Kumbağ 01
Kumbağ 01

Tekirdağ’ın en gözde tatil beldesidir Kumbağ. İstanbulluların yoğun bir şekilde talep gösterdiği Kumbağ, haftasonları keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda Trakya’dan da tatilci akınına uğrayan tatil ve eğlence beldesidir. Çok sayıda turistlik tesis bulunan belde yoğun talep görüyor.

 

Özellikle yaz dönemlerinde iğne atsan yere düşmeyecek nitelikte kalabalık olan belde, eski bir Rum yerleşim yeridir.  Gün içerisinde kum ve güneş tatilcilerin asıl eğlencesidir. Saat onikiden sonra belediyenin plajında yer bulmak çok zor. Önce denize girip ardından dinlenme tesislerinde mangal yapma imkanına sahipsiniz.

Çam ağaçlarının altında deniz manzarası eşliğinde mangal yapabilir dilerseniz kıyı şeridinde bulunan alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde canlı müzik sunulan mekanlarda keyifli dakikalar geçirebilir hoş sohbetler edebilirsiniz. Kış mevsiminde Tekirdağ merkezde bulunan eğlence mekanları yaz mevsimlerinde Kumbağ’a taşınmaktadırlar.

 

Kumbağ Konaklama Yerleri

Tatil beldesi Kumbağ, özellikle yaz sezonuyla tatilcilerin akınına uğrar. Kumbağ’ın normal  zamanlardaki nüfusu yaz aylarında 9 10 katına çıkar. Haftasonu tatilcileri ile bu sayı çok daha fazla miktara taşır. Durum böyleyken, beldede konaklama yeri bulmak konusunda yaşanan problemler bazı zamanlarda kısa turizm sezonunu fırsata dönüştürmek isteyenlerin olumsuz tutumlarına neden olabiliyor.

Bundan dolayıdır ki; beldeye gelenlere hemen ilk gördükleri yerde karar vermemeleri, fiyatlar araştırmalarını, en iyisi Kumbağ Otelciler Pansiyoncular ve Kumbağ Güzelleştirme Derneği’nin şehir merkezinde yer alan bürosundan profesyonel hizmet almalarını öneriyoruz.

EMİNYALI PANSİYON ( Emin ATAMER ) : ( 0 282 ) 283 54 34

AYSAN KİRALIK ODA & DAİRELER ( Yavuz AYSAN ) :  ( 0 282 ) 283 41 49

MİNA PANSİYON ( Fatma YILDIZ ) : ( 0 542 ) 448 04 00

OTEL KUMSAL : ( 0 282 ) 283 52 71-72-73

 

Kumbağ Nerede, Nasıl Gidilir ?

Kumbağ, Tekirdağ’a 15 km uzaklıktadır. Kumbağ’ınİstanbul’a uzaklığı ise 135 km’dir. Tekirdağ’ın tatil beldesine İstanbul’dan İstanbul Seyahat ve Metro Turizm seferleri ile ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan veya Trakya’nın diğer yerleşimlerinden Tekirdağ merkeze ulaşımı sağlayan pekçok firma bulunmaktadır. Tekirdağ’ın merkezine vardıktan sonra belediye  binası yanından kalkan minibüslerle Kumbağ’a ulaşabilmek mümkündür.

Özellikle hususi aracı ile beldeye geleceklere ulaşımla ilgili; Cuma ikindiden itibaren Kumbağ yönüne, Pazar akşam üzeri ise İstanbul yönüne doğru oldukça yoğun bir trafikten bahsetmek uygun olacaktır. Bu hem ulaşımınızla ilgili saat ayarlaması için, hem de trafikte yaşayabileceğiniz diğer sıkıntılar için önemli bir bilgidir.

Tekirdağ-Kumbağ : 11 Km

İstanbul Kumbağ :  145 km

 

Kumbağ Resimleri

 

 

Kumbağ Krokisi