Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi
Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi

Araştırıp sizler için derlediğimiz tüm zamanların en iyi 10 seyahat temalı filmi bu listede bulabileceksiniz. Seyahat sever pek çok kişi film izlemeye de bayılır.

Bunun yanı sıra seyahat edecek fırsatı olmayan kişilerde birbirinden kültürel ve farklı filmler ile kişisel donanım ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu noktada seyahat temalı filmlerden hoşlanıyorsanız doğru adrestesiniz.

Kısa bilgi: Dünyanın 10 Harikası için oluşturduğumuz farklı bir gezi listemizde mevcut, bu eşsiz yazımıza da mutlaka bir göz atın.

Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi Listesi

Seyahat temalı en güzel filmleri bu listede sizler için derledik. Şimdi gelin, bu filmleri hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Buna benzer bir çok farklı tarzda makalemize göz atmak isterseniz sizi Seyahat Bilgileri sayfamıza alalım. :)

1. Out of Africa

Imdb puanı: 7.2 -*- Süre: 2 saat 41 dakika

Out of Africa
Out of Africa

Afrika’da devasa büyüklükte bir çiftliğe sahip olan Karen’in hikayesini anlatan film, çok derece sürükleyicidir. Danimarkalı Karen, çıkar için Bror ile bir evlilik yapar. Ancak aklı gerçek aşkı Denys’tedir. Bu üçlünün yaşadıkları arasında geçen filmde aidiyet ve sahiplenme arasında ki ince çizgi anlatılıyor. Afrika’nın en muhteşem yerlerine ve manzaralarına şahitlik edeceğiniz film, en güzel seyahat temalı filmler arasındadır.

2. The Way

Imdb: 7.4 -*- Süre: 2 Saat 3 Dakika

The Way
The Way – Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi

Akıcı ve etkileyici bir film olan The Way’i izledikten sonra bir an önce kalkıp yola koyulmak isteyeceksiniz. Aile, dostlar ve değişen karmaşık dünyadaki zorlukları anlatan film, Camino de Santiago’da geçiyor. Fırtına yüzünden ölen oğlunun cenazesini almaya giden baba eve geri dönmek yerine harika bir yolculuğun tadını çıkarmaya başlıyor.

3. The Secret Life of Walter Mitty

Imdb: 7.3 -*- Süres: 1 Saat 54 Dakika

The Secret Life of Walter Mitty
The Secret Life of Walter Mitty

Monoton hayatına renk katmak isteyen Walter, bu sıkıcı hayattan kaçmak için hayal dünyasının kapılarını aralıyor. Yapmak istediği ancak yapamadığı şeyleri ise hayallerinde gerçekleştiriyor. Hayalperest fakat son derece asosyal olan Walter’ın hayatını izleyince İzlanda’da gezmek isteyeceksiniz. Bambaşka diyarlarda eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan film, son derece dikkat çekici bir filmdir.

4. The Motorcycle Diaries

Imdb: 7.8 -*- Süre: 2 Saat 6 Dakika

The Motorcycle Diaries
The Motorcycle Diaries

Che Guevare’nın arkadaşı ile beraber bir motosiklet ile yola çıktığını anlatan film son derece sürükleyicidir. Gittikleri yerde cüzzam hastalarına yardımcı olan bu iki arkadaş o dönemin Latin Amerikası’nı halkla iç içe geçerek deneyimlemektedir. Arjantin’den başlayarak Miami’de son bulan bu mükemmel gezi, Latin Amerika’ya hayran olmanızı sağlayacak.

5. Into the Wild

Imdb: 8.1 -*- Süre: 2 Saat 28 dakika

Into the Wild
Into the Wild – Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi

Rahat ve son derece konforlu bir yaşamı olan Christopher, bu yaşamını terk ederek Alaska’nın kırsalına giderek özgürlüğün tadını çıkartmaya başlar. Onlarca ödüle sahip olan film, sonlara doğru sizi biraz ağlatabilir.

6. Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight

Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight
Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight

Imdb: 8.0 -*- Süre: Ortalama 1 saat 40 dakika

Bir seri niteliğinde olan bu 3 filmin ilki Budapeşte-Viyana maceralarını konu alıyor. Bunun yanı sıra Before Sunset yani 2. film ise Paris manzaralarını kadından görmenize olanak tanıyor. 3. filmde de Yunanistan’da bir arayan gelen Amerikalı yazar ile Celine, eşsiz bir tatilin tadını çıkarıyorlar.

7. Tracks

Imdb: 7.2 -*- Süre: 1 Saat 52 dakika

Tracks
Tracks

1977 yılında Robyn Davidson isimli bir genç kadın Batı Avustralya çölünü 4 deve ve köpeği ile yürür. Bu yürüyüş 6 ay sürer. Bu filmde, istendiği zaman yapamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını net bir şekilde gösteren bir seyahat filmidir. Çok seveceğinize emin olabilirsiniz.

8. Wild

Imdb: 7.1 -*- Süre: 1 Saat 55 dakika

Wild
Wild – Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi

Son derece sürükleyici ve etkileyici filmler arasında yer alan Wild, upuzun bir yolda yürüme ve saatlerce düşünme isteği uyandırıyor izleyicilerde. Cheryl annesini kaybetmiş olan ve uyuşturucu hastalığına kapılan bir karakterdir. Yürüyüş rotasına çıkan başrolümüzün değişimini görmeye değer.

9. Vicky Cristina Barcelona

Imdb: 7.1 -*- Süre: 1 Saat 31 dakika

Vicky Cristina Barcelona
Vicky Cristina Barcelona

Özgürlüğü keşfeden Cristiana ve özgürlüğün ne olduğunu dahi bilmeyen Vicky’nin maceralarını izlemeye hazır mısınız? Amerikalı Vicky ve Cristina’da eşsiz bir İspanya tatili için yola çıkıyor. Karşılarına çıkan İspanyol bir sanatçıdan etkilenen arkadaşlar ile Barselona havasını almak için bu filmi kaçırmayın.

10. Seven Years In Tibet

Imdb: 7.1 -*- Süre: 2 Saat 16 dakika

Seven Years In Tibet
Seven Years In Tibet

Brad Pitt, 4 yıl boyunca Tibet Hindistan sınırında yaşamaktadır. Bunun 2 yılında tutsaktır. 2 yıl ise dağlarda aç ve susuz bir şekilde yaşar. 7 yılını Tibet’te geçiren Pitt, 11 yıl boyunca ailesinden uzaktadır. Bir dağcının dönüşümü ile oğlunun buluşmasını gözü yaşlı bir şekilde izleyeceksiniz.

Sizin de, ‘Tüm Zamanların En İyi 10 Seyahat Temalı Filmi‘ listemize eklenmesini istediğiniz güzel filmler var ise bize yorum olarak yazmayı unutmayın. :)