Erzurum Atlama Kuleleri

Türkiye’de ilk olan Erzurum Atlama Kuleleri Nerede? Nasıl Gidilir? Yapımı, Özellikleri ve daha fazlasına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Erzurum Atlama Kuleleri Yapımı

2011 yılında Erzurum’un ev sahipliği yaptığı 25’inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılmıştır. 2014 yılında kulelerinin önündeki pistlerde toprak kayması meydana geldi ve tesis kullanılamaz hale geldi. 2017 yılında Erzurum’da 11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları’nda kullanılacak atlama kulelerinin pistleri tekrar tamamlandı bu önemli organizasyon ülkemizde yapıldı.

Erzurum Atlama Kuleleri Özellikleri

K 95 pistinin yanı sıra, K 125 ve K 65 pistleri bulunmaktadır. Ayrıca antrenman pisti olarak kullanılacak K 30 ve K 20 pistleri de tesiste mevcuttur. Türk milli takımlarının antrenmanlarını yapmak için kullanacağı tesiste organizasyonlarda düzenlenmektedir. Bu organizasyonlardan en sonuncusu EYOF 2017 11-18 Şubat tarihleri arasında yapılmıştır.

Tesiste ayrıca yaz ve kış hizmet veren Kafe de bulunmaktadır. Gelin bu kafeye de birlikte göz atalım.

Erzurum Kule Kafe

Erzurum’u panoramik olarak izleyebileceğiniz eşsiz bir kafe. İstanbul’un Kız Kulesi, Ankara’nın Ata Kulesi nasıl simgeleşmiş ise Kule Kafe de Erzurum için bir simge haline gelmiş.  Eşsiz Erzurum manzarasını seyrederken çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Haftanın her günü 09:00 – 22:00 arası açık olan Kule kafe gündüz ayrı güzel gece ayrı güzel manzarası ile kesinlikle ziyaret edilmesi gerek bir yer.

Toplam uzunluğu 1995 metre olan kule de ayrıca fast food hizmetleri de verilmektedir.

Erzurum Kule Kafe Fiyat Bilgileri

Soğuk ve sıcak içecekler : 2 – 8 Lira arası,

Fast Food çeşitleri ise: 15-25 Lira arası değişmekte.

Erzurum Atlama Kuleleri Organizasyonları

2011 yılında 25’inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, 2017 yılında 11-18 Şubat tarihlerinde 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Türk Milli takımları da antrenmanları burada yapmaktadır. Kış sporları için önemli yer tutan tesis Erzurum’a da oldukça değer ve önem kazandırmıştır.

Erzurum Atlama Kuleleri ve Kule Kafe Fotoğrafları

Erzurum Atlama Kuleleri Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Hacı Ahmet Baba, Tepe Sk. No:16, 25070 – Palandöken / Erzurum

Kule Kafe Telefon: 0442 328 02 20

Nasıl Gidilir: Palandöken Kayak Merkezi’nin kuzeyinde ve Erzurum-Çat karayolu üzerindeki Kiremitliktepe’de yer almaktadır.

Erzurum’a ulaştıktan sonra G5 Otobüs hattı ile tesislere gelebilirsiniz.