Dünya genelinde oldukça popüler bir oyun olan ve insanlara yepyeni bir eğlence anlayışı sunan Escapist, aksiyon dolu ve bulmaca çözmeye odaklı bir kaçış oyunu olarak İstanbul Trump Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor. Başta macera tutkunları olmak üzere her kesimden ve her yaştan kişiye hitap eden Escapist, 6 farklı odada 6 farklı oyun içeriği ile ülkemizde ilk kez seri oyun heyecanını ziyaretçilerine sunuyor.

Heyecanı, adrenali, korkuyu bir arada yaşamak istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir yer.  Her oyunda farklı bir tutku ve farklı bir senaryo sizleri bekliyor olacak.  Oyunlar gerçekten ince eleyip sık dokumuş, Size verilen ipuçları olsun, ortam sesleri olsun, o temayı an ve an yaşatıyor… “Ben korkmam böyle şeylerden” diyerek girenlerin dualarla çıktığını gördük ve onlardan biride bizdik… :)) Bazı anlardan geliş nedenimizi sorguladığımız da çok oldu… “Beni buraya kim soktu” gibi… :D Arkadaşlarınızla beraber unutulmaz bir gün geçirmek istiyorsanız burayı şiddetle tavsiye ediyoruz. :)

Escapist’te 14 yaşından büyük herkes rahatlıkla oynayabilir. Oyuncularına farklı hikayeler sunan ve sanki bir filmin içindeymiş gibi hissettiren oyunda, katılımcılara 60 dakika içinde kendilerine verilen bulmacaları ve şifreleri çözerek odadan çıkmaya çalışacaklar. Burada önemli olan ipuçlarını doğru değerlendirerek iyi gözlem yapmaktan geçiyor.

Hem Türkçe hem de İngilizce oynanabilen Escapist ile problem çözme, gözlem, takım oyunu gibi kavramlarınızı test ederken aynı zamanda keyifli anlar da yaşayacaksınız.
Escapist’te 6 farklı bölüm bulunuyor. Bunlar; Sıfır Noktası, Salgın, 1796, Agatha’nın Anahtarı, Metruk ve Kutsal Hazine (çok yakında) oyunlarıdır. Eğer korku filmlerine meraklıysanız Metruk oyununu oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Escapist Hakkında Merak Edilenler

Escapist Nedir (Gerçek Kaçış Oyunu): Bir ya da daha fazla oda içine yerleştirilen bulmacaları ve şifreleri çözerek odadan çıkmanın yollarını aradığımız bir çeşit kaçış oyunudur.

Kaç Kişi İle Oynanır: Escapist, 2 – 6 kişilik gruplarla oynanması tavsiye edilmektedir.

Cep Telefonları Serbest Mi: Oyun alanına cep telefonuyla giriş yasak diyebiliriz. Çünkü oyun esnasında takım arkadaşlarınız dışında başka bir yerden yardım almadan kendi gözlemlerinizle bulmacaları çözmeniz isteniyor.

Oyun Alanları Ne Kadar Güvenli: Oyun alanları son derece güvenlidir. Elektrik kesintilerinde sorunsuz şekilde oynamaya devam edebilirsiniz. Yine yangın ve diğer tehlikeli durumlara karşı da gerekli güvenlik tedbirleri alınmış. Ayrıca oyun esnasında yöneticiler sizleri güvenlik kamerasından takip ediyorlar.

Oyun Süresi Ne Kadar: Her bir oyun için 60 dakikalık zaman veriliyor.

Eğer sizler de bambaşka bir heyecan yaşamak istiyorsanız ve Escapist oyununu ilk defa duyduysanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Escapist Odaları Ve Kısaca Bilgiler

Sıfır Noktası: Zombiler tarafından ele geçirilen ve karanlığa gömülen dünyanın bu kötülüklerden kurtulması için sizlere büyük iş düşecek. Kötü kalpli bilim adamı Prof. J. Howard’a ait olan izleri takip ederek karanlığı yok etmeniz gerekecek. Odanın adını veren Sıfır Noktası’ndan kayıp ‘Işık Taşı’nı çaldıktan sonra oradan kaçmanız gerekecek.

Salgın: Sıfır Noktası’ndan çalmış olduğunuz Işık Taşı ile Live Şirketi’nin insanları kullanarak deney yaptıkları laboratuvarına geldikten sonra taş üzerinden yayılan enerjiyi kullanarak kötü kalpli profesörün zaman makinesi icat ettiğine tanık oluyorsunuz. Sahip olduğunuz taşı kullanarak zaman makinesini çalıştırıp odadan kurtulmaya çalışacaksınız.

1796: Zaman makinesini kullanarak salgın odasından kurtuldunuz ve kendinizi bir anda 1796 yılına ışınladınız. Geldiğiniz ev, kötü kalpli bilim adamımız Prof. J. Howard’ın büyük büyük babasının evi ve bu büyük büyük baba tüm Işık Taşları’nı bir arada tutuyor.

Kutsal Hazine: Piramitlere Firavun’un hazinesini aramak için giden bir grup arkeolog ile Prof. Tahsin Bey uzun zamandan beri kaybolmuşlardır. Hocalarını bulmak için yola çıkan öğrencileri Firavun’un laneti peşlerini bırakmayacak.

Agatha’nın Anahtarı: Dünyaca ünlü polisiye yazar Agatha Christie, kocası tarafından aldatıldığını düşünür ve ortadan kaybolur. Nerey gittiği kimse tarafından bilinmeyen hikayeyi yazan Ahmet Ümit’tir.

Metruk: Hafta sonu tatiline çıkan bir grup arkadaş, yolda kuvvetli fırtınaya yakalanır ve karşılarına çıkan ilk köye sığınırlar. Köy muhtarının kendilerine tahsis ettiği tüyler ürpertici eve giden gençler için korku dolu anlar başlar.

Escapist Resimlerimiz

Escapist Adres Ve İletişim Bilgileri

Adres: Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12, Trump Alışveriş Merkezi Kat: B4/İSTANBUL

Telefon: 0212 272 71 50

Çalışma Saatleri: 10.00 – 24.00 (Haftanın her günü)

Nasıl Gidilir?: Mecidiyeköy Trump Alışveriş Merkezi içinde bulunan Escapist’e dilerseniz kendi aracınızla dilerseniz toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla gitmek isterseniz Mecidiyeköy – Şişli istikametinde giderken yolun sağında Trump Alışveriş Merkezi’ni görebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz; hem metro hem de metrobüs için Mecidiyeköy Dutağı’nda inerek yürüyerek Trump Alışveriş Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.