İstanbul’un en meşhur caddeleri içerlerinde barındırdıkları tarihi yapılar, cafeler, restoranlar ve daha pek çok güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyorlar.

1-İstiklal Caddesi

Avrupa yakasının en meşhur caddesi. Kültür ve Eğlencenin kalbi. En meşhur ve ziyaret edilen sokakları Nevizade ve Asmalımescit.  Galatasaray Lisesi, Saint Antoine Kilisesi, Galata Mevlevihanesi, Galatasaray Hamamı ve Çiçek Pasajı gibi tarihi binalar caddeye ayrı bir hava katıyor. Burası Galatasaray taraftarının kalesi.

2-Bağdat Caddesi

Siz kısaca Cadde de diyebilirsiniz. Kızıltoprak’tan Maltepe’ye kadar uzanan bu cadde lüks alışveriş mağazaları, seçkin restoranları ve eğlence mekanları ile meşhur. Her 29 Ekim Tarihinde Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile kutlamalar düzenleniyor. Fenerbahçe taraftarının kalesi.

3-Nispetiye Caddesi

Yine lüks mağazaları, cafe ve restoranlarında eğlenceli yaşamıyla dikkati çeken bir cadde. Sosyetenin uğrak mekanı. Gece hayatı burada bambaşka.

4-Abdi İpekçi Caddesi

Maçka’dan Nişantaşı’na uzanan cadde adını, 1979’da burada öldürülen gazeteci Abdi İpekçi’den alıyor. Lüks alışverişin ve markaların ilk tercih ettikleri nokta. Milli Reasürans Çarşısı, Maçka Oteli gibi mekanlar en bilinen yerleri Her yaş grubundan insan için buluşma noktası. Harbiye, Beşiktaş ve Şişli gibi semtlere yakınlığı ve metro bağlantısı sayesinde kolay ulaşıma sahip.

5-Cevdet Paşa Caddesi

Aşiyan ve Akıntıburnu arasındaki denize paralel cadde. Gece gündüz sürekli hareketli bir hayat sunan cadde üzerindeki mekanlarda kahvaltıdan akşam yemeğine kadar farklı seçenekler mevcut. Ünlülerin uğrak yeri. Hemen yanındaki Bebek Parkı da Boğaz manzarasıyla şehrin başlıca aktivite mekanları arasında.

6-Maçka Caddesi

Beşiktaş’tan Nişantaşı’na doğru çıkarken dik ve Arnavut kaldırımı yokuş Maçka Caddesi’nin büyük bir bölümünü oluşturur. Tarih kokan binaların arasından Maçka Parkı ve İTÜ Maçka Kampüsü’ne doğru çıkıyor. Park gençlerin uğrak noktası. İster spor, ister açıkhava yogası, ister piknik yapın, Maçka parkı hepsi için en doğru adreslerden biri.

7-Divanyolu Caddesi

Sultanahmet Meydanı ile Beyazıt Meydanı arasında, tramvay yolu olarak da bilinen cadde. Tarihi yapıları, turistik mağazaları ve içerisinde barındırdığı güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin oldukça uğradığı cadde üzerinde Çemberlitaş sütunu ile padişah türbeleri sembol haline gelmiştir.

8- Valikonağı Caddesi

Abdi İpekçi ve Teşvikiye Caddeleri ile kesişen cadde içerisinde barındırdığı tarihi yapıları ile günümüzde hala zarafeti ve güzelliğini korumaktadır. İçerisinde bulunan restoran ve dünya markalarının mağazaları ile gündüz alışveriş için gece de eğlence hayatı için oldukça tercih edilen caddedir.

9- Ordu Caddesi

İstanbul’un en önemli tramvay hatlarından birisini içerisinde barındıran Ordu Caddesi’nde bulunan en önemli yapılar hiç şüphesiz İstanbul Üniversitesi ve 3. Selim Türbesi’dir. Cadde ayrıca bir çok tekstil firmasına ev sahipliği de yapmaktadır.

10-Osmanbey Caddesi

İstanbul’un en işlek caddelerinden birisi de adını bulunduğu semtten alan Osmanbey Caddesidir. Cadde pek çok etkinlik ve organizasyona ev sahipliği yapması ile adeta dünya piyasasına açılmıştır. Son olarak ShoppingFest süresince pek çok marka ürünlerini burada tanıtmıştır.