Kıbrıs

Akdeniz’in ortasında, tarihî ve doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olan Kıbrıs adası  yükselir. Buranın eşsiz atmosferinde tatilin tadını doyasıya yaşamanız ve pek çok etkinliğe katılarak benzersiz bir kültürü keşfetmeniz için Kıbrıs otelleri sizi ağırlar. Dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin gözdesi olan yavru vatanın uzun bir tatil sezonu bulunur. Böylece Kuzey Kıbrıs otellerinde neredeyse yıl boyunca tam da düşlediğiniz gibi denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmanız mümkün olur.

Gösterişli Kıbrıs Otellerinde Konaklarken Yapabileceğiniz Aktiviteler

Kıbrıs otelleri; denize nazır konumları, konforlu odaları ve lüks olanakları ile eğlencenin kesintisiz olarak sürdüğü bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlar. Arkalarında Beşparmak Dağları, önlerinde ise masmavi Akdeniz bulunan Kıbrıs Girne otellerinin manzaraları nefes kesicidir. Rum kesiminde yer alan Güney Kıbrıs otelleri de yıl boyunca ada dışından gelen pek çok yabancı ziyaretçiyi ağırlar. Adada, tatilinizi keyifli biçimde geçirmenize imkân tanıyacak olan zengin aktivite seçenekleri mevcuttur. Kıbrıs otellerinin gazinolarında ve gece kulüplerinde eğlence sabaha kadar devam eder.

Tatilinizi sevdiğiniz sanatçıların sahne performanslarını izleyerek taçlandırmanız mümkündür. Akdeniz’in kıyısında yer alan benzersiz koyları ise tekne turları aracılığı ile keşfedebilirsiniz. Adanın su altı güzellikleri, tüplü dalışı da mümkün hâle getirir. Kıbrıs otellerinde; gün boyu tenis, plaj voleybolu, basketbol ve pilates gibi sportif etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca otelinizin SPA merkezinde vakit geçirerek kendinizi zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Heyecanla Beklediğiniz Tatilinizi Kıbrıs Otellerinde Geçirmeniz için 5 Sebep

Üstün hizmet anlayışları ve lüks olanakları ile öne çıkan her şey dâhil Kıbrıs otellerinde konaklamak unutulmaz bir deneyimdir. Kıbrıs balayı otelleri çiftlere deniz manzaralı odalarda konaklama imkânının yanı sıra şampanya ikramı ve romantik akşam yemeği gibi hizmetler de sunar. Bu tatil cenneti; ailecek, arkadaşlarıyla ya da tek başına seyahat eden bireylerin favorilerinin arasında yer alır. Kıbrıs otellerinin tercih edilmesinde etkili olan unsurlardan bazıları şunlardır:

  • Kıbrıs otelleri hem eğlence hem de iş için çıkılan seyahatleri keyifli hâle getirir. Adadaki tesislerin pek çoğu dünya standartlarında hizmet verir.
  • Kıbrıs, eşsiz güzellikteki altın kumsalları sayesinde tüm dünyada nam salmıştır. Bir hayli uzun olan bu plajlarda güneşlendikten sonra kendinizi Akdeniz’in turkuaz sularına bırakabilirsiniz.
  • Kıbrıs’taki ilk yerleşim yerinin geçmişi M.Ö 10.000’li yıllara kadar dayandığından kültürel bir gezi yapmak isteyenler de adayı ziyaret edebilir. Bu bereketli coğrafyada, doğal güzelliklerle çevrelenmiş olan tarihî kalıntılar görülebilir.
  • Kıbrıs’ın ultra lüks otelleri, yerel ve uluslararası lezzetler konusunda âdeta birbirleri ile yarışır. Şeftali kebabı, pilavuna ve hellim kızartması adaya özgü yemeklerin arasında yer alır.
  • Kıbrıs adası âdeta eğlencenin başkentidir. Kumsalda geçen bir günün sakinliği, güneş batınca yerini gece hayatının hareketliliğine bırakır. Burada her zevke hitap edebilecek gelişmiş bir eğlence kültürü bulunur. Sahne gösterileri, konserler, gece kulüpleri ve gazinolar bu noktada öne çıkar.

Tüm bunlara ek olarak doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen bireyler de Kıbrıs’ı ziyaret edebilir. Örneğin Beşparmak Dağları’nı çevreleyen yemyeşil arazide yürüyüşe çıkabilir, sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.