Bu yazımızda İstanbul Atlı Spor Kulübü Tarihi Etkinlik Bilgileri, Genel Bilgiler, Konumu ve Ulaşım Bilgilerini sizler için araştırdık. İstanbul atlı spor kulübü ülkemizdeki binicilik sporunun en çok bilinen spor kulüplerinin başında gelmektedir. Kulübün amacı geniş kitlelere ulaşarak, binicilik sporunun sevilmesi ve bu spora hevesli başarılı, istekli sporcuların yetiştirilerek, atlı sporlara kazandırılmasını sağlamaktır. Bu yazımızda İstanbul Atlı Spor Kulübü Tarihi, Fiyat Bilgileri, Etkinlik Bilgileri, Genel Bilgiler, Konumu ve Ulaşım Bilgilerini sizler için araştırdık.

İstanbul Atlı Spor Kulübü Tarihi

İstanbul’un en popüler ve bilinen mekânlarından biridir. 1956 yılından beri günümüze değin faaliyetini sürdüren İstanbul Atlı Spor kulübü bugünkü yerinde kurulmuş ve halen aynı yerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Kulübün kurucusu merhum Nuri Oğlakçı’dır. Arkadaşları ile birlikte kurduğu spor kulübünde faaliyetlerini sürdüren Oğlakçı ve arkadaşları 1970 yıllarının başında faaliyet arazisini Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne devretmiştir. İstanbul atlı spor kulübü 2001 yılına gelindiğinde ise Beden terbiyesi Genel Müdürlüğü kurumu arasında yapılan 49 yıllık anlaşma gereği, arazi kiralama sözleşmesi imzalamıştır. Bu sözleşme akabinde üyelerinin ve gönül verenlerinin desteği ile 3 milyon dolarlık bir yatırım toparlanmış, arazi tamamen yenilenmiştir. Bu sayede tüm ülkede binicilik ve at sporlarının yaygınlaşması, bilinçlenilmesi ve bunun yanı sıra adını duyurarak binicilik sporuna hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Atlı Spor Kulübü Hakkında Genel Bilgiler Ve Konumu

İstanbul’un merkezinde yer alan İstanbul atlı spor kulübü Sarıyer’de bulunmaktadır. Bu bağlamda yetiştirdiği sporcular ve üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği organizasyonlarla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hem üyelerinin desteği hem de sporcularının başarıları ile yıllardır ayakta duran spor kulübü, döneminde toplanan 3 milyon dolarlık yatırımı ile vizyonunu tamamı ile yenilemiş ve dünya standartlarında şehir içerisinde yer alan en özel ve en büyük atlı spor kulübü olmuştur. 2003 yılından sonra yenilemeler ve yapılan özel çalışmalar neticesinde hem ulusal hem de uluslararası müsabakalara kapılarını açmıştır. Ayrıca yeni öğrenciler kazanmaya bu zaman zarfı içerisinde devam etmiştir. İstanbul’un en güzel semtlerinden Sarıyer içerisinde yer alan İstanbul atlı spor kulübü, hem eski üyeleri hem de yeni üyeleri ile kaynaşan, tanışan bir topluluk oluşturmuştur. Kendini kulübün ve binicilik sporunun gelişmesine adayan üye ve izleyici kitlesi sayesinde, başarılar elde eden ve başarıları hedefleyen bir kulüp olmaktadır.

İstanbul Atlı Spor Kulübünün Fiyat Bilgileri

Kulübe üyelikler ücretlidir. Ayrıca dönem dönem düzenlenen turnuvalar, proje ve programlar da ücretlerle düzenlenmektedir. Resmi web sitelerinde ücretlendirme bilgisi bulunmamaktadır ancak aşağıda vereceğimiz iletişim bilgilerinden ulaşarak fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Atlı Spor Kulübünün Fotoğrafları

İstanbul Atlı Spor Kulübüne Nasıl Gidilir?

Adres: Pınar Mah. Hidayet Sok. No: 11/4 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0212 276 20 56

Nasıl Gidilir: Ulaşım için İstanbul içerisinde İTÜ – Ayazağa Metro durağından, toplu taşıma araçlarından ve taksi, özel araçlardan faydalanılabilir.Konum için tıklayın.