Ana sayfa Sarıyer Bahçeköy

Irmak Mesire Alanı – Sarıyer / İstanbul

Havaların ısınmasıyla beraber ailecek yapılacak piknik günleri şimdiden iple çekiliyor. Kışın yaşanan yorgunluk ve monotonluk sıcak havalarda gerçekleştirilen pikniklerle geride bırakılabilir. Bu nedenle İstanbul’un en iyi mesire alanları içerisinde olan Irmak Mesire Alanı hakkındaki genel bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Mesire Alanı Hakkında Genel Bilgiler 

2011 yılında açılan Irmak Mesire Alanı, Belgrad Ormanı’ndaki 10 mesire alanından yalnızca birisidir. Sarıyer ilçesi sınırlarında bulunan piknik yerinde ailecek huzurlu ve mutlu bir gün geçirmek mümkündür. Belediye tarafından tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz şekilde planlanan mesire alanında çocuklarınızın gönlünce oynayabilecekleri oyun alanları yer alıyor. Yetişkinler için de basketbol, futbol, voleybol gibi spor aktiviteleri yapabilecekleri sahalar var.

Burada birçok su kemeri bulunuyor. Mimar Sinan tarafından yapılan çoğu su kemeri, Osmanlı zamanında İstanbul’un su ihtiyacını karşılıyordu. En büyük su kemerlerinden biri, Büyük Bent’tir.

Burası piknik yapmak isteyenler için harika bir yer. Piknik sırasında doğa yürüyüşü veya koşu yapmak isteyenler için de parkurlar var. Ayrıca çeşitli spor aktiviteleri için sahalar yer alıyor. Doğa içerisinde yapılacak yürüyüşlerle farklı bitki türleri ve Belgrad Ormanı’nda yer alan hayvanları görmek mümkündür. Ancak tehlike yaratmaması açısından orman içerisindeki mesire alanlarından çok fazla uzaklaşmak iyi olmayabilir. Mesire alanı içerisinde restoran ve büfe de yer alıyor.

Irmak Mesire Alanı Giriş ücretleri Ne Kadar?

Mesire alanı giriş ücreti 9 liradır. İndirimli ise,  liradır. Ulaşım araçlarına göre giriş ücret fiyatları da değişiyor. Otobüs 130 lira, Minibüs 80, otomobil ise 25 liraya alana giriş yapabiliyor. Bisikletle girişler de 5 liradır.

Irmak Mesire Alanı Fotoğrafları

Irmak Mesire Alanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Adres: Merkez Mahallesi, Irmak Ormaniçi Dinlenme Tesisleri, 34473 – Sarıyer / İstanbul

Nasıl Gidilir: Mesire Alanı, Bahçeköy semtinde yer alıyor. Ulaşım için Levent’ten 42 M numaralı otobüslere binilmesi gerekir. Ya da, Yenikapı-Hacıosman metro hattıyla Hacıosman’a, oradan da 42 HM ile son durağa kadar gidilir. Bahçeköy’e gelindiğinde taksiyle Irmak Mesire Alanına ulaşılabilir. Kendi aracıyla ulaşmak isteyenler ise; Bahçeköy-Kemerburgaz yolu üzerinden tabiat parkı tabelalarını izleyerek alana ulaşabilir.Konum için tıklayın.