Boztepe / Ordu

Karedeniz gezi yazılarımıza Boztepe ile devam ediyoruz. Boztepe nerede?, neler yapılabilir?, teleferik ücreti ve ziyaret saatleri nelerdir bu yazımızda bir göz atacağız.

Karadeniz’in yeşil ormanları, ordu sahil şeridi ve mavi deniz manzarasını tek bir karede görebileceğiniz Boztepe her şeyden uzaklaşıp sakinleşebileceğiniz ve mutlaka görmeniz gereken güzelliklerden biridir.  Burası tam olarak eşsiz bir manzaraya sahiptir ve tepede bulunan kafe ve restoranlar da kahvenizi veya çayınızı içerken eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Boztepe’de Neler Yapılabilir?

Burada bulunan sosyal tesisleri, kafeler ve restoranlarda oturarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bu kafe ve restoranlarda çay, kahve dışında aynı zamanda ordu ya özel bazı lezzetleri de tatmanız mümkün.

Burada yapabileceğiniz şeyler arasında yalnızca yemek yemek veya çay, kahve içmek bulunmuyor. Aynı zamanda Boztepe de bulunan küçük dükkanlardan o bölgeye ait özel hediyelik eşyalarda satın alabilirsiniz.

Tüm bunların yanın da Boztepe’de yapabileceğiniz en sıra dışı aktivite ise yamaç paraşütüdür. Tepeden aşağıya harika bir manzara eşliğinde yamaç paraşütü ile inmeniz mümkün. Biraz cesareti olan ziyaretçiler veya daha önce faklı noktalarda da yamaç paraşütü yapmış olan kişiler mutlaka Boztepe’nin eşsiz manzarası eşliğinde bu deneyimi yaşamalı.

Ayrıca tepeye seyahatinizde teleferik tercih ederek bu manzarayı farklı bir deneyim ile izleyebilirsiniz.

Boztepe Teleferik Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Teleferik ücretleri ise: gidiş dönüş olarak almanız durumunda tam bilet 10 TL, öğrenci 8 TL, tek yön olarak almanız durumunda ise tam bilet 6 TL, öğrenci 5 TL olarak ücretlendirilmektedir. 0-6 yaş arasındaki çocuklar ise teleferikten ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Teleferik yaz sezonu boyunca: hafta içi ve hafta sonu 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Boztepe’de Konaklama

Eğer günü birlik değil de daha uzun bir süre gezi planınız varsa hemen uyarayım burada otel fiyatları sezona ve doluluk oranına göre değişiklik göstermekle birlikte deniz manzaralı çift kişilik odaların günlük fiyatları ortalama olarak 300 TL den başlamaktadır.

Boztepe Fotoğrafları

Boztepe Nerede?, Nasıl Gidilir?

Adres: Atatürk Bulvarı, Atatürk Parkı / Ordu

Telefon: (0452) 225 14 56

Nasıl gidilir?: Boztepeye ulaşmak için birkaç farklı alternatifiniz bulunuyor. Eğer şehre araba ile geldiyseniz Boztepe’ye de kendi arabanız ile çıkabilirsiniz. Boztepe şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Bu nedenle kolaylıkla nasıl gitmeniz gerektiğini bulacaksınızdır.

Ancak çok daha keyifli bir şekilde Boztepe’ye ulaşmak istiyorsanız şehir merkezinde bulunan teleferiği tercih edebilirsiniz. Teleferik ile yolculuk etmenin keyfini ve heyecanını yaşayabilir aynı zamanda yol boyunca manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Teleferiğe doğrudan şehir merkezinden binebiliyorsunuz.