Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi – Şişli / İstanbul

Kentpark Alışveriş Merkezi ‘nin yoğun desteğiyle 1000 metre kare alanda, 6 ayrı odada sergilenen Balmumu Heykel  Müzesi  dünyadaki ilk 4 boyutlu müzedir. Heykellerin her birinin kendilerine ait yaşadıkları dönemle ve ilgili dekorlarla canlandırılmış olması yaşadığı dönemine ait bilgi verme açısından da oldukça faydalı olmuş.Hatta daha da ileri gidilmiş bazı heykellere hareket bile kazandırılmış.

DipNot: Eskiden Sapphire Avm‘de bulunan bu yer 2017 yılında Cevahir Avm taşınmıştır! Yakın zamanda yeni yeri ile ilgili makalemiz yayına alınacaktır.

Dünyadaki diğer Balmumu Heykel Müzelerinden farklı olarak , konusunda uzman rehberler 40 dakika boyunca müzeyi ziyaret edenlere bilgi vermekte ve bu anlatımlar cinevizyonla da desteklenmektedir. Müzenin sıra dışı bir hizmeti daha var. İsteyen ziyaretçilerin de el ya da ayak kalıpları özel bir malzeme ile alınıp, balmumu ya da polyesterden çalışması yapılıyor. Bu da yüzyıllar boyunca saklanabilecek bir hatıra oluyor.

Sizi şaşırtıp hayran edecek en ünlü heykelleri sıralarsak ;

Başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet , Kanuni Sultan Süleyman ,Yavuz Sultan Selim  gibi osmanlı padişahlarından

Arnold Schwarzenegger, Elvis Presley, Michael  Jackson gibi unutulmayan dünya starlarına Alparslan , Timur , Hürrem Sultan , Mihail Gorbaçov, Fransa Kralı XV.Lois ‘den tutun da

Fuzuli , İbn-i  Sina, Leonardo Da Vinci , Mevlana Celaleddin-i Rumi , Mimar Sinan, Nazım Hikmet Ran, Yunus Emre gibi ünlü düşünürlere kadar ne kadar önemli isim ve kişi varsa bu müzede tıpkısının aynısını görmek mümkün…

Bu  kişilerin gerçek kemik ölçümleri alınarak birebir ölçü ve ayrıntılara göre yapıldığından heykeller çok  fazla gerçekçi duruyor ve bu da ziyaretçileri hayretler içinde bırakıyor .

Tanıdık yüzleri aniden karşında görünce insanda birden korku ile karışık bir hayret uyandırıyor.İnanın bu duyguyu yaşamak için bile bu müzeye gidilir.

Balmumu Heykel Müzesi’nden çıktığınızda da sizi uzun süre etkisinde bırakacak , ilginç , sıra dışı ve mutlaka gezilip görülmesi gereken bir müze…

Geçmişi ve kültürümüzü çocuklarımıza aktarıp tanıtmak için de çok faydalı bulduğum bu müze, ailece kaliteli zaman geçirmek isteyen herkese çok iyi bir alternatif olabilir.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti

Tam Bilet: 30 TL.

Öğrenci Bilet: 20 TL.

Grup Öğrenci Bilet ( 10 Kişilik öğrenci grupları ):15 TL.

Her 25 kişilik öğrenci gruplarında 1 öğretmen ücretsizdir.

Not: Müze kartı geçerli değildir!

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Ziyaret saatleri

Ziyaret saatleri : Her gün 10:00 ile 22:00 arası.  (Bayramlar ve yılbaşında Cevahir AVM’nin belirlediği saatler.)

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Resimleri

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesine Nasıl Gidilir?

Adres: Cevahir AVM FUNLAB Eğlence Dünyası 0. Kat Büyükdere Cad. No:22 34400 – Şişli / İstanbul
DipNot: Eskiden Sapphire Avm’de buluanan bu yer Cevahir Avm taşınmıştır! Konum bilgisi için tıklayın.