Regülatör Piknik Alanı Eskişehir

Regülatör Piknik Alanı Eskişehir - 01
Regülatör Piknik Alanı Eskişehir
Regülatör Piknik Alanı Eskişehir - 01
Regülatör Piknik Alanı Eskişehir

Şehrin hareketinden yorulanlar için! Çok uzaklara gitmeye gerek yok. Regülatör Piknik Alanı Eskişehir de muhakkak köprünün üstünde durup su sesiyle dinlemeye bırakın kendinizi. Güzel, ormanlık, su sesi, Eskişehir de piknik için en muazzam yer. Trambolinde zıplamayı da unutmayın sakın. Sakin yeşilliklerin verdiği huzur da paha biçilmez derecede güzel.

Burası küçük sık ağaçların olduğu piknik yapmak için bir doğa harikası. Tam bir aile yeri, o kadar güzel ki, tertemiz, rahat, güvenli. Doğa kuş sesleri.. mangal yapmak içinde harika bir yer. temiz, bol ağaçlı, serin, barbekünüz bile hazır. Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için ideal bir mekandır. Yanınızda mangalınız yoksa bile oradan satın alabiliyorsunuz; ayrıca piknik yerinin giriş kısmında Restaurant da var. Otoparkı ücretsiz, giriş ücretsiz.

Eskişehir merkeze yakın olduğu için en çok tercih edilen piknik yerlerindendir. Eskişehir-Kütahya yolunun 5. kilometresinde sola dönüp aşağı doğru indikten sonra tren yolunu geçeceksiniz ve karşınıza çıkıyor. Çocuklar için de oyun alanlarının olması ailelerin burayı seçmesinde etkilidir. Piknik alanından mangal, hamak gibi şeyler de kiralayabiliyorsunuz. Yeşilin içinde su sesleriyle yemek ve kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Huzur bulmaya ve kafa dinlemeye birebir bir yer sizleri de bekliyor.

Regülatör Piknik Alanı Eskişehir - 02
Regülatör Piknik Alanı Eskişehir

23 Haziran 2012 tarihinde hizmete açılan Regülatör Piknik Alanı, DSİ ile Odunpazarı Belediyesi’nin anlaşması sonucunda belediyeye devredilmiştir. Belediyeye devredildikten sonra başlatılan çalışmalarla birlikte, bugünkü halini alan Regülatör Piknik Alanı, Eskişehir halkının piknik yapmak için en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Eskişehir – Kütahya yolunun 5. km’sinde Orhangazi Mahallesi içerisinde yer alan mesire (piknik) alanıdır. DSİ ile Odunpazarı arasında imzalanan protokolle Odunpazarı Belediyesi’ne devredilmiş, 23 Haziran 2012 tarihinde açılışı yapılmıştır. Regülatör Piknik Alanı 50 bin metrekare alanla Eskişehirlilere hizmet vermektedir. Piknik alanına Regülatör ismi verilmesinin sebebi, DSİ’nin büyük bir regülatörünün hemen yanında bulunması sebebiyledir. Ulaşımı kolay bir yerdedir.

 

Regülatör Piknik Alanı Eskişehir - 04
Regülatör Piknik Alanı Eskişehir – 04

Piknik için her türlü imkanı bünyesinde bulundurmaktadır. Aile ile piknik yapılabilecek bir alandır.50 bin metrekare alana sahip olup, 125 bin metrekare’ye kadar genişletilme imkanı bulunmaktadır. 2012 yılında belediyenin yaptığı çalışmalar sonucu piknik alanının eksikleri tamamlanmış, bölge yepyeni bir alan statüsüne kavuşmuştur. Mevcut haliyle piknik alanı önemli bir kamu hizmeti sağlamaktadır. Regülatör piknik alanı Porsuk Çayı‘nın hemen yanında bulunur. Çocuklar için çeşitli park oyuncaklarının bulunması, büyüklerin de keyifli zaman geçirebilecekleri bölgelerin oluşturulması bölgeye olan rağbeti arttırmıştır. Alan içinde bir adet de büfe açılmış, piknikçilerin acil ihtiyaçları buradan sağlanmaya başlanmıştır. Edekte 125 bin metrekarelik bir alana da sahiptir. Alanın genişleyeceği öngörülerek bu yedek alan oluşturulmuştur.

Diğer yandan bölgenin ücretsiz oluşu da rağbeti bir hayli arttırmaktadır. Regülatör piknik alanı içinde bulunan çocuk oyun alanları da bölgenin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Regülatör piknik alanı içinde bulunan belediye hizmetlerinden birisi de buraya bir koşu alanı yapılmasıdır. Yerleşim yerlerinin biraz dışında kalmasına rağmen bu koşu parkurundan yararlanan kişilerin saysının fazla olması Eskişehir halkının bu alanı önemsediğinin kanıtıdır. Diğer yandan alan içinde bir adet de büfe açılmış, piknikçilerin acil ihtiyaçları buradan sağlanmaya başlanmıştır. Regülatör piknik alanı Eskişehir Kütahya yolunda bulunmaktadır. Bu yolun 5. kilometresinde yer alan alan ulaşım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır.  Belediyenin çalışmaları sonucunda alan güvenli bir bölge haline getirilmiştir. Çocuklar için çok sayıda oyuncağın da yerleştirildiği alan aynı zamanda geniş bir mesire alanına da sahiptir. Yürüyüş alanlarıyla da ilgi çeken bu park sizleri de bekliyor.

 

Eskişehir Regülatör Restaurant

Regülatör Piknik Alanı Eskişehir - 03
Eskişehir Regülatör Restaurant

Piknik alanının bulunduğu bölgede tarihi bir restoran bulunmaktadır. Regülatör Restoran, 1970 yılında hizmete açılmış olan bir işletmedir. Kahvaltı ve diğer öğünler için geniş bir seçenek sunulan restoranda içki servisi de yapılmaktadır.

Regülatör Restoran Telefon: 0 222 324 12 24

 

 

 

 

 

Regülatör Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Orhangazi Mahallesi, Odunpazarı / Eskişehir

Nasıl Gidilir?: Regülatör Piknik Alanı kaba tarifle; Kütahya Yolu üzerinde, son çıkış hattında, Sazova Bilim ve Kültür Parkı’na çok yakın. Kütahya yolu, Ömür ışıklarından sola Karacaşehir’e dönüşten yaklaşık 800 m içeriden sola dönüşte, tabelalar size yol gösterirler zaten… Osmangazi Üniversitesinin alt kısmında kalıyor. Piknik alanı Eskişehir-Kütahya karayolunun 5. km’sinde yer almaktadır.

 

Regülatör Piknik Alanı Resimleri

 

Regülatör Piknik Alanı Krokisi