Meşhur Dondurmacı Ali Usta – Kadıköy / İstanbul

Meşhur Dondurmacı Ali Usta bu sıcaklarda serinlemek isteyenlerin önünde kuyruk oluşturduğu bir yer. Peki nerede?, nasıl gidilir? ve fiyatları neler birlikte inceleyelim.

Yazın serinlemenin en kolay yoludur dondurma. Özellikle de günlük hazırlanan taze ve lezzetli dondurmalar damak zevkimize hitap ettiği kadar sağlığımız açısından da oldukça yararlı. Mado’da gezintiye çıkarsanız Dondurmacı Ali Usta kesinlikle uğramanız gereken duraklardan biri olmalı.

Dondurmacı Ali Usta

Burayı bu kadar meşhur yapan elbetteki lezzeti. Peki bu lezzetin sırrı ne diye sorarsanız, taze meyvelerin kullanılarak günlük yapılması. Herhangi bir katkı maddesi, tatlandırıcı vs. Kullanılmadan her gün en az 20-25 çeşit taze dondurmaya burada ulaşabilirsiniz.

Diyette olanlar hiç üzülmesinler çünkü burada diyette olanlara özel dondurma da mevcut. Hiç diyet sondurma olur mu? Diye söylenmeyin Ali Usta yaparsa olur diyerek dondurmanın keyfini çıkarın.

Dondurmayı alıp masalarda yiyebilirsiniz. Ama sahilde gezinerek yemenin keyfi daha başka oluyor.

En Çok Tercih Edilenler: Cevizli ve bademli dondurmalar en çok tercih edilen ürünleriymiş. Bunlar dışında yazın limon ve kavunlu, kışın ise salepli dondurma burada en çok tercih edilen ürünler.

Dondurmacı Ali Usta Fiyat Bilgisi

Dondurma ve sütlü tatlı çeşitleri mevcut. 1 Top dondurma 5 Lira, 1 Kilo dondurma ise 70 Lira. Sütlü tatlı çeşitleri ise 9-10 Lira arasında değişmekte. Soğuk kış aylarında ise içinizi ısıtacak salep 8 Lira.

Dondurmacı Ali Usta Çalışma Saatleri

Yılın her günü yaz kış demeden hizmet sunan Ali Usta’dan Sabah 10:00 – Gece 02:00 arasında alışveriş yapabilirsiniz.

Dondurmacı Ali Usta Fotoğrafları

Dondurmacı Ali Usta Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Caferağa mh. Moda cad. No:176/Kadıköy

Telefon: 0216 414 18 80

Nasıl Gidilir: Burayı ziyaret edebilmeniz için pek çok ulaşım imkanı var.

Vapur ile; Kadıköy rıhtımda indikten sona 2 dakikalık yürüyüşten sonra dolmuş durağına ulaşabilirsiniz. Buradan Kadıköy – Moda dolmuşlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metrobüs İle; Söğütlüçeşme durağında indikten sonra altıyol mevkine gelip T3 Nolu otobüslere binerek moda caddesine kadar gelebilirsiniz.

Özel Araç İle; Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın yanından yoğurtçu parkı istikametine devam edip, buradan Şair Latifli Sokağına giriş yapıp devam etmeniz gerekmekte. Yol boyu devam ettikten sonra moda caddesine ulaştıktan sonra buraya gelebilirsiniz.