Florya Atatürk Ormanı / İstanbul

Bu yazımızda Florya Atatürk Ormanı hakkında kısa bilgileri, mangal ve piknik olanakları ve nerede? – nasıl gidilir? bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstanbul içerisinde böylesine güzel bir orman olduğuna şaşırmadık desek yalan olur. Florya Atatürk Ormanı sizi de konumu ve güzelliği ile şaşırtmaya aday bir yer.

Florya Atatürk Ormanı Hakkına Kısa Bilgi

1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından buranın ağaçlandırılması emredilmiştir. Orman, bölgeyi toprak kayması, rüzgâr ve fırtına gibi doğal afetlerden koruma amaçlı ağaçlandırılmıştır. Şenlikköy ile Basınköy arası uzanan orman, bölge halkının spor, eğlence ve dinlenme ihtiyacını karşılıyor. Özellikle hafta sonu ve tatil günleri oldukça yoğun olsa da kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer.

İçeride ihtiyaçlarınızı karşılamak için büfe, kafe gibi bir yer yok. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı dışarıdan karşılayarak buraya gelmenizi öneririz.

Orman içerisine araç ile girişi yasak. (Sadece engelli araçların girişine izin veriliyor) Aracınızı girişteki İspark’a bırakıp içeriye yaya olarak girebilirsiniz. İçeriye bisiklet ile giriş ise serbest. Bu yüzden pek çok bisikletlinin tercih ettiği bir yer.

Park içerisinde çocuk oyun alanları da mevcut. Bu yüzden de çocuklu aileler için önerebileceğimiz bir orman.

Florya Atatürk Ormanı Piknik, Kahvaltı ve Mangal İmkanları

Hemen belirtelim içeride semaver ve mangal yakmak yasak. Bu yüzden içerde oldukça temiz hava var. Yürüyüş, koşu ve bisiklet gibi sporlar için oldukça tercih edilen bir orman.

Kahvaltı için içeride bir kafe veya mekan bulunmamaktadır. Piknik ve kahvaltı için sepetinizi hazırlayıp buraya gelip, masaları kullanarak güzel bir kahvaltı veya piknik yapabilirsiniz.

Florya Atatürk Ormanı Giriş Ücreti

İçeriye giriş için herhangi bir ücret ödenmiyor. Ancak araçla gelecek olanlar için dışarıda bulunan İspark’a otopark ücreti ödenmeleri gerektiğini hatırlatalım.

Florya Atatürk Ormanı Fotoğrafları

Florya Atatürk Ormanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Basınköy Yolu üzeri, Bakırköy/İSTANBUL

Nasıl Gidilir: Özel araç ile; E5 veya sahil yolu üzerinden Florya tabelalarını takip ederek buraya gelebilirsiniz.

Toplu taşıma İle; 73F – 73T Hatlı İETT otobüsleriniz kullanarak buraya ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile; Bakırköy durağında indikten sonra 73F ve 73T Hatlı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilirsiniz.