içe olma şansını yakalayabilirsiniz.


Edirne Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Karaağaç Mahallesi Lozan Caddesi No: 10 – Merkez / EDİRNE

Telefon: 0530 016 57 57

Nasıl Gidilir?: Kent Ormanı, Edirne – Karaağaç yolu üzerinde bulunmaktadır. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinden Edirne’ye otobüs seferleri düzenlenmektedir. Edirne’den Karaağaç otobüslerine binerek Kent Ormanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz taksi ile de geçebilirsiniz. Çünkü şehir merkezine yalnızca 2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Edirne Kent Ormanı Resimleri

 

Edirne Kent Ormanı Krokisi