İlk önce şunu söylemeliyim ki Solar Beach İstanbul da gerçekleşen en büyük organizasyonlara, dev konserlere ev sahipliği yapan çok kaliteli bir yer.  10 bin metre karelik alanda hizmet veren Solar Beach, Türkiye’nin en büyük özel plajı ve acık hava gösteri merkezi olma özelliğini taşıyor. Gündüzleri deniz ve plaj keyfi yapmak isteyenlere, geceleri ise çoğunlukla konserlere ev sahipliği yapan güzel bir mekan. Kilyos Solar Beach, 1 kilometrelik eşsiz kumsalı, 2000 kişilik deck ve plajı, restoranları, barları, çeşitli yetişkin aktiviteleri, su sporları, extreme sport merkezi ve birbirinden eşsiz partileri ile İstanbullulara konforlu bir yaz tatili yaşatmakta. “Kentlerde yaşayan insanlar için Şehirde tatil’ konseptinin standartlarını yeniden belirleyen Solar Beach, tatili, denizi, güneşi ve sporu aynı çatı altında sunuyor.

Deniz temiz, atık yok, kum plaj billur gibi parlak, kum kürüne faydalı. Kum deniz içinde de metrelerce devam ediyor.
Fakat dalgalı havalarda Karadeniz asla güven vermiyor. Dalgalar deniz dibine kum yığıyor, bir süre sonra dip dalgalar getirdiği kumları geri götürüyor. Sığ seviyelerdeki tepelerin arkasında kuyu tabir edilen çukurlar ve setler oluşuyor. Adım attığınızda yere basamıyorsunuz. Bu yüzden burada özellikle dalgalı havalarda açılmak tehlikelidir.
Kısa bilgi: Kilyos’da bulunan diğer plajları da merak ediyorsanız; Kilyos Plajları listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Solar Beach 2022 Giriş Ücreti

Hafta İçi:  80 Tl.  –  Hafta Sonu: 95 Tl.

Solar Beach Resimleri

Solar Beach Videosu

Solar Beach Nerede? – Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi: Sarıyer üzerinden ya da Maslak istikametinde Bahçeköy geçişiyle ulaşabiliyoruz. Yolu daha iyi anlamak için aşağıdaki krokiden faydalanabilirsiniz. Konum için tıklayın.
Adres: Kilyos Mh., Turban Cd No: 4, Kumköy,  Kilyos/İstanbul
Telefon: 0 212 244 87 37