Tatilcilerin telaşı, sıcakların kendisini göstermesi ile başladı. Yıllık izni olan tatilciler, otellerdeki erken fırsatlara yönelirken, yıllık izni az olan ya da olmayan günübirlikçi tatilciler de kendilerine uygun bir tatil programı yapma sürecine girdiler. İstanbul’daki günübirlik tatilciler, genelde İstanbul çevresi plajlarına ve tatil beldelerine yöneldiği için bugün bu yazımızda İstanbul’da eğlencenin ve tatilin bir arada yaşandığı ve gençlerin akın ettiği Burç Beach Kilyos hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kısa bilgi: Kilyos’da bulunan diğer plajları da merak ediyorsanız; Kilyos Plajları listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Burç Beach Kilyos

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne ait olan ve yönetimini yaptığı tatil mekanı olan Burç Beach; Kilyos Sarıtepe Kampüsünde hizmet vermektedir. 1400 m2 güneşlenme terası, tertemiz denizi ve özel kumlu plajı ile gençlerin akın akın gittiği bir beach. Boğaziçi Üniversitesi’nin kite board, wind surf gibi spor aktivitelerinin de yer aldığı Beach hem denize hem spora hem de eğlencenin dibine vurmamak mümkün değil. Boğaziçi Üniversitesi’nin her yıl düzenlenen Kiteboard Dünya Şampiyonası gibi bir çok aktivite ve organizasyon eşliğinde unutulmaz bir tatil yapabilir, sevdikleriniz de bu anıları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Her gün 9.00 ve 21.00 saatleri arasında tatilciler ile buluşan Beach, 650 araç kapasiteli, 200 kişilik cafesi ve içinde mağaza bile bulunan büyük bir tatil kompleksidir.

Burç Beach Kilyos’a Ne Zaman Gitmeli?

Beach’te pek çok organizasyon düzenlenmekte. Diğer günlere nazaran daha eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmeniz için;

Boğaziçi Üniversitesi bahar şenlikleri zamanında,

Kiteboard Dünya Şampiyonasında,

Konser dönemlerinde ve

Hafta sonu gün batımı partisi olan haftalarda gitmenizi öneririz.

Burç Beach Kilyos Giriş Ücreti

Giriş ücretleri Boğaziçi Üniversitesi BÜMED üyelerine hafta içi 40 TL, haftasonu 50 TL. Misafir girişleri ise, Hafta içi 70 TL, Haftasonu 90 TL olarak belirlenmiş.

Burç Beach Fotoğrafları

Burç Beach Kilyos’a Nasıl Gidilir?

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarıtepe Kampüsü

Telefon: (0212) 203 09 11

Nasıl Gidilir?: Kilyos Sarıtepe Kampüsüne giden 59RK RUMELİ HİSARÜSTÜ- BOĞAZİÇİ Ü.SARITEPE KMP ARIKÖY otobüsü ile Beşiktaş Boğaziçi Kampüsünden başlayarak 46 durak sonrası ulaşabilirsiniz. 59RK otobüsü, Nispetiye, Park, İtü Rektörlüğü gibi duraklardan geçmektedir. Daha detaylı bilgi için, 59RK Burç Beach Kilyos otobüsünün geçtiği duraklara İett’den bakarak, hem saatlerini hem de güzergahını öğrenebilirsiniz.Konum için tıklayın.