Kocaeli Fuar Alanı Lunapark 01
Kocaeli Fuar Alanı Lunapark 01
Kocaeli Fuar Alanı Lunapark 01
Kocaeli Fuar Alanı Lunapark

Kocaeli Fuar Alanı’nın içinde bulunan bu lunapark, 1974 yılında Lunasan şirketi çatısı altında 14.000 metrekare alan üzerine Mustafa Pehlivan tarafından kurulmuştur. 2000 yılında gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için 7.000 metrekare daha alan eklenip yeni devasa oyuncaklar ithal edilmiştir. Lunapark, Kocaeli Fuar Alanı’nın içinde olduğu için buraya geldiğinizde hem sevdiklerinizle burada eğlenebilir hem de çevreyi gezebilirsiniz. Burası Kocaeli’ deki konser alanlarından biri olma özelliğini taşır. Fuar alanı içerisinde ek olarak : düğün evleri, halı saha, kültür merkezi ve restoran mevcut.

Kışın pek işlek olmayan bu lunapark, daha çok yazları gelip tüm stresinizi atabileceğiniz bir yer olma özelliğini taşır. Size buraya gitmeden önce içerisinde hangi oyuncak ve makineler var onları anlatmak istiyorum. Böylece gitmeden önce fikir sahibi olup, gittiğinizde daha güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

Yetişkinler İçin Olan Takımlar

Ahtapot : Adından da anlaşılabileceği üzere görünüşü ahtapotu andıran, küçüklerin sadece yanlarında büyükleri olmak şartıyla binebileceği birkaç saat başınızın dönmesine sebebiyet verebilecek olan makine. Kalp vb. rahatsızlığı olanların binmesi tavsiye edilmez.
Dark Castle ( Perili Köşk ) : Bildiğiniz adı korku tüneli olan burada ziyaretçiler iki kişilik mini trenler vasıtasıyla hareket eder. Her ne kadar amacı sizi korkutmak ve heyecanlandırmak olsa da bunu kullanmanızı pek tavsiye etmem. Zira burayı korkarak değil kahkaha atarak tamamlayabilirsiniz.

Mega Disco : Keskin dönüşler yapıp sizi bir andan yerden yükseğe çıkaran Mega Disco, ek olarak ani hızlanıp yavaşlamasıyla size son derece adrenalin dolu anlar yaşatır. Lunaparkın tavsiye edilenleri arasında kendine yer edinmiştir. Tahmin edeceğiniz üzere kalp, tansiyon vb. rahatsızlıkları bulunan kişilerin binmesi tavsiye edilmez.

Twister Coaster : Eğlence, adrenalin ve heyecan. Hepsi bir arada ! Parkuru yarıladığında bir anda durup sonra hızlanılan bir sürüş keyfi. Binmeden önce bundan korkanlarınız olabilir ancak içiniz rahat olsun. Güvenlik önlemleri önceden her şeyiyle düşünülmüş. Ancak kalp vb. hastalığınız var ise buradan uzak durmanızda fayda var.

Çarpışan Araba : Lunaparkların olmazsa olmazı, genelde erkeklerin daha çok sevdiği çarpışan arabalar. Bu lunaparkta da ilgi çekenler arasında kendine yer bulmuş.

Ve Diğerleri : Bunların yanında balerin, crazy dance, dance party, dönme dolap, gondol, uçak, twist’ n swing, salıncak ve ranger da yetişkinler için yapılmış takımlar arasında bulunuyor.

 

Çocuklar İçin Olan Takımlar

Bu fuarda küçükler için ise atlı karınca, çocuklar için tasarlanmış çarpışan araba, fun skater (360 derece dönebilen eğlenceli bir takım) , jetonlu oyuncaklar , kule , mini kanyon ve samba balon bulunmaktadır.

 

Kocaeli’ de Ne Yerim ?

İzmit’e kadar gelmişsiniz de pişmaniye yemeden, kutu kutu almadan gidilir mi hiç ? :) Buranın bilindik meşhur tatlısı olan pişmaniyeyi alabileceğiniz çokça yer mevcut.

Fuar alanında ise güzel bir restoran mevcut. Burada pazar sabahı kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Buyurun menü : Açık büfe 20 TL ( 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 10 TL ) , zengin serpme kahvaltı 16 TL , porsiyon kahvaltı 12 TL .

Yemeğini fuar alanının dışında yemek isteyenlere ise çok güzel bir önerim var. İzmit ‘in en iyi köfte lokantalarından biri olan “Köfteci Behçet” . Gidin ve bu lezzeti siz de tadın. Pişman olmayacaksınız.

 

Kocaeli’nde Nerede Konaklarım ?

Bu kadar şeyden bahsetmişten, nerede kalacağınızdan bahsetmemek olmaz. Bu konuda da tavsiyem Seka Park Otel olacaktır. Böylelikle Seka Park’ ı da görmüş olursunuz. Hem şehir merkezine çok yakın olan hem de maviyle ve yeşilin birbirine karıştığı yerde olan bu otelde konaklamak, İzmit gezinize renk katıp size huzur verebilir.

Adres : Kozluk Mahallesi Seka Park İzmit / KOCAELİ

Telefon : 0(262) 325 23 19

 

Kocaeli Fuar Alanı Lunapark Alanı’na Nasıl Giderim ?

Adres : Karabaş Mahallesi Fuar Alanı, 41000 İzmit / KOCAELİ

Nasıl Gidilir? : Kocaeli Fuar’ı İzmit merkezde olduğundan buraya ulaşım çok kolaydır. İster otobüsle ister de aracınızla gelin, İzmit’e geldiğinizde burayı çok rahat bulabilirsiniz. İzmit girişinde bulunmakta olan buranın karşısında bir de büyük AVM mevcut. Otobüslerin vilayet durağı olarak geçer. Eğer İzmit’te yaşıyorsanız burayı zaten biliyorsunuzdur.

 

Kocaeli Fuar Alanı Lunapark Resimleri

 

 

 

Kocaeli Fuar Alanı Lunapark Krokisi