Yeni Fuar İzmir - 02
Fuar İzmir - 02

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan fuar İzmir yada diğer adıyla yeni fuar İzmir hakkında genel bilgiler ve fuar İzmir nerede, nasıl gidilir bir göz atalım.

Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olarak inşasına başlanan Fuar İzmir, 25 Mart 2015 çarşamba günü kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Alışılagelmiş fuar alanlarından farklı yapısı ve büyüklüğü ile dikkatleri üzerine çeken Fuar İzmir, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da fuar başkenti olmaya aday. Bugün Türkiye’de yapılan en büyük fuar organizasyonu olan Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile iddialı bir başlangıç yaparak adını duyurdu.

Fuar İzmir Mimarisi ile kendisinden söz ettireceğe de benziyor. Girişe inşa edilen 14 katlı seyir kulesi oldukça dikkat çekmekte.. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı ve 865 metrekarelik seminer salonu bulunmakta.. Bu büyük alanda kafeterya, restoran ve idari binalar, ayrıca sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile de uluslararası standartlarda. Meydan ise amfi tiyatro şeklinde tasarlandı. Fuar alanı için kullanılan 34 bin ton demir ile 5 Eyfel kulesinin yeniden inşa edilebileceği konuşulan bu büyük yatırımın, kentin gelişen fuarcılık potansiyeline cevap verebilmesi için çalışmalar hala devam ediyor.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Genel Bilgiler

Sektörde katılımcılara yeni kapılar açmak amacıyla harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşasına tamamı kendi doğal kaynakları ile yapılan ilk etap ile büyük bir adım attı. Devamında 2,etap için katılımcılara tam bir kompleks projesi sunabilmek adına otel ve kongre merkezi yapımı için alan büyüklüğü ve kapsamlı yapısı ile söz ettiren Fuar İzmir ulaşım açısından da oldukça merkezi bir konumdadır. Şehir merkezine 15 dakika ve İzmir Adnan Menderes Havaalanına ise sadece 10 dakika mesafede.

 

Fuar İzmir Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: fuarizmir Sakarya Cad. 35410 Gaziemir / İzmir

Telefon: (0232) 497 10 00

Araç İle: İzmire giriş yaptığınızı yönünüzü Gaziemir’e çevirin. Yeni açılan bu yerin tam konumu aşağıdaki haritamızdan edinebilirsiniz.

Otobis ile: Aşağıdaki otobüs seferleri ile Fuar İzmir’e ulaşabilirsiniz;
610 NO’LU FUAR İZMİR – GAZİEMİR SEMT GARAJI HATTI
650 NO’LU FUAR İZMİR – F. ALTAY AKTARMA HATTI (Çevre Yolu)
630 NO’LU FUAR İZMİR–HALKAPINAR METRO HATTI (Karabağlar-Eşrefpaşa-İkiçeşmelik-Mürselpaşa Bulv.)
92 NO.LU FUAR İZMİR – ÜÇYOL METRO (Aktepe Mah.–Karabağlar–Halide Edip Adıvar Cad.)

Not: Ayrıca yakın zamanda yeni açılacak Metro hatlarıyla da ulaşım sağlanabilecek.

 

Fuar İzmir Fotoğrafları

 

 

Fuar İzmir Yol Haritası