Ana sayfa Gezilecek Yerler

Baykuş Plajı Kilyos – Sarıyer / İstanbul

Bugünkü yazımızda Kilyos sahilinde bulunan Baykuş Plajı Kilyos’u sizlere tanıtacak merak ettiğiniz konular hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Biz tatilciler, kış ve yaz tatil fırsatlarını her an değerlendirmek isteriz. Bu yüzden, kışın yağan kar ile, en yakın dağ tesislerine, sıcaklar ile birlikte koylara ve beachlere akın ederiz.

Yaz mevsimi yükselen hava sıcaklığı ile bizlere göz kırptı bile. Çoktan tatil planları yapıldı, erken rezervasyon ödemeleri tamamlandı ve sayılı günler geçiyor. Peki, günübirlikçi tatilciler bu yaz ne yapacak?

Kısa bilgi: Kilyos’da bulunan diğer plajları da merak ediyorsanız; Kilyos Plajları listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Baykuş Plajı Kilyos

Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde yer alan Baykuş Plajı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde hizmet veren bir plajdır. Kilyos’un sahillerine akın eden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, gerek bahar şenliklerinde gerekse de tatil dönemlerinde tatil rotalarını buraya çeviriyor.

Plaj, Kilyos’un en temiz sahillerinden birisi olup, 300 araba kapasiteli otoparkı ve yaklaşık 1 km’lik bir alanda hizmet vermektedir. Büyük organizasyon zamanlarında görsel şölen ve büyük eğlencelere şahit olduğumuz Baykuş Plajı’nda tatil yapmak, her sene vazgeçilmezler arasında.

Baykuş Plajında Neler Var?

250 kişilik cafe

Şezlong ve şemsiyeler

Duşakabin ve giyinme odaları

Cankurtaran

Çimenlerde çadır keyfi tüm fiyata dahil hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Baykuş Plajı Kilyos Giriş Ücreti Nedir?

Giriş ücretleri öğrenci veya misafir girişine göre değişiklik göstermektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerine hafta içi 10 TL, hafta sonu ise 15 TL’dir. Diğer üniversite öğrencilerine hafta içi 10 TL iken, hafta sonu 20 TL olarak giriş ücreti belirlenmiştir. Ziyaretçi olarak giriş ücreti de 20 TL hafta içi, 30 TL’de hafta sonu fiyat olarak verilmektedir. Çadır sunması ise öğrenciler tarafından asıl tercih edilme sebebi. Çadır ücreti 10 TL, iki kişilik ise 20 TL’dir.

Baykuş Plajı Fotoğrafları

Baykuş Plajı Kilyos’a Nasıl Gidilir?

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk

Nasıl Gidilir: Belediye otobüsleri ile Baykuş Plajı Kilyos’a ulaşım için; Yenikapı – Hacı Osman metro(M2) ile Hacı Osman durağında inmek sureti ile, 152 Hacıosman Metro – Zekeriyaköy / Kısırkaya obüsüne binerek, Polis Okulu durağında inmelisiniz.Konum için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.