Gezimize devam ederken bu yazımızda sizlere Pamukkale Natural Park nerede? buraya nasıl gidilir? ve giriş ücretleri hakkında kısaca bilgiler vereceğiz. Pamukkale Travertenlerini gezmekten yoruldunuz ve bir çay molası ya da dinlenme ihtiyacınız var.

Pamukkale Natural Park’ı sizleri bekliyor. Burada yapılacak en güzel şeylerin başında banklarda oturup çayınızı yudumlarken gölette yüzen kaz ve ördekleri seyretmek.

Önemli Hatırlatma: Pamukkale’yi gezmeye karar verdiyseniz, yanınızda her daim ufak bir çanta bulundurmakta fayda var. İçerisinde mayo, havlu ve su kesinlikle olsun.

Pamukkale Natural Park Tanıtımı

Pamukkale Travertenlerin hemen girişinde bulunan Park, içerisinde yapay bir göl, 2 adet yüzme havuzu, 1 adet çocuk havuzu ve çamur havuzu ile özel bir alan. Pamukkale’nin eşsiz beyaz güzelliğinin altında bulunan havuzlar özel bir işletme tarafından işletiliyor. Havuzlarda kullanılan sular tamamen Pamukkale’nin şifalı suları. Özel arıtma sistemleri ile arıtılan sular havuzlara aktarılıyor. Natural Park Yüzme Havuzlarında ayrıca şifalı çamurlardan da faydalanmak mümkün. Özel yapılan çamur banyosuna yerli ve yabancı turistlerin oldukça fazla ilgi gösteriyor.

Gündüz ayrı akşam ayrı güzelliği olan parkta ayrıca akşamları canlı müzikte çalmaktadır. Park içerisinde yapay gölün etrafında bulunan banklarda oturup göletin üzerinde gezen ördekleri ve kazları izleyip günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Ayrıca parkın içinde bulunan kafeteryalarda da çay içerek yorgunluğu atabilirsiniz. Eğer karnınız acıktıysa muhteşem Park mazaralı restorantlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Eğer hala enerjiniz varsa gölette bisiklet turu atmanızı da tavsiye ediyoruz.

Pamukkale Natural Park Yüzme Havuzları Giriş Ücreti

Müze kart alarak parka girmeniz mevcut. Ayrıca müze kart ile Travertenleri ve Antik Kenti gezebilirsiniz.

Giriş Ücreti: 110 TL

Pamukkale Natural Park Fotoğrafları

Pamukkale Natural Park Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Mehmet Akif Ersoy Blv., 20190 – Pamukkale / Denizli

Telefon: 0258 251 14 41

Nasıl Gidilir: Toplu taşıma ile; Denizli garajdan her 20 dk da bir kalkan Karahayıt-Pamukkale minibüsleriyle 15 dk da tesise varabilirsiniz.

Özel Araç İle;  şehir merkezinden Ankara Bulvarı yoluna çıkmaları gerekecek. Bulvara Develi güzergahına gideceğiniz yerden gireceksiniz. Burayı takip ettiğinizde yaklaşık 18-20 kilometre sonra travertenlere ulaşacaksınız. Yol üzerinde travertenlerle ilgili tabelaları da görebilirsiniz.