Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı | Ziyaret ve Giriş Ücreti

Kocaeli Eskihisar Millet Bahçesi içerisinde yer alan Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı, Kocaeli’nde hem yetişkinler hem de çocukların bir arada zaman geçirmesi için tasarlanan oldukça iddialı bir mekândır.  Görsel anlamda tatmin edici bir nokta olmasının yanında eğlence ve adrenalini en iyi seviyelere taşıyacak olması da bu parkı özel kılan detaylar arasındadır.

Çocuğunuzla Kocaeli’de gezilecek yer arıyorsanız bu parkı keşfetmemiş olmalısınız. Sizi her anlamda memnun edecek parkı daha yakından incelemeye ve eğlence dolu anlara yelken açmaya hazır olun!

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı Hakkında Güncel Bilgiler

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Eskihisar Millet Bahçesi içerisinde bulunan Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı; 2018 yılı itibarıyla hem macera parkı hem de Millet Bahçesi olarak hizmet vermektedir. Bölge halkı için çok özel bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra 103 bin m2 alan üzerine kurulması ve Darıca havzasında bulunması nedeniyle dikkat çekmektedir.

Doğal bir güzellik olarak da tercih edebileceğiniz bu park yaklaşık 47 metrelik bir tepe üzerinde konumlanmaktadır. Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak daha kaliteli zaman geçirmek isteyenler için oldukça tatmin edici bir seçenek olmayı başarmaktadır. Üstelik içerisinde bulunan aktivite alanları da her yaştan insanın keyifle zaman geçireceği bir seçeneğe dönüşmesine olanak tanımaktadır.

Macera ve Aksiyon Parkı Aktivite Alanları

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı pek çok imkânı barındırıyor olması nedeniyle genel anlamda yoğun bir noktadır. İnsanların keyifli vakit geçirmek istediklerinde tercih ettikleri parkta pek çok seçenekten faydalanmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden özel yönleriyle Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’nda sizi neler bekliyor daha yakından bir göz atalım!

1. Yürüyüş Parkurları

Yürüyüş Parkurları
Yürüyüş Parkurları

Güne dinamik bir başlangıç yapmak ya da spor deneyimini açık havada yaşamak isteyenler için Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı oldukça ideal bir alternatif. Uzun yürüyüş parkurlarında zamanınızı geçirerek yürüyüş ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Kocaelililer için özenle hazırlanan parkurlarda yürüyüş yaparken aynı zamanda temiz havanın ve ilgi çekici coğrafyanın ayrıcalıklarını da yaşama şansına sahip olabilirsiniz. Konumu itibarıyla çok özel bir nokta olması bu parkta geçirdiğiniz her bir dakikayı değerli kılar.

2. Dağ Kızağı

Dağ Kızağı - Kocaeli
Dağ Kızağı – Kocaeli

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’ndan söz ederken akla gelmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz Dağ Kızağı olmalı. Parkın muhtelif noktalarından geçecek şekilde tasarlanan rotasıyla dağ kızağı saatte 40 km hızla heyecan verici bir macera yaşamanıza olanak sağlıyor. Güvenli ve eğlenceli bir aktivite olması sayesinde dağ kızağını tercih eden hemen herkes buradan mutlu ayrılıyor. Siz de buradan mutlu ayrılanlar arasında yer almak adına dağ kızağı deneyimini yaşayabilirsiniz.

3. Eskihisar Macera Parkı Cafe

Eskihisar Macera Parkı Cafe
Eskihisar Macera Parkı Cafe

Macera dolu bir deneyim yaşarken aynı zamanda kısa bir mola vermek istiyor olabilirsiniz. Eğlenceye mola vererek dinlenmek istediğinizde Eskihisar Macera Parkı bir numaralı alternatifiniz olacak. Neden mi? Gerek konumu gerekse burada geçirebileceğiniz kaliteli zaman sayesinde doğru bir tercihte bulunduğunuzu anlayabileceksiniz. Macera parkına gelen genç yaşlı hemen herkesin dinlenme noktası olan bu kafede siz de küçük bir mola vermeyi ve farklı lezzetleri deneyimlemeyi ihmal etmemelisiniz.

4. Tırmanma Parkuru

Tırmanma Parkuru
Tırmanma Parkuru

Tırmanmak ya da atlayıp zıplamak sizin için önemli bir aktivite mi? Bu durumda Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’nda tam da size uygun bir nokta olduğundan söz edebiliriz. Tırmanma Parkuru ile heyecan verici ama bir o kadar da güvenli bir deneyim yaşama şansını elde edebilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler için özenle hazırlanan tırmanma parkurunda zorlu noktaları geride bırakarak macera dolu bir süreç yaşayabilirsiniz. Üstelik tırmanırken hiçbir endişe yaşamadan keyifli zaman geçirme ayrıcalığını da elde edebilirsiniz.

5. Seyir Terası

Seyir Terası
Seyir Terası

Yüksek bir tepe üzerine konumlanmış olan Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’nda harika bir manzara ile de karşı karşıya kalabileceksiniz. Beklentilerinizi tam manasıyla karşılayacak bu parkta bulunmanın ayrıcalığını yaşamaya hemen başlayın! Üstelik harika fotoğraflar çekerek de Seyir Terası ayrıcalıklarını yaşayın!

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ziyaret saatleri: Salı ve Pazar günleri arasında 09.30 ile 22.30 saatlerinde hizmet veren park Pazartesi günleri sadece 09.00 ile 11.30 saatlerinde ziyarete açık.

Giriş ücreti: Girişte herhangi bir ücret ödemeseniz de tercih ettiğiniz hizmetlere göre farklı ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca en çok ziyaret edilen Dağ Kızağı ise kişi başı: 50 TL. dir.

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Eskihisar, Marşhall Cd., Pk. 41400 – Gebze / Kocaeli

Nerede?: Kocaeli’nin Gebze ilçesi sınırlarında bulunan parka ulaşmak için Eskihisar Kalesi’ne doğru yola koyulmalısınız.

Nasıl gidilir?: Toplu ulaşım kullanarak buraya gelmek istediğinizde Eskihisar Feribot İskelesi’ne doğru gide 416 nolu otobüs hatlarını tercih etmelisiniz.

Öte yandan kendi aracınızla buraya gelmek istediğinizde de Eskihisar bölgesine doğru yola koyularak tabelaları takip etmelisiniz. Ulaşımın çok kolay olması buraya gelirken hiç zorluk yaşamamanızı sağlayacak.

Konum Bilgisi