İzmir malum tatil beldelerinden tarihi eserlerine, lezzetlerinden kızlarına kadar geniş bir kulvarda popülariteye sahip şehir. İzmir’i İzmir yapan şeylerin başında gelen kumru, hem yerli hem de yabancı turistlerin İzmir’e gelince meraklı yediği lezzetlerden sadece bir tanesi. Yolunuz İzmir’e düşüyorsa bu yaz, İzmir’de Mutlaka Kumru Yenmesi Gereken 6 Yer listemize de bir göz atın isteriz.

İzmir’de En İyi Kumru Yapanların Listesi

1. Tarihi Alsancak Gevrek Fırını

İzmir'de Mutlaka Kumru Yenmesi Gereken 6 Yer
İzmir’de Mutlaka Kumru Yenmesi Gereken 6 Yer

“İzmir tulumu ile yapılan kumrunun hası Tarihi Alsancak Gevrek Fırının da yeniyor” diyor bilenler. Tarihi geçmişi olan Alsancak Gevrek Fırını’na yolunuz düşerse, kumruyu mutlaka deneyin.

2. Kumrucu Ömür

Karışık kumru dediğimiz fast food tarzı bir lezzet olan çeşitlerden en iyisini yapan Kumrucu Ömür, Bostanlı’da hizmet veriyor. Harika bir bahçenin üzerine kurulmuş olan Kumrucu Ömür’de elde sıkma yüzlerce çeşit meyve suyunu da tadabilirsiniz. Bostanlı’ya yolunuz düşüyorsa veya oraya gidecekseniz mutlaka bir öğününüzü Kumrucu Ömür’de geçirin.

3.Kumrucu Apo

Farklı lezzetleri birbirine harmanlayan Kumrucu Apo’nun yeri Kemeraltı’nda. Gezmeye ya da alışverişe gideceğiniz Kemeraltın’da karnınız acıkırsa ve kumruyu merak ediyorsanız mutlaka tek adresiniz Kumrucu Apo olsun. Salçadan soğuk mezelere kadar farklı lezzetleri sunan bu ünlü kumrucu da yok yok.

4.Kumrucu Şevki

Eskilerden beri bilinen, öğrencilerin odak noktası olan Kumrucu Şevki, İzmir genelinde yüzlerce şubesi olan bir kumrucu. Kendine has lezzetleri ve hızlı paket servisi ile kumrucular arasında oldukça ünlü bir marka.

5.Üniversite-2 Unlu Mamüller

Eğlencenin ve özgürlüğün noktası Küçükpark’ta üniversitelilerin sık sık gittiği bir kafe diyebiliriz. Ancak, kafedeki diğer lezzetleri silip atan bir kumrusu olduğu iddalar arasında. Küçükpark’ta konserler veya etkinlikler zamanında bile hınca hınç dolan Üniversite-2 Unlu Mamüller’de mutlaka kumruyu denemelisiniz. İzmir’de mutlaka kumru yenmesi gereken 6 yer listelerinin olmazsa olmazı olduğunu da belirtelim.

6. Kırkmerdiven

İzmir'de Mutlaka Kumru Yenmesi Gereken 6 Yer
İzmir’de Mutlaka Kumru Yenmesi Gereken 6 Yer

Konak Karataş’da eski tarihi mekanlar arasında gizemini koruyan Kırkmerdiven’den çıkan her ürün aslında oldukça sevilen ürünlerden. Sanat eseri gizli tutulan biri gibi anılan Kırkmerdiven’de tesadüfen yenilen kumru ve poğaçalardan bir daha vazgeçebilen yokmuş. İzmir’deyken denize nazır bir karnımı doyurayım diyenler için hem ucuz hem de manzaralı bir yer Kırkmerdiven.