Galatasaray Stadına Nasıl Gidilir? & En Kolay Ulaşım Yolları

Galatasaray Stadına en pratik ulaşım yollarını bu yazımızda sizler için kaleme aldık. Stada nasıl gidilir?, en kolay ulaşım yolları nelermiş? bir göz atalım. Türk Telekom Arena Stadına 15 Ocak 2011 tarihinde Galatasaray ile Ajax arasında yapılan özel maç ile açılışı yapılan Stada ulaşım imkânları ilk zamanlara göre Vodafone Park ve Ülker Stadyumu’na göre nispeten biraz daha kısıtlıydı ancak yapılan çalışmalar ile bu sorun da yavaş yavaş ortadan kalmıştır.

Metro İle Galatasaray Stadına Ulaşım

Metro İle Galatasaray Stadına UlaşımStada en kolay ve en pratik ulaşım yolu Metro. Yenikapı – Hacıosman metro hattı kullanılarak Sanayi Mahallesi Metro durağında inilir. Buradan Seyrantepe Metro Hattına aktarma yapılarak Stada ulaşım sağlanır.

Metrobüs İle Galatasaray Stadına Ulaşım

Metrobüs İle Galatasaray Stadına UlaşımMetrobüs ile ulaşım da özellikle karşıdan gelen seyircilerin sıkça tercih ettiği bir ulaşım yolu. Metrobüs ile Zincirlikuyu istasyonuna gelip buradan Yenikapı-Hacıosman metro hattına aktarma yapılır. Sanayi Mahallesi istasyonunda inilerek Sanayi Mahallesi – Seyrantepe metro hattına geçilerek stada ulaşım sağlanır.

Vapur İle Galatasaray Stadına Ulaşım

Vapur İle Galatasaray Stadına UlaşımDeniz havası almak isteyen taraftarların tercih ettiği ulaşım güzergahı. Öncelikle vapur ile Beşiktaş’a gelinir. Vakit varsa burada maç saatine kadar vakit geçirildikten sonra buradan Seyrantepe – Beşiktaş arasında sefer yapan minibüslere binilerek Seyrantepe’ye varılır. Seyrantepe’ye ulaştıktan sonra 15-20 dakikalık yürüme sonrasında stada ulaşılır.

Toplu Taşıma Galatasaray Stadına Ulaşım

Aranızda 500T’yi bilmeyen var mı? Eğer hala varsa bir an önce öğrenmesinde fayda var çünkü oldukça hayat kurtaran bir Hattır kendisi. Kendisi için reklamlar yapılmış olan 500T Seyrantepe Türk Telekom Stadı’ndan da geçiyor. Bunun haricinde Seyrantepe’ye gelen otobüsler kullanılarak 15 – 20 dakikalık yürüyüş göze alınarak da stada ulaşılabilir.

Ayrıca Stada 5 ayrı noktandan ücretsiz ulaşım hizmeti verilmektedir. Bu noktalar;

Ümraniye – Tepeüstü Hareket Amirliği

Alt Bostancı Hareket Amirliği

Esenkent Hareket Amirliği – Bahçeşehir

Mecidiyeköy – Katlı Otopark Önü

Yenibosna Metro Aktarma Merkezi

Özel Araç İle Galatasaray Stadına Ulaşım 

Tem otoyolu yanında bulunan stada özel araç ile ulaşım oldukça kolaydır. Stadın karşısında bulunan otoparka araçlarını bıraktıktan sonra 5 dakikalık yürüyüş  sonunda stada varılabilmektedir.

Açık Adres: Huzur Mh., Türk Telekom Arena Stadyumu, 34396 – Sarıyer / İstanbul – Konum bilgisi için tıklayın.