Hasbahçe Mesire Alanı

Kağıthane ilçesinde yer alan Hasbahçe mesire alanı nerede, nasıl gidilir? ve Hasbahçe mesire alanı ücretli midir? bir göz atalım. Şehir merkezine yakın olmasına rağmen sakin ve eşsiz bir doğa manzarasına sahip olan mesire alanıdır. Kağıthane’de oturanlar için harika bir aktivite alanını ifade eden mesire alanı içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunuyor; ve ailecek huzurlu bir piknik günü geçirebileceğiniz imkanlar sunuluyor.

Hasbahçe mesire alanı göletler, havuzlar ve bitkiler

Hasbahçe, Osmanlı zamanından beri doğal güzelliği korunan parklardan birisidir. Tarihi bir geçmişe sahip olması nedeniyle çok daha önem ifade eden mesire alanı içerisinde Osmanlı’nın vazgeçilmez bahçe dekorasyonunda kullandığı laleler bolca bulunuyor. Birbirinden renkli lalelerle beraber çok çeşitli gül türlerinin de yer aldığı mesire alanında doğanın eşsiz güzelliklerini temaşa etmeniz huzurunuzu sağlıyor.

Hasbahçe mesire alanınında neler yapılabilir? 

Kağıthane Belediyesi tarafından Hasbahçe içerisinde çeşitli organizasyon ve etkinlikler düzenlenebiliyor. Ancak daha çok mesire alanı için planlanan alan içerisinde çocuklar için oyun yerleri bulunuyor. Ayrıca sportif faaliyetler için de sahalar yer alıyor. Piknik için mesire alanına gelenler, doğa yürüyüşü ve koşusu yapabilir.

Piknik faaliyetleri için elektrikli ızgaralar belediye tarafından sunulan bir hizmet ve ücretsiz olması farklı bir güzellik. Girişlerin de ücretsiz olması Hasbahçe’yi oldukça popüler kılıyor. Bu nedenle erken saatlerde gidip, piknik yapmak için iyi bir yer seçmenizde fayda var. Özellikle hafta sonlarında çok kalabalık oluyor. Boş alan bulmak zorlaşıyor.

Hasbahçe’de güzel bir kafeterya var ve buranın kahvesi oldukça meşhur. Hasbahçe’yi gezdikten sonra kafeteryada kahve için mola vermek iyi olabilir. Ayrıca, çocukların eğlenebilmesi için lunaparka sahip bir yer olduğunu da ifade edelim.

Hasbahçe mesire alanı giriş ücreti var mı?

Şuanda mesire alanına giriş için bir ücret ödemiyorsunuz. Her hangi bir ücret tabi tutulursa konuyla ilgili sizi mutlaka bilgilendireceğiz.

Hasbahçe mesire alanı nerede, nasıl gidilir?

Adres: Merkez Mahallesi, Eyüp Sultan Cd., 34406 – Kağıthane / İstanbul

Telefon: (0212) 312 62 00

Nasıl gidilir?: Hasbahçe, merkezi bir yerde bulunuyor. Özel aracıyla mesire alanına ulaşmak isteyenler Kağıthane-Eyüp Sultan caddesi yolunu takip etmeliler. Mesire alanı, Eyüp Sultan caddesinin Osmanlı Sarayına yakın kısmında yer alıyor. Toplu taşımayla gelmek isteyenler, Kağıthane’ye ulaştıktan sonra minibüsle veya taksiyle Hasbahçe’ye ulaşabilirler.