İstanbul’da En Çok Tercih Edilen 8 Beach Club ve Plaj

Ramazan ayının bitimine sayılı günler kala yaklaşan tatil için planlarda yapıldı. Tatilini İstanbul’da geçirmeye karar verip henüz bir planı olmayanlara da güzel bir haberimiz var. “İstanbul’un En Çok Tercih Edilen Beach Club ve Plaj, Ulaşım ve Giriş Ücreti Bilgilerini” sizler için hazırlardık. Vakit kaybetmeden bir göz atın.

1- Burç Beach Club

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne ait olan ve yönetimini yaptığı tatil mekanı olan Burç Beach; Kilyos Sarıtepe Kampüsünde hizmet vermektedir. 1400 m2 güneşlenme terası, tertemiz denizi ve özel kumlu plajı ile gençlerin akın akın gittiği bir beach. Boğaziçi Üniversitesi’nin kite board, wind surf gibi spor aktivitelerinin de yer aldığı Beach hem denize hem spora hem de eğlencenin dibine vurmamak mümkün değil.

Ücret: Giriş ücretleri Boğaziçi Üniversitesi BÜMED üyelerine hafta içi 200 TL, haftasonu 300 TL. Misafir girişleri ise, Hafta içi 350 TL, Haftasonu 450 TL olarak belirlenmiş.

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarıtepe Kampüsü

Telefon: (0212) 203 09 11

2- Ada Beach Club

Çam Limanı Koyu’nda mimoza çiçekleri arasında hala doğal ve temiz kalabilmeyi başarabilmiş nadir plajlardan. Ada Beach Club, İstanbul’da tatilcilerin en gözde mekanlarından birisi. Tekne ile seyahat ederek ulaşılan Beach, doğanın kucağında kitap okumak, müzik dinlemek ve yoga yapmak için uygun tatil mekanıdır.

Ücret: Günlük hafta içi ücreti 300 TL olup, hafta sonu 350 TL olarak hizmet vermektedir.

Adres: Çamlık Mevki – / Heybeliada

Telefon: (0216) 351 17 70

3- Tırmata Beach Club

İşte size İstanbul’da güney sahillerini aratmayacak bir plaj önerisi; Tırmata Beach Club. Sarıyer’de herkes tarafından bilinen Tırmata beach club, sizlere unutulması zor bir tatil yaşattıracak. Güneş, kum ve denizin tadını çıkarırken ayrıca her damak zevkine hitap edecek bir de resrautantta yemek yeme imkanına sahipsiniz.

Ücret: Hafta içi 180 TL olup, Hafta sonu 270 TL olarak hizmet vermektedir. Ayrıca grup için özel fiyat indirimleri yapılmaktadır.

Adres: Tatlı Su Mevkii No:1 Kilyos – Sarıyer/İstanbul

Telefon: (0212) 201 28 61

4- Uzunkum Plajı

Aqua Beach Club

Uzunkum Aqua Beach Club, Şile’nin diğer plajlarına  nazaran daha tenha ve daha düzgün. Denizi de çok daha temiz. Şile plajları arasında denizi en temiz olanı, hiç yosun ve deniz anası yok, kumu da gayet güzel ince kum, çakıl yok denecek kadar az. İster Aquabeach’e ait yerde, isterseniz ücretsiz olan halk plajı tarafında denize girebilirsiniz.

Ücret: Şezlong, 1 adet Meşrubat, Patates Kızartması ve Çerez dahil: 260 TL. Ayrıca WC 20 TL – Duşakabin 20 TL olarak ayrıca ücretlendiriliyor.

Adres: Balibey Mahallesi, Ağlayankaya Cd. D:2, 34980 Şile/İstanbul

Telefon: (0216) 711 02 98

5- Seanergy Beach Club 

Seanergy Beach Club, 2006’da yılında hizmete başlamış, nadir görülen incecik altın sarısı kumundan oluşan 300 metre uzunluğundaki plaj bandı, 1400 metrekare platform üzerine kurulmuş olan restoranı, güneşlenme terası, orman içerisindeki piknik alanı, ağaçlar arasına kurulmuş hamaklar, eğlence alanı ve doğal renklerin hakim olduğu dekorasyonuyla İstanbullulara güzel bir tatil seçeneği sunuyor.

Ücret: Hafta İçi: 200 TL olup, Hafta Sonu: 250 TL‘dir.

Adres: Gümüşdere Mah. Boğaziçi Kampus Yolu No: 1/A Kilyos, Sarıyer

Telefon: (0212) 203 08 63

6- Dalia Beach Club

Kilyos Dalia Beach Club, yeşil alanları, yaz-kış açık özellikle balık ve yöresel ürünler içeren kahvaltı menüleriyle iddialı restoranı, yöresel-doğal-köy ürünleri satış standları ,plaj tesisleri, plaj voleybol alanı, yazlık cafesi, doğal trekking alanları, deniz bisikleti, kanoları ve geniş otopark olanakları ve zengin aktiviteleri ile sizleri bekliyor.

Ücret: Hafta İçi: 140 TL olup, Hafta Sonu: 180 TL‘dir.

Adres: Demirciköy Mevki, Kilyos Yolu, Kumköy (Kilyos) Köyü/İstanbul

Telefon: (0212) 20401 69

7-Solar Beach Club

Solar Beach 02

Solar Beach Club,  temiz denizi, billur gibi parlak, kum kürüne faydalı plajı ile sizleri bekliyor. Kum deniz içinde de metrelerce devam ediyor. Fakat dalgalı havalarda Karadeniz asla güven vermiyor. Dalgalar deniz dibine kum yığıyor, bir süre sonra dip dalgalar getirdiği kumları geri götürüyor. Sığ seviyelerdeki tepelerin arkasında kuyu tabir edilen çukurlar ve setler oluşuyor. Adım attığınızda yere basamıyorsunuz. Bu yüzden burada özellikle dalgalı havalarda açılmak tehlikelidir.

Ücret: Hafta İçi: 180 TL olup, Hafta Sonu: 250 TL‘dir.

Adres: Kilyos Mh., Turban Cd No: 4, Kumköy,  Kilyos/İstanbul

Telefon: 0212 244 87 37

8- Baykuş Plajı

Kilyos Gümüşdere köyü tesislerinde yer alan Baykuş Plajı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde hizmet veren bir plajdır. Kilyos’un sahillerine akın eden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, gerek bahar şenliklerinde gerekse de tatil dönemlerinde tatil rotalarını buraya çeviriyor.

Ücret: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerine hafta içi 150 TL, hafta sonu ise 200 TL’dir. Diğer üniversite öğrencilerine hafta içi 200 TL iken, hafta sonu 250 TL olarak giriş ücreti belirlenmiştir. Ziyaretçi olarak giriş ücreti de 300 TL hafta içi, 350 TL’de hafta sonu fiyat olarak verilmektedir. Çadır sunması ise öğrenciler tarafından asıl tercih edilme sebebi. Çadır ücreti 220 TL, iki kişilik ise 340 TL’dir.

Adres: Gümüşdere Mahallesi, Sarı Çiçek Sk. Sarıyer/İstanbul