Erfelek Tatlıca Şelaleleri | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti

Devlet Su İşleri tarafından keşfedilen Erfelek Tatlıca Şelaleleri görenleri şaşkına çevirmektedir. Dünya’ da eşi benzeri bulunmayan bu şelalenin özelliği irili ufaklı toplam 28 adet şelaleden oluşmasıdır.

Belediye’nin bünyesinde girişin ücretli olduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri ilçenin en büyük turizm kaynaklarından bir tanesidir. Şelale çevresinde mesire alanları ve kampa uygun bir konumu bulunmaktadır.

Aileniz veya arkadaşlarınız ile güçlü doğa karşısında piknikli, eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz sayılı yerlerden bir tanesidir.

Kısa Bilgi: Ayrıca Türkiye’de görülmesi gereken yerler ve Türkiye’deki Şelaleler için oluşturduğumuz gezi listelerimize de göz atabilirsiniz.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Dünyanın en güzel mekanlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Erfelek Tatlıca Şelaleleri, her geçen gün yerli- yabancı ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Doğa tutkunlarının uğrak yerleri haline de gelen bu yer, çeşitli projeler ile gerek ulaşım, gerek gelişimi için önemli çalışmalar yapılmaktadır.

Sinop’ un en zengin kaynaklarından bir tanesi olan bu şelaleler, merdiven şeklindedir ve her bir basamağı heyecanı yüklüdür. Hiçbir yerde kuşların bu kadar güzel birbirleri ile haberleşmesine şahit olamayacaksınız. Yükseldikçe çeşitli boyutlarda şelaleler ile karşılaşacak, şehrin gürültüsünden uzaklaşacak, yalnızca kuş ve su sesleri kulaklarınıza işlerken bir nebze olsun yeniden hayat bulacaksınız.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Sinop
Erfelek Tatlıca Şelaleleri Sinop

Doğada çeşitli hayvanlara rastlamanız da mümkün yalnız hayvanların ürkek olması insan gördükleri anda kaçmalarına sebep olmaktadır. Dolayısıyla gördüğünüz hayvanı bir daha görmeniz imkansızlaşmaktadır.

Suyun düştüğü bazı bölgelerde derinlikleri değişkenlik gösteren göletler yerli halk ve ziyaretçiler tarafından serinlemek için de kullanılabilmektedir.

Ziyaretçiler için kamp yeri olarak da kullanıma uygun olan bu yerde bir gecelik kamp yapmak istediğinizde yetkililere sadece 100 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

Mavi ile Yeşil’ in eşsiz birleşmesinden oluşan görsellik size huzur ve mutluluk katacak ve manzara karşısında kendinizi kaybedeceksiniz. Her geçen yıl ziyaretçi sayısını artırmaya devam eden Erfelek Şelalesini, özellikler Büyükşehirde yaşayan yurttaşlar için şiddetle uğramalarının gerektiğini söylemeden de geçemeyeceğim. Gezmenizi şiddetle tavsiye ettiğim Sinop, her tarafı güzellik, her tarafı mutluluk, her tarafı huzur dolu. Şimdiden bol mutluluklar.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Giriş Ücreti: Kişi başı alınan ücret 20 TL. dir

Ziyaret Saatleri: Haftanın her günü saat 08:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Erfelek Yolu, Pk: 57000 – Merkez / Sinop

Nasıl Gidilir? : Gidiş Sinop’ a 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır. Sinop’ tan Erfelek İlçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuş kalkmaktadır. Erfelek ilçesinden de şelaleye sık sık dolmuşlar bulunmaktadır.

DipNot: Sinop’a gitmeden önce Sinop’ta gezilecek yerler adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Konum Bilgisi