Ana sayfa İstanbul Eyüp

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Mesire Yeri | Nasıl Gidilir? – İSTANBUL

İstanbul içinde hoş ve estetik bir yeri daha sizler için tanıtıyoruz. Göktürk göleti mesire yeri gürültüden uzaklaşıp nefes alacağınız, dinlenebileceğiniz, İstanbul’un ufak bir çevresini doğa ile buluşturan Göktürk Göleti, çevrenin önemli cazibe merkezlerinden biridir.

Muhtemel olan şey ise Göktürk bölgesinde yerleşimin artması bu tür yerlerin varlığını daha önemli kılmaktadır. İski’nin denetimindeki bu baraj gölüne gelenlere görsel bir zenginlik sunuyor.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Hakkında Genel Bilgiler

Üst Tabaka da; Sahil Çamı, Saplı meşe, Doğu Kayını, Karaçam, Dişbudak bulunmaktadır.  Alt tabakada ise; Akçakesme, Böğürtlen, Defne, Kocayemiş, Funda, Orman Sarmaşığı gibi türler bulunmaktadır. Ayrıca bu parkta Yaban Domuzu, Kurt, Sincap, Çakal, Tilki ve Köstebek gibi hayvan türleri de bulunmakta olduğu iddaa edilmekte. Bize soracak olursanız bu tür hayvanların orada olacağını düşünmüyoruz.

Neler Yapabiliriz?

Güzel ve hoş bir estetik görünümüne sahip bu yerde, doğal yaya yollarında yürüyüş yapabilir, spor ve doğa etkinliklerinden faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayıp martıların maviyle yeşil arasındaki maceralarını görüntüleyebilirsiniz. Buna karşılık,  göletlerde yüzme ve balık avcılığının yasak olduğunu da belirtmeliyiz. Ailecek vakit geçirebileceğiniz şehrin içinde oksijene doyacağınız bu gölet, Türkiye’de sayılı olan tabiat güzelliklerimiz arasında yer almaktadır.

Sadece yürüş ve resim çekmekten öte bisikletinizi alıp uzun bir yolculuğa da çıkabilirsiniz, düzgün toprak yolları ve kavşakları sizi güzel bir deneyim sunacaktır, böylece Arkadaşlarınızla beraber doğayla iç içe hızlı bir tur atmış olacaksınız. Bence yediklerinizi eritmenin en iyi yolu bu. :)

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti – 2022

Giriş Ücreti Ortalama: 20 TL. dir.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Mesire Yeri Ulaşım Bilgileri

Adres : Göktürk Merkez Mh. İstanbul Caddesi – Eyüp / İstanbul

Nasıl Gidilir? : Göktürk Göleti, Hasdal Kemerburgaz yoluyla ulaşılan Göktürk merkezine çok yakın. Bölge, İhsaniye yolunun hemen başlangıcında sağ tarafta yer alıyor.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Mesire Yerine Resimleri

Konum Bilgisi