Şahin Tepesi / Sinop

Sinop Şahin Tepesi nerede buraya nasıl gidilir? ve burada neler yapılır? ayrıca ne yenir?, ne İçilir? ve kahvaltı fiyatları nelerdir sizler için araştırdık. Sinop’ta kahvaltı yapacaksanız kesinlikle ama kesinlikte 1. Tercihiniz Şahin Tepesi olmalı.

Türkiye’nin en mutlu şehrinde ,mükemmel şehir manzarası eşliğinde kahvaltı, sizi güne bomba gibi hazırlıyor. Sadece kahvaltı için mi Şahin Tepesi. Elbette ki hayır. Aynı zamanda yaz akşamları şehrin ışıkları ışıl ışıl yanarken, hafif bir yaz rüzgarı eşliğinde sıcacık bir çay size günü yorgunluğunu da unutturabilir.

Bu kadar öve öve bahsettiğimiz Sinop Şahin Tepesinin tek kötü yanı maalesef yolları. Ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek yazımıza geçelim.

DipNot: Sinop’a gitmeden önce Sinop’ta gezilecek yerler adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Sinop Şahin Tepesi Manzarası

Tabiki de başlarken mazarasından başlamamız gerek. Gündüz ayrı güzel gece ayrı güzel Sinop Şehri ayaklarınızın altında. Kimileri Pierre Loti İle Kıyaslamış, Kimileri de Seyir Tepesi diye adlandırmış bu güzel tepeyi. Emin olun bence ikisinden de fazla. 3 tarafı denizlerle çevrili bu tepe bambaşka bir güzellikte. Tarif ile anlatılması bence pek mümkün değil.

Sinop Şahin Tepesi Yeme İçme ve Kahvaltı

İşleme biraz daha geliştirilebilir elbette. Yani kış ayları düşünülerek üstü kapatılabilir ya da cam teras tarzında yapılabilir mesela. Umarım çalışmalar bir an önce yapılır.

Burada en güzel kahvaltı gider. Temiz hava zaten sizi fazlasıyla acıktırmaya yetiyor. Böyle bir manzaraya da en güzel çay yakışır elbet. Ama yöresel yemekler de ( Gözleme ve Mantı ) mevcut. Öğle yemeği içinde tavsiye edebiliriz.

Buradaki kafe’nin adı Sinop seyir kafe olarak geçiyor. Kahvaltı fiyatları: 15 ila 20 TL. arası değişmektedir.

Sinop Şahin Tepesinde Neler Yapılır?

Şahane bir gün batımı izlenebilir mesela. Ya da çayınızı yudumlarken mazaraya karşı kitabınızı okuyabilir veya sadece Sinop’u seyredebilirsiniz. Eş, dost veya arkadaşlarınızla gidip bolca kahkahalı ve neşeli sohbetler ile gününüzü şenlendirebilirsiniz. Ya da sadece dinlemek için bile gidebilirsiniz.

Sinop Şahin Tepesi Fotoğrafları

Sinop Şahin Tepesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Adres: Kefevi Mahallesi, Su Deposu Yolu, 57000 Bostancılı Köyü – Merkez / Sinop

Nasıl Gidilir: Sakarya caddesinden hükümet konağı istikametinde gelip döner kavşaktan direk karşıya geçerek adam mahallesine giriş yaparsınız ve yolun devamında Seyit Bilal Türbesini geçince soldan Şahin tepesi tabelasını göreceksiniz ve 2 dakikalık dik bir tırmanma sonrasında şahin tepesine ulaşabilirsiniz.