Heybeliada’nın En Güzel 5 Beach ve Plajı

Hafta sonu planlarınız arasında deniz, kum ve güneş varsa ve tercihiniz Heybeliada ise yazımıza göz atmanızda fayda var. Heybeliada’da denize girilecek beach ve plajları, giriş ücretleri, ulaşım bilgileri ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

1- Aqua Green Beach 

Birçok su sporu yapabileceğiniz mekâna ister tek başına ister ailenizle gidin. Kumlu ve sığ deniziyle çocuklar için de oldukça güvenli olan Green Beach Club’ın plajın da güneşlenmenin keyfini çıkarın.

Adres: Heybeliada Mahallesi, Yeni İskele Yolu Sokak, 34010 Adalar/İstanbul

Telefon: 0216 351 16 00

Nasıl Gidilir: Heybeliada İskelesi’nden ücretsiz motor servisi ile ulaşım kolaylığı sağlayan firma, her sene Haziran ayı itibari ile hizmete giriyor.

Giriş Ücreti:

Hafta İçi: Aile (bir kişi) 50 TL.

Hafta Sonu: Aile (bir kişi) 60 TL.

2- Akvaryum Plajı

Heybeliada’nın en lezzetli midyesini yemek istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Ancak midyeler gündüz taze toplanıp hazırlandığı için önceden arayıp sipariş vermeniz gerekmektedir.

Adres:  Heybeliada, Mahallesi, Alp Yörüngen Yolu, Adalar, Istanbul

Telefon:  0216 351 17 70

Nasıl Gidilir: Heybeliada’ ya vardığınızda Hakli Palas yolunu tutup Kablo isimli inişi geçtikten sonra ki giriş sizi Akvaryum Plajına ulaştıracaktır. Plaja ulaşmak için dik bir patika inişi ve dik bir tahta merdiveni geçmeniz gerekecektir. Dilerseniz bu yolu bisiklet ya da faytonla  da kat edebilirsiniz.

Giriş Ücreti:

Hafta içi: 60 TL

Hafta sonu: 80 TL

3- Alman Koyu Plajı

Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu koylardan bir tanesi ki bu yüzden pek çok tekne gün içinde bu koya gelir, demirler ve de gün boyu denizin keyfini çıkarırlar. Plaja ulaşım sıkıntılı, inişli ve çıkışlı patikadan sahile inip bu muazzam koya ulaşabiliyorsunuz. Plajın imkânları çok sınırlı, gelirken piknik sepetinizi beraberinizde getirmeniz gerekiyor, yoksa aç kalırsınız. Hafta sonu daha yoğun oluyor, hafta içini tercih ederseniz daha sakin bir ortam olur.

Adres:  Alp Görüngen Yolu Heybeliada / İSTANBUL

Nasıl Gidilir: Plaja ulaşım sıkıntılı, inişli ve çıkışlı patikadan sahile inip bu muazzam koya ulaşabiliyorsunuz

Giriş Ücreti:

Giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi.

4- Ada Beach Club

Heybeliada Çam Limanı Koyu’nda temiz havası ve muhteşem aurasıyla Ada Beach Club yaz aylarında ilk tercihleriniz arasına girmeye aday.

Adres: Çamlık Mevki, 34973 Adalar/İstanbul

Telefon: 0216 351 17 70

Nasıl Gidilir: Ada Beach Club’ın bulunduğu Çam Limanı Koyu’na gitmek üzere, ücretsiz gezi tekneleri sizleri limanda bekliyor olacak.

Giriş Ücreti:

Hafta içi: 60 TL

Hafta sonu: 70 TL,

5- Değirmenburnu Piknik Alanı

Deniz Kenarında harika manzarası ve temiz havasıyla Değirmenburnu piknik alanı Heybeliada’da hafta sonunuz ve boş günleriniz için iyi bir alternatif. Gün batımının romantik etkisiyle herkesi büyüleyen Değirmenburnu, İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp huzur bulmak istiyorsanız tam da düşündüğünüz yer. Ayrıca burada plajı kullanarak denize girmeniz de mümkün. Ayrıca Bisiklet, semaver, mangal, hamak gibi piknik ve eğlence ihtiyaçlarınızı kiralayarak karşılayabilirsiniz.

Adres: Heybeliada, 34973 Adalar/İstanbul

Telefon: 0216 351 98 95

Nasıl Gidilir:  Heybeliada iskelesine indikten sonra, sağ tarafa (400) dörtyüz metre yürüyüş mesafesi ile değirmenburnu piknik alanına ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti:  

Piknik alanına giriş ücreti kişi başı;

Hafta İçi: 10 TL

Hafta sonu: 20 TL

Plaj alanına giriş sırasında ekstra ücret ödenmektedir.

Hafta İçi:20 TL

Hafta Sonu: 30 TL