Emirgan Korusu | Nerede, Köşklerde Kahvaltı Fiyatları ve Giriş Ücreti
Emirgan Korusu - İstanbul

İstanbul’un sessizliğinde Emirgan Korusu ve laleler eşliğinde kahvaltı yapmak. Bu gezimizde Köşkler nerede, giriş ücreti ve kahvaltı fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu, İstanbul Boğazı kıyısında yer alan konumu ve eşsiz güzelliği ile özellikle bahar aylarında İstanbulluların gözde yerlerinden birisi. Boğazın kıyısında, yaklaşık 47 hektarlık büyüklüğe sahip koru, sırtlar ve yamaçlar üstüne yayılmıştır.

Kısa bilgi: İstanbul için bir rota oluşturma planınız varsa; İstanbul’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Emirgan Korusu Hakkında Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

İçerisinde Beyaz Köşk, Pembe Köşk ve Sarı Köşk olmak üzere 3 tane farklı köşk bulunur. Özellikle her sene kutlanan Lale Festivali ile çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin uğrak noktası olmaktadır. Koru içerisinde bulunan yapay gölet ve şelaleler buraya ayrı bir güzellik katmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra yürüyüş ve koşu parkurları ile spor severlerin de uğrak noktası haline gelen koru aynı zamanda piknik yapmak için de oldukça uygun bir yerdir. Özellikle çocuklu aileler buraya piknik için gelerek yeşilin tadını çıkarırken çocuklar da koru içerisinde bulunan çok sayıda çocuk oyun alanlarında gönüllerinde eğlenmektedirler.

Tarihi Köşkler

Koru içerisinde en çok ilgi gören alanlar hiç şüphesiz Boğaz Manzarasına sahip seyir teraslarıdır. Seyir terasları fotoğraf çektirip burada anı sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Koru içerisinde bulunan köşklerde sabah kahvaltısı ve restoran hizmetleri verildiği gibi gün içerisinde çay, kahve içebileceğiniz bir kafesi de bulunmaktadır.

Emirgan Korusu Videomuz

Emirgan Korusu gezimizden sizler için güzel bir video hazırladık umarım beğenirsiniz. :) Daha çok video gelmesi için lütfen bize destek olun. Youtube Kanalımıza Abone olun.

Emirgan Korusu Gezilecek Yerler ve Lale Festivali

Emirgan her yıl Lale Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Peki Lale Festival ne zaman başlar?; Festival Nisan ayında başlamakta ve ortalama 1 ay sürmektedir. Lalelerin ömrü kısa olduğu için 1 ay sonra solmaya başlamakta ve o muhteşem görüntüsünü zamanla kaybetmektedir.

Emirgan Lale Festivali
Emirgan Lale Festivali

Emirgan’da laleler açtığında oluşan görüntü gerçekten eşsiz. Bu anları eşsizleştirmek istene binlerce kişi Nisan ayında Emirgan’ı ziyaret ediyor.

Emirgan Göl Manzarası
Emirgan Göl Manzarası

Emirgan korusu gezilecek yerler arasında tarihi köşkler, asırlık ağaçlar, lalelerle süslü yollar ve buranın olmazsa olmazı eşsiz göl manzarası ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Emirgan Korusu Köşklerde Kahvaltı Fiyatları: 2023

Kahvaltı Fiyatları

Her köşkü işleten farklı bir işletme olduğundan dolayı kahvaltı fiyatları köşklere göre farklılık gösteriyor. Tabi ki her köşkün hizmet anlayışı, kalite ve servisi farklılık göstermekte. Bu nedenle kalite/fiyat bazında yorumu sizlere bırakıyoruz. Deneyimlerinizi bizlere yorum olarak bildirirseniz çok seviniriz.

Emirgan Korusu Köşkleri

İlk önce sizlere kısaca köşkleri tanıtalım istedik. Daha sonra menülerde neler var ve fiyatları hakkında tek tek bilgiler vereceğiz.

Sarı Köşk

Emirgan Korusu - Sarı Köşk
Sarı Köşk

Hidiv İsmail Paşa’nın 1871-1878 tarihlerinde yaptırdığı köşk, eski sahipleri tarafından dinlenme ve konuk ağırlama köşkü olarak kullanılmış. Kuş evi görünümündeki inşa edilen köşk süsleme sanatının en ince ayrıntılarına sahip olmakla birlikte köşkler arasında en güzel manzaraya da sahip olanıdır.  1996-97 yıllarında İBB tarafından tadilattan geçirilen köşk günümüzde restoran-kafeterya olarak hizmet vermektedir.

Sarı Köşk Kahvaltı Saatleri ve Fiyatları

Hafta İçi 09:00 – 13:00 arası Hafta Sonu ise 09:00 – 13:30 arası kahvaltı hizmeti vermektedir.

Serpme kahvaltı ücreti Kişi Başı 200 TL talep edilir.  0-5 yaş ücretsizdir.

Pembe Köşk

Emirgan Korusu -Pembe Köşk
Pembe Köşk

İki katlı tipik Osmanlı evi görüntüsüne sahip ahşap köşk 1878 yılında Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa döneminde zamanın paşalarına seyir mekânı olarak hizmet vermiş.

Pembe Köşk Kahvaltı Saatleri ve Fiyatları

Haftanın her günü 09:00-14:00 arasında kahvaltı servis edilmektedir.

Serpme kahvaltı ücreti Kişi Başı 200 TL.

Beyaz Köşk

Emirgan Korusu - Beyaz Köşk
Beyaz Köşk

Emirgan Korusu’ndaki en özel, en güzel botanik düzenlemeye ve bitki çeşitliliğine sahip Köşktür. Özellikle bahar aylarında çiçek açan rengarenk laleler ve ağaçlar arasında çok özel bir havaya bürünmektedir. Açık büfe kahvaltısı için düşünürseniz rezervasyon yaptırarak işininiz garantiye almanızı öneririz.

Beyaz Köşk Kahvaltı Saatleri ve Fiyatları

Haftanın her günü 09:00-14:00 arasında kahvaltı servis edilmektedir.

Serpme kahvaltı ücreti Kişi Başı 200 TL.

Emirgan Korusu Piknik Alanı

Piknik Alanı

İlla bir köşke girip kahvaltı yapmak istemeyebilirsiniz. Hatta böylesine güzel bir yeşillik içinde piknik yapmak da isteyebilirsiniz. Korunun en güzel yanlarından birisi de burada piknik yapılmasına izin veriliyor olması.

Koruya Reşitpaşa tarafındaki kapısından giriş yaptığınızda piknik alanı hemen karşınıza çıkmaktadır. Bu alanda çocuklarınızın rahatça oynayabileceği çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Siz manzaranın tadını çıkarırken çocuklarınız da eğlencenin tadını çıkaracaklar.

Emirgan Korusu Giriş Ücreti: 2023

Yaya olarak geldiyseniz girişler ücretsiz. Ancak araç ile geldiyseniz Giriş Ücreti 50 TL. Her köşkün yakında park edebileceğiniz bir otopark bulunuyor.

Emirgan Korusu Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Emirgan Mah.,34467 Emirgan – Sarıyer/İstanbul

Nasıl Gidilir? Emirgan Korusu ‘na toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak için İ.E.T.T. ‘nin sahil yolundan Sarıyer’e giden bütün otobüslerini kullanabilirsiniz. Emirgan durağından sonra 5 dakikalık bir yürüyüşün ardından da ulaşabilirsiniz

İstinye, Bahçeköy, Sarıyer yönünden gelmek isteyenler; 25E, 42T, 40T numaralı otobüslerle gelebilirler.

Kabataş yönünden gelmek isteyenler; 25E, 40T, 22RE numaralı otobüslerle gelebilirler.

Mecidiyeköy yönünden gelmek isteyenler; 29Ş numaralı otobüslerle ulaşabilirler.

Zincirlikuyu yönünden gelmek isteyenler; 40B numaralı otobüslerle Emirgan Korusuna Ulaşabilirler.

Taksim yönünden 40, 42T, 40T otobüslerinden birine binerek yaklaşık 12 dakika içinde Emirgan Korusu’na ulaşabilirsiniz.

4.Levent yönünden gelmek isteyenler EL2 numaralı otobüse binerek Emirgan’a ulaşabilirsiniz.

İstinye İskeleden 40 numaralı otobüse binerseniz 22 dakika içinde sizi Emirgan’a götürecektir.

Özel araç ile gitmek isteyenler ise; sahil yolu ile Beşiktaş yönünden Emirgan’a geldiklerinde Sakıp Sabancı Caddesi’nde soldan tabelaları takip ederek Emirgan Korusu’na gelebilirler.

İstinye tarafından gelecekler ise; İstinye Bayırına girmeyip Tormak Burnunu geçtikten sonra düz devam ettiklerinde sağdaki tabelalarla Emirgan Korusu girişine ulaşabilirler.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü‘nün Avrupa yakasından Küçükarmutlu Sapağını kullanarak sahil yoluna ulaşmanız yeterlidir.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelmişken Sarıyer’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Konum Bilgisi

Emirgan Korusu Fotoğrafları