Fenerbahçe Stadına Nasıl Gidilir? & En Kolay Ulaşım Yolları

Fenerbahçe Stadına en pratik ulaşım yollarını bu yazımızda sizler için kaleme aldık. Stada nasıl gidilir?, en kolay ulaşım yolları nelermiş? bir göz atalım.

Metrobüs İle Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Metrobüs İle Fenerbahçe Stadına UlaşımStada ulaşımın en kolay yolu Metrobüs. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta bindiğiniz Metrobüsün son durak olan Söğütlüçeşme’ye gidiyor olması. Yani 34AS hat numaralı Metrobüslere binmeniz gerekmekte. Eğer farklı numaralı bir Metrobüs’e binerseniz endişelenmeyin Zincirlikuyu istasyonunda inerek buradan 34AS hatlı Metrobüslere aktarma yapabilirsiniz.

Vapur İle Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Vapur İle Fenerbahçe Stadına UlaşımStada vapur ile gelmek isteyenler BeşiktaşBakırköy iskelelerinden şehir Hatlarını tercih edebilirler. Vapur ile gelmek isteyenlere maçtan hemen önce değil de biraz daha erken gelip Kadıköy turu atmalarını öneririz. Vapur ile Kadıköy iskelesine geldikten sonra karşıya geçip Haldun Taner Tiyatrosunun yanından devam ederek 10-15 dakika yürüme sonrasında stada ulaşabilirsiniz.

Metro İle Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Metro İle Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Karşıdan stada Metro ile gitmek isteyenler için; Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanmaları gerekmektedir. Metro ile Gayrettepe istasyonuna geldikten sonra Metrobüs çıkışından Zincirlikuyu İstasyonuna çıkılır. Buradan da 34AS Numaralı Metrobüslere aktarma yapılarak son durak olan Söğütlüçeşme’ye gidilir. Söğütlüçeşme ’de indikten sonra stada 10 dakika yürüme mesafesi vardır.

Pendik – Göztepe civarından stada metro ile gitmek isteyenler için; Bu metro hattında da yine aktarma yapmak gerekir. Kadıköy-Tavşantepe metro hattı kullanılarak Ünalan İstasyonuna gelinir. Ünalan İstasyonunda indikten sonra Metrobüs’e binilir ve Söğütlüçeşme’ye gelinir. 10 dakika yürüme sonrasında stada varılır.

Toplu Taşıma Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Toplu Taşıma ile stada ulaşım imkanı da oldukça fazladır. Özellikle Taksim-Kadıköy arası sefer yapan sarı dolmuşlar ve Göztepe-Kadıköy arası sefer yapan Minibüs hatları ile Kadıköy’e varıldıktan sonra stada ulaşım 5-10 dakika yürüme mesafesindedir. Bunun haricinde Özel Halk Otobüsleri ve İETT Otobüsleri de sıkça tercih edilmektedir. Stat çevresinden geçen Otobüs hatlarının numaralarını aşağıda sıralamaya çalıştık;

Kadıköy’e Giden Otobüslerin Hat Numaraları: 14A-14AK-16-16D-17-17L-19ES-19F-222-19M-19S

Stat Çevresinden Geçen Otobüslerin Hat Numaraları: 16-16D-222-FB1-FB2-GZ1-4

Özel Araç İle Fenerbahçe Stadına Ulaşım

Avrupa yakasından gelecekler için en kolay yol Avrasya Tüneli’ni kullanmak. Üsküdar’dan çıktıktan sonra D-100 üzerinde devam edilir. Ünalan’a gelince sağdan içeri O-1 yoluna girilir. Üst geçide çıktıktan sonra Haydarpaşa/Üsküdar/Harem çıkışından tekrar sağa girilir. Alt geçit geçildikten sonra Haydarpaşa/Fenerbahçe tabelasından tekrar sağa girilir. Çevre yolundan sapmadan devam ederek Bağdat Caddesine ulaşabilirsiniz.

Pendik-Bostancı yönünden gelenler doğruca sahil yolunu takip ederek stada ulaşabilirler.

Açık Adres: Zühtüpaşa Mh., Bağdat Cad., Kızıl Toprak, 34724 – Kadıköy / İstanbul – Konum bilgisi için tıklayın.