Harikalar Sahili – Derince / Kocaeli

Derince Harikalar Sahili, Sanki Harikalar Diyarı gibi Küçük büyük herkesin gidip görmesi gereken bir yer. İstanbul ve bir çok şehre yakın olması da ayrı bir ayrıcalık.  İçerisinde gerçek boyutlarında masal kahramanları, büyük havuzlarda çarpışan botlar, uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatların kullanılabileceği minik marina, şelaleler bulunmaktadır. Ayrıca bu masal dolu, büyülü eğlence dünyasında yel değirmeni, Nuh’un Gemisi, dinazor şeklinde binalarda hizmet veren 3 kafe, mantar ve korsan gemisi şeklinde 2 restoran, küçük mantar evlerde 3 büfe yer almaktadır. İlk fotolarını gördüğünde  hadi canım bu kadar da büyük değildir, yanıltıcı resimlerdir diye düşünmüştüm ama gerçekten büyük bir alana yayılmış koca koca çizgi kahramanları arasında kaybolacaksınız. Burası daha öncede SEKA’nın kağıt fabrikasıymış daha sonra fabrika yıkılınca bu alan boş kalmış ve belediye yeniden bina dikmek yerine  böylesine güzel bir yer inşa etmişler. Kocaeli belediyesini tebrik etmek lazım.

Harikalar Sahili Giriş Ücreti

Sahile giriş ücretsizdir. Arabanız varsa sadece girişte 4 TL. otopark ücreti ödüyorsunuz.

Harikalar Sahili Video

 

Harikalar Sahili Resimleri

Harikalar Sahiline Nasıl Gidilir?

Karayolu İle:  Marmara Bölgesi, bölge içinde en yoğun eksen İstanbul – Kocaeli- Adapazarı güzergahıdır. Terminale besınlediye otobüsleri ve minibüsle ulaşmak mümkündür. Konum için tıklayın.

Otogar Telefon: (+90-262) 642 01 55

Denizyolu İle: Karamürsel – Hereke arasında vapur seferleri düzenlenmekte, Gebze – Eskihisar’dan Yalova-Topçular’ a 24 saat araba vapuru seferleri vardır. Ayrıca İzmit Körfez hattına vapur ulaşımı da sağlanmaktadır.

Eskihisar Arabalı Vapur Telefon: (+90-262) 655 60 31 – 655 58 53

Liman Telefonu: (+90-262) 656 34 00

Demiryolu İle: Kocaeli , İstanbul ve Trakya’yı Anadolu’ya bağlayan demiryolu üzerindedir.

İstasyon Telefon: (+90-262) 321 10 39