Eski ulus pazarı, Ortaköy sosyete pazarı olarak hizmet vermekte. Ortak görüş, Ulus pazarı havası henüz yakalanmasa da eski havasına kavuşabilir.

Ortaköy Sosyete Pazarı Tanıtımı

Eski Ulus Pazarı, yıllarca ihraç fazlası ürünlerin satıldığı  her Perşembe günü Akmerkez’in karşısında kurulan bir pazardı. 2005 yılında bu Pazar kapatıldı.

Aradan 6 yıl geçtikten sonra Pazar yeni yerinde Ortaköy’de tekrar açıldı. 9 dönümlük arazi ve 950 tezga kapasiteli Pazar oldukça modern. Pazar yerinde kayıp eşyalar için “ Beyaz Masa” bölümü, Ani rahatsızlıklar için Ambulans, kıyafetleri denemek için deneme kabinleri gibi çoğu pazarda olmayan hizmetler mevcut. Ayrıca Pazar içerisinde sivil polisler ve zabıta görevlileri güvenli alışveriş yapabilmeniz için gün boyu mesaideler.

Ortaköy Sosyete Pazarında Neler Var?

Kadın giyim ve ev tekstilinin ağırlıkta olduğu pazarda pek çok ünlü markanın ihraç fazlası ürünleri yanı sıra makyaj malzemeleri ve ne alırsan 1 lira tezgahlarına da rastlamak mümkün.

Ortaköy Sosyete Pazarı Özellikleri

Ücretsiz Otopark

Ücretsiz Servis Hizmetleri ( Akmerkez ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı)

Deneme Kabinleri

Dinlenme Alanları

Ortaköy Sosyete Pazarı Günü ve Çalışma Saatleri

Cumartesi ve Perşembe günleri, Sabah: 8:00 – Akşam: 19:30 arası hizmet vermektedir.

Ortaköy Sosyete Pazarı Fotoğrafları

Ortaköy Sosyete Pazarı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Levazım Mahallesi, Çayır Sk. No:4, 34340 – Beşiktaş / İstanbul

Nasıl Gidilir: Metrobüs İle; Mecidiyeköy istasyonunda indikten sonra Meydan’dan geçen DT2 Otobüsleri ile buraya gelebilirsiniz.

Metro İle; Mecidiyeköy istasyonunda indikten sonra Cevahir AVM’nin önünden DT2 Otobüslerine binerek buraya gelebilirsiniz.

Vapur İle; Beşiktaş iskelesine geldikten sonra buradan DT1 veya 30D otobüslerinden birine binerek dereboyu Gül Otobüs Durağı’nda inip 3 daikalık bir yürüyüşten sonra pazara ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma İle; En yakınında bırakan Otobüsler DT1 – DT2 ve 30D. Bu otobüsler haricinde Ortaköy Meydana gelen otobüslere de binip 10-15 dakikalık yürüyüşten sonra pazara ulaşabilirsiniz.

Akmerkez – Ortaköy Sosyete Pazarı

Akmerkez’den Gidiş: 10.00 – 11.00 – 12.00 – 13.00 – 14.00 – 15.00
Pazardan Dönüş: 10.30 – 11.30 – 12.30 – 13.30 – 14.30 – 15.30
Güzergâh: Belediye Sitesi Önü – Ahmet Adnan Saygun Caddesi – Öztopuz Caddesi – Okul Yolu Sokak – Ambarlıdere Yolu

Özel Araç İle; E5’ten gelecekseniz, Beşiktaş sapağından çıktıktan sonra sol tarafa Enka istikametine devam etmelisiniz. Buradan yol boyu sapmadan devam ederek Dereboyu’na indikten sonra caminin etrafından sol tarafa devam etmelisiniz. 50-100 metre devam ettikten sonra Migros’un karşısındaki Pazar yerini göreceksiniz.

Beşiktaş sahil yolunu kullanacaksanız; Ortaköy Meydana geldikten sonra sola kıvrılan yoldan geri döner gibi dönmelisiniz. Burayı döndükten sonra sağ tarafa doğru yoldan sapmadan yakşalık 1 kilomere devam edin. Merkez Cami’yi geçtikten 50-60 metre sonra Pazar yerine ulaşabilirsiniz.